Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лошо синхронизиране на снимки - Samsung Cloud
#1

Здравейте,
След ъпдейт на SGS S7E, реших да му направя factory data reset и след това при restor-a, всичко е 6, но не и снимките. 
Преди това бях направил пълен Back Up и в момента се виждат ето така- 
[Изображение: 9069334Q.png]
На някои от снимките имам и Back up в drive, обаче и доста които ги няма..
Има ли шанс за възстановяване?
Цитирай
Аксесоари
#2

Като отвориш някой албум какво дава?
Цитирай
#3

Нищо.. бели снимки.
Имам чувството че е запеметило само броя снимки, албуми и имената им, но не и самите снимки. 
Един колега ми прати apk за Dr-Fone Premium-  програма за възвръщане на снимки, но изисква root.
Ако някой има друго решение, моля да сподели- ако не, ще руутвам и ще я пробвам.
Цитирай
#4

• Отвори някоя от снимките и от детайли виж дали има размер и големина на файла например;
• от диспечера на приложения изчисти кеша на Галерия;
• пробвай wipe cache partition от recovery, не съм запознат много какво прави, но няма да навреди;
• премахни Samsung акаунт, изчисти кеша на Галерия и на Samsung Cloud и пак го сложи.
Има много неща да пробваш, преди да прибегнеш чак към руут.
Цитирай
#5

Не знам какво стана, но се оправи от самосебе си. Може би е било нужно много време докато се ресторне. Все пак са около 700 снимки (wallpapers etc)
Интересното е, че изобщо никъде не показваше, че снимките се ресторват или нещо подобно... o,O
Все пак-благодаря много за помощта Smile
Можете да заключвате темата.
Цитирай
#6

Настройки → Облак и акаунти → Samsung Cloud → (скролваш надолу до) Галерия и ако имаш син знак (от скрийншота), значи се синхронизира.

   
Цитирай
#7

Интересна работа..
Снимките са в телефона- виждам ги, мога да трия, да ги местя от един албум в друг, но в действителност в настройките на телефона изписва, че нямам никакви снимки 
[Изображение: 9070201W.png]
Kогато задържа в/у снимката ми излиза опция да я изтегля.
[Изображение: 9070196s.png]
Също интересното е, това облаче което ми излиза на снимката горе в дясно - когато съм задържал върху нея.
[Изображение: 9070190D.png]
Когато натисна- изтегли, след няколко секунди ми изписва- downloading unsuccessful.
[Изображение: 9070173Z.png]
Интересното обаче е, че мога да ги качвам в One Drive.
Ще се побъркам с тия снимки...

EDIT: Преди минута направих снимка и при опцийте и, ми излизат съвсет други неща - private mode, my knox... etc, което ще рече, че в действителност другите снимки ги няма запазени в телефона, но поради някаква причина ги виждам. Също не мога и ги едитвам. 
Какво да правя ? 
[Изображение: 9070215B.png]
Цитирай
#8

Показва ти снимките от Samsung Cloud, които си бек-ъпнал. Реално не са на телефона и затова ти дава опция да си ги изтеглиш. Точно това ме дразни, защото няма опция да си маркираш всички снимки или дори цяла папка и да си я изтеглиш, а трябва снимка по снимка.. .А кво прайм като имаш над 500+ снимки?? Ще си играя цял ден... Bu Facepalm1

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай
#9

Като ти пише неуспешно, качваш ги от Cloud във Onedrive и не се занимаваш с тоя тъп Cloud на Samsung

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

Това е, че от cloud-a не мога да ги изтегля- пише download unsuccessful. Верооятно ще трябва да действам с drive....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)