Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странни проблеми по време на разговор
#1

Телефонът ми е Redmi Note 3 Pro 16/2. С последният Стейбъл РОМ 8.1 съм. По време на разговор понякога автоматично ми се включва заглушаването или задържането. Ако отсрещната страна не ми затворят няма как да разбера, защото те не ме чуват или чуват музиката при включено задържане. Бях преди това с Деволпър РОМ и имах същия проблем. Реших че е от РОМ, минах на Стейбъл и около 3 месеца никакви проблеми. ОТ около 2-3 дни проблемите се появиха отново. Търсих тук и по други форуми но не видях някой с моите проблеми и евентуално решение. Моля за предложение за решение.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери дали изгасва екрана като го допреш до ухото. Ако не работи коректно - калибрирай сензора през инженерното меню
Цитирай
#3

Сензора за близост от време на време ти включва екрана и ти без да искаш натискаш разни бутони с бузата си. Аз също понякога го правя този номер , зависи как се държи телефона върху ухото. Жена ми дори има по често този проблем и като започне да разправя че проблема бил в телефона , аз и предлагам да замени Редмито с една чисто нова Нокия с фенерче /която имам в наличност/,  с която със сигурност няма да има този проблем.  Big Grin

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#4

Да, изгасва след като го допрем до ухото. Телефонът го ползва жена ми. Понякога не изгасваше екрана и се усъмних в сензора за близост. Казвах й, че с бузата или с обиците включва или изключва нещо и вината е в нея. Калибрирах сензорите и се появяваше пак. Беше с деволпър РОМ и всяка седмица се надявах с ъпдейта да се оправи този бъг, но не би. Тогава реших да сменя този ДЕВ със Стийбъл и всичко се оправи. Няколко месеца никакви проблеми докато не почна пак, но този път по-досадно. Почти във всеки разговор. Пак калибрирах сензорите - и през инженерното меню и с програми от Маркета за целта, рестартирах, но ако не на първия, то на втория разговор се появяваше отново. Сега върнах заводските настройки и ще видим утре как ще се държи.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#5

Поползвай го ти за няколко дни..веднага ще се разбере дали е в нея или в телефона този проблем
Цитирай
#6

След дълго ровене снощи видях подобен проблем в един чужд форум и че проблемът е в сензора за близост. Като решения предлагат калибриране, заводски настройки и ако и това не помага тогава се предполага за хардуерен проблем в този сензор. Да, ама какъв е този хардуерен проблем, който се е появил, после 3 месеца го няма никакъв и сега пак цъфва?! Както и да е, снощи направих хард ресет. След върнати фабрични настройки днес телефонът се държи чудесно и не е правил никакви проблеми. Да видим до кога.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#7

За сензорите отговаря Persist.img
Понякога е нужно да се флашне ръчно.
За целта се иска отключен буутлоудър. Няма гаранция че ще сработи
Цитирай
#8

Пуснах отново заявка за отключване на буутлоудъра. Преди 3 месеца бях пуснал, но не дойде потвърждение. Надявам се този път да я одобрят и да го отключа. После ще флашна този Persist.img , ако пак се появи проблема


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#9

Според мен просто провери дали те логва в програмата за ънлок
Ако те логва е вероятно вече да имаш позволение/разрешение
Цитирай
#10

10 дни по-късно няма проблеми. Явно един профилактичен хард ресет винаги ще помага при подобни проблеми Smile


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#11

(2017-03-18, 17:31:42)Mondiso написа:  Пуснах отново заявка за отключване на буутлоудъра. Преди 3 месеца бях пуснал, но не дойде потвърждение. Надявам се този път да я одобрят и да го отключа. После ще флашна този Persist.img , ако пак се появи проблема
Имай предвид, че може да не получиш уведомление. Би трябвало да можеш да го отключиш.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#12

Имах подобен проблем с една нокия Лумия 530 или 503 не я помня как беше, какво ли не пробвах ама не се оправи, просто си изградих навик когато звъня или ми звъннат , веднага натисках копчето и заключвах екрана и до там с този проблем при нея Smile. Сега на Нота ми го прави същото от време на време но тука вече си го оправям с едно рестартиране на телефона и почистване на сензора , поне за сега върши работа Smile
Цитирай
#13

Някой би ли ми дал линк към Persist.img за да флашна? За съжаление проблемът продължава от време на време.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#14

от KENZO е


Прикачени файлове
.zip persist.zip Размер: 13.42 KB  Сваляния: 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)