Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с гпс и апликации
#1

Колеги имам следния проблем. А бе от два дена ми прави впечатление , че ГПС отчита вярно местоположението , но не и скоростта. Тичам от няколко дена на градския стадион ( да вляза във форма за велосезона)  и ползвам Страва като апликация. Странното е че ми отчита че съм бягал със 4.6 +/- 1км  макс скорост. Рекох че нещо Стравата се базика, но днес направих  едни 16км след работа за разпускане (вече със байк) , като пак ползвах Страва  и ми показа макс скорост 10.5км , а  през 2/3 от времето съм държал доста висок каданс и средна над 25-30км  (ориентировъчно)  . Иначе разстоянието и местонахождението ми ги показва вярно.  Погледнах на S-Health и ми показва горе долу същите данни.  Няма как да е от Страва-та , но.... Утре ще пробвам със Ендомондо или Рънтастик . Някой имал ли е подобни драми?  Варианта е утре да изляза с  колата и да ударя на автопилот 50км на примерно  и да гледам вярно ли отчита  моментна скорост.
Цитирай
Аксесоари
#2

Сигурен ли си че тичаш със средна скорост над 25км/ч продължително - тоест 1+км защото ти ще се окажеш мноу бърз нещо? Засечи го с колата ако си сигурен че нейния километраж показва вярно......
Цитирай
#3

(2017-03-17, 21:35:59)degman написа:  Сигурен ли си че тичаш със средна скорост над 25км/ч продължително - тоест 1+км защото ти ще се окажеш мноу бърз нещо? Засечи го с колата ако си сигурен че нейния километраж показва вярно......

Грешката е моя. днес тея 25км ги правих с байка. 25-30 ми е през повечето от времето. Аз па как не си сложих безжичния километраж на байка. всичко стана набързо, но ме учуди защо ми показва такива ниски километри.
Цитирай
#4

Ако спираш и програмата работи ти отчита средно дори там където си спрял.
Цитирай
#5

Може. утре ще пробвам някои варианта.Мерси.
Цитирай
#6

(2017-03-17, 21:16:34)bobisimeonov написа:  Варианта е утре да изляза с  колата и да ударя на автопилот 50км на примерно  и да гледам вярно ли отчита  моментна скорост.

Скоростомерът на колата в повечето случаи показва 5-15 км/ч повече от реалната скорост, така че това не е добър начин за сравнение. По-скоро вземи още 1-2 други телефона и виж дали има разлика.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Пробва ли да рестартираш телефона? Тук се оплаках от подобен проблем, Runtastic ми отчиташе само време и калории.
Цитирай
#8

На апарата показва грешното , но след приключване на сесията , при настолен комп показва верните данни. всичко е ок. Несъм гледал от тогава дали в реално време още показва грешки, но като си отворя Стравата от компа ми показва верните данни. Ползвах преди Рънтастик-а , но видях че Страва и Ендумондо са в пъти по добри.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)