Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google обяви Android O Developer Preview
#51

Относно ъпдейтите - за мен лично, ъпдейтите на Гугъл са крайно преекспонирани. Първо, че до сега не са пускали ъпдейт, който да не прецаква нещо - буквално след всеки ъпдейт се пише по сайтовете как нещо отново е спряло да работи по телефоните (да, не са масови проблеми, но не там е въпроса). А ако трябва да задълбаваме по въпроса за ъпдейти и софтуер - примерно с Нексусите 6Р и 5Х Гугъл меко казано се изгавриха. Влошен перформънс, по-слаба батерия.... трагедия.
Софтуера на Гугъл 99% от времето е или незавършен или те самите нямат представа какво искат да направят. Пример - 15-те им хиляди приложения за чат, кръглите им иконки при наличието на мото: "be together, not the same" и т.н. и т.н.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
Аксесоари
#52

Тия приказки за по-бързите ъпдейти ги слушаме от години. Причините не са само в Google. Но те се опитваха с доста неща, до едно неуспешни към момента. Като успеят с реални мерки, които дават реален резултат, тогава ще повярвам. Иначе са добри намерения, които не дават резултат.

А на фона на това, че се опитват да наложат свои устройства във високия сегмент, чието главно предимство са бързите ъпдейти, се чудя как ще го заличат с лека ръка. Та малко маркетинг ми иде цялата история.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#53

Анкетата:

   

Резултатите:

   


Колкото и странно да звучи,на хората май започва да им писва !?!?!
Не,че от едно такова допитване могат да се вадят някакви генерални заключения,но....

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#54

Според мен това "писване" е породено от бавното получаване на ъпдейти, а не от разликите в скина.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#55

Това имах предвид и аз.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#56

Един скин не може да бъде причина за бавното получаване на ъпдейти.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#57

Ами може и още как. Ново API, счупат се 100 неща, които трябва да се фикснат и докато ги фиксват се счупат още 100 и т.н. Не си мислете, че това е просто copy-paste. Фокуса финаги ще бъде върху флагманите, там има икономическа обосновка да се прави, при другите модели положението винаги ще бъде, когато-тогава.

А и за мечтателите за чист Андроид за всички, Андроид е open source, което означава, че всеки може да си го ползва и модифицира както намери за добре стига да споделя работата си Smile Google могат да налагат единствено ограничения при вграждането на техните услуги, нищо повече. Ако ще и 100 анкети за мокри сънищa на потребители из нета да циркулират.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)