Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

бутони и сумиране
#1

Как мога да направя примерно имам някакъв ценоразпис и като посоча  примерно >>Карпет  и примерно още една услуга примерно и >>>прозорци и като се маркират и двете от доло да ти сумира двете цени.
Другия въпрос ми е как мога да вградя база данни в апп-а.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
Аксесоари
#2

за базата данни, тук съм показал как се прави: https://www.youtube.com/watch?v=K6cYSNXb9ew
а за бутоните и сумирането... най-удобно ще е може би да се добавят checkbox-ве. на всеки бокс да пише и цената и също в един масив може да са въведени цените (в цифри за да може да се сумира). и съответно като избереш чекбокс 1 и 3 да кажем събираш първия елемент и третия от масива и го извеждаш в едно textview. ако отмаркираш чекбокс, съответно изваждаш от общата цена елемента. това ми се върти на мен в главата.
Цитирай
#3

Да , нещо такова ще се помъча да направя смисъл да изважда от базата данни цени и сървис и както викаш с чекбокс.. ако се сетиш и за друго съм готов и него да проверя.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#4

За да направиш кошница (cart) не е нужно да имаш чекбоски по интерфейса. Ако цялата работа я правиш с учебна цел е ок с "локална база", но ако не е не ти трябва тази база.
Цитирай
#5

аз лично преди време бях правил нещо подобно, запаметявах всички артикули в текстов файл и ги вземах от там. файла си седеше в assets. ако исках да го направя динамично, лесно можех да прехвърля файла на сървър и да обновявам базата от там. но това може би ще е трудно за начинаеш. всичко зависи и колко артикула ще има. това ще ти подскаже нужна ли е база или нещо друго.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)