Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 представен на 23.08.2017

@ivanov_km, цената и сега не навсякъде е 2000 лева. В Теленор е 1879 лева без договор. Не, че е ниска ...

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари

Ами аз гледам в техномагазините, а там е 1949 лв. Smile.
Цитирай

Добре, не мога да разбера някои, защо толкова се засягат. Като си решил да си го взимаш - взимай го! Защо се обясняваш в 115 поста оправдания. 
Хубав е телефона, но е скъп! Не можеш да кажеш на черното бяло. Сигурен съм, че много хора няма да притежават модела.
То мани цената, ами и джоба може да ти се пръсне от размера.
Фаблети вече май няма, тая серия направо е отишла към малките таблети от 7 инча.
Цитирай

Ами сега съм с Нот4 и той спокойно си влиза в задният джоб на дънките, там го нося само и единствено инцидентно и за малко време. Телефонът ми стой 99% от времето навън във малка чантичка. Защо не отчитате факта, че за сметка на по-големият размер се намалиха рамките на телефона и това компенсира. Грам не влизам в оправдателен режим спрямо критиците, а единствено се съгласявам с тях, че цената е висока. В крайна сметка всеки да си купува каквото иска но няма смисъл в тази тема хейтъри да влизат и да натрапват мнението, че телефона не си струва парите и едва ли не една голяма недомислица.
Цитирай

Да, да, да.. това га разбрахме вече. Оправдания, защото ще си го купуваш и другите ти изглеждат хейтъри.
Аз със сегашните си телефони изпитвам затруднения. Ти може да си носиш телефона там, но аз в предните джобове. И да се намалят си остава голям.
Не знам как ме определи като хейтър, но определено критерийте ти за такъв са грешни! Или по-скоро всички, които са вън от розовите ти очила за марката са такива..
Цитирай

(2017-09-01, 10:22:52)ivanov_km написа:  Ами сега съм с Нот4 и той спокойно си влиза в задният джоб на дънките, там го нося само и единствено инцидентно и за малко време. Телефонът ми стой 99% от времето навън във малка чантичка. Защо не отчитате факта, че за сметка на по-големият размер се намалиха рамките на телефона и това компенсира. Грам не влизам в оправдателен режим спрямо критиците, а единствено се съгласявам с тях, че цената е висока. В крайна сметка всеки да си купува каквото иска но няма смисъл в тази тема хейтъри да влизат и да натрапват мнението, че телефона не си струва парите и едва ли не една голяма недомислица.

Да,разбрахме че оправдаваш себе си във форума,че би желал да дадеш 2 хилки за тоя телефон.Телефона е хубав,кой каза че не е?Просто НЕ СТРУВА 2 БОНА.Това е... Smile Критици сме,особено на цифрата,обявена от Самсунг.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Еврика, стигнахме до единомислие, иначе аз не се самонавивам за покупката защото решението за покупката му беше взето още преди да излезе на пазара с уговорката до 2000 лв. взимам, а над 2000 не. Аз сменям телефони на 2 до 3 години, като винаги взимам възможно най-високият клас на пазара към датата на покупката. Нот варианта най-отговаря на потребностите ми и за това съм му фен и така малко ревностно го защитавам Smile.
Цитирай

Ами и новият LG струва толкова, ама не виждам да се плюе толкова цената. Кисело е май гроздето?
Цитирай

(2017-09-01, 10:54:12)skiman написа:  Ами и новият LG струва толкова, ама не виждам да се плюе толкова цената. Кисело е май гроздето?

Кисело?Шегуваш се,нали?Тая приказка отдавна се изтърка.Чети хубаво темата,няма смисъл от безмислени спорове.След 6 месеца LG-то ще е наполовина,Самсунга-НЕ.Така е било винаги.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Skiman аз влязох и видях две мнения за цената там.
Отделно цената на Lg ще падне доста в сравнение с на Самсунг, Сони, Айфон..
Цитирай

Като почнат да гърмят самунайте и ще паднат и те. Или ще ги предлагат с подарък - детска лейка. 
Все ми е едно де. Нито ще го купя единия, нито другия. Само отбелязвам. 
Цена за слушалка над 800 лв е кощунство. Пак само отбелязвам.
Цитирай

Аа.., гроздето иначе било кисело..
Няма да падне цената. Много са нагли (note FE)
Цитирай

Нека да разбуним кошера ...сега Big GrinBig GrinBig Grin

Цитат:$350 е себестойността на Galaxy Note 8
Това обяснява и по-високата цена на новия фаблет спрямо Note7

Samsung вече приема предварителни поръчки за Galaxy Note8 в ограничен брой държави, преди официалното пускане на фаблета на 15 септември. Една от най-коментираните теми в медийното пространство е високата цена на устройството.
64-гигабайтовият Note8 струва $929 на пазара в САЩ, като с данъците се очаква цената му да превиши $1000. Моделът е още по-скъп на пазари като Канада и Австралия, а известната към момента цена в Европа е 999 евро.

При представяне на Note8 по-рано тази седмица в Ню Йорк шефът на мобилното подразделение на Samsung заяви, че компанията ще се опита да установи цена на фаблета под 1 млн. вона (около $887) и, че лично той не иска устройството да бъде твърде скъпо за потребителите.
Но справките на пазарите, където се предлага Note8, показват доста по-високи цени от спомената от Кох Донг-джин, коментира корейското делово издание The Investor. Предварителните продажби в Южна Корея ще започнат на 7 септември.
По данни на анализаторската компания IHS Markit, действителната производствена цена на Note 8 е около $350, в сравнение с $290 за неговия предшественик Note 7. Анализаторите очакват цената на дребно на Note8 да бъде около $1000, или със $120 повече от злополучния Note7, който беше изтеглен от пазара заради проблеми с батерията.
Цитирай

Още ли се коментира тая цена, като е скъп, е скъп, коментарите няма да намалят цената, айде стига, 1 и също няколко страници.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Производствената цена е понятие, което може да бъде разбрано само от човек с добра икономическа култура. С прости думи ще се опитам да внеса какво включва производствената цена и какво се включва в крайната цена на един продукт.
В конкретния случай производствената цена включва само и единствено цената на всички компоненти на устройството+заплатата на работниците включени при сглобяването.
В крайната цена влизат всички направени разходи по направления:
- разходи по разработка на устройство; (за информация екипи работят вече по Нот9)
- амортизационни отчисления за производствените машини;
- заплащане на всички патенти;
- заплащане на използваният в устройството софтуер;
- производствената цена;
- софтуерната поддръжка на устройството за 2 години напред минимум;
- Заплащане на всички данаци и налози;
- Същото за конкретната страна в която се предлага модела (ДДС, Мита и т.н.)
И ето как едната и др. цена стават несъпоставими.

hazART , така ще е докато не влезе в продажби телефона и не се натрупат наблюдения от нея. Тогава ще почне да се пише, колко е бърз, как мазно работи и колко добри снимки прави и така Smile
Цитирай

(2017-09-01, 13:27:01)ivanov_km написа:  Производствената цена е понятие, което може да бъде разбрано само от човек с добра икономическа култура. С прости думи ще се опитам да внеса какво включва производствената цена и какво се включва в крайната цена на един продукт.
В конкретния случай производствената цена включва само и единствено цената на всички компоненти на устройството+заплатата на работниците включени при сглобяването.
В крайната цена влизат всички направени разходи по направления:
- разходи по разработка на устройство; (за информация екипи работят вече по Нот9)
- амортизационни отчисления за производствените машини;
- заплащане на всички патенти;
- заплащане на използваният в устройството софтуер;
- производствената цена;
- софтуерната поддръжка на устройството за 2 години напред минимум;
- Заплащане на всички данаци и налози;
- Същото за конкретната страна в която се предлага модела (ДДС, Мита и т.н.)
И ето как едната и др. цена стават несъпоставими.

hazART , така ще е докато не влезе в продажби телефона и не се натрупат наблюдения от нея. Тогава ще почне да се пише, колко е бърз, как мазно работи и колко добри снимки прави и така Smile
Глупости.Нямам предвид, че е грешно, а че всичко, което Самсунг са плащали сега, са го плащали и преди.С две думи не това е причината за извънземната цена..
Цитирай

Поясних само и единствено разликата между два вида цени защото се спекулира с тях масово. Разбира се, че за всяко едно устройство се постъпва по един и същ начин. Не твърдя, че в цената на това устройство не е заложена голяма печалба. Цената е тази и това е положението. Дайте да почнем да говорим вече за самото устройство,а не само за неговата цена.
Цитирай

Всичко е нормално, щом вече се примиряваме да даваме по 2 бона за телефона, щото хората били вложили много за разработката му, били набили милиони за PR и плащали заплатите на магазинерките значи всичко е тип-топ Smile
А само до преди 3-4 години подобни неща нямаше и цените бяха с 40% надолу.
Цитирай

Никой не отговори дали Oled дисплея на LG V30 е по-добър от Amoleda на Note 8 ?
Цитирай

Изчетох няколко ревюта точно в тая връзка, на едно място мернах, че оспорват тези 1200 нита осветеност, на практика при тях се оказал значително по-малко...Мисля си, че и в двата дисплея ще са изравнени, и не би трябвало да има нещо фрапантно, като според, мен лек превес за инфинито...

От теленора за предварителна поръчка на телефона, обадиха ли ви се вече за потвърждение?
Цитирай

Ние откъде да знаем ? Нито единия е излязал, нито другия.На няколко ревюта в YouTube казаха, че бил по-хубав, но нищо подробно.Би трябвало скоро да излязат детайлни сравнения.
Цитирай

И аз така мисля, но има подобни мнения, които казват друго:
(2017-08-29, 00:15:51) smiley написа:  ТДисплеят на Note 8 (както сигурно абсолютно всеки един флагшип дето те са пускали от времето на S2 до сега) е най-добрият слаган в смартфон до днешна дата. Максималната яркост която може да достигне е 1200 нита!!!!, което е извънземно. Също така е почти идеално калибриран, 2-8% по-енергоефикасен от S8 (спрямо яркостта), пдообрени ъгли на видимост и т.н. и т.н.

Между другото според писанията по дебелите книги се изразява мнението и увереността, че OLED дисплеите са най-добрите дисплеи произвеждани досега.
Цитирай

(2017-09-01, 19:51:40)anatol06 написа:  И аз така мисля, но има подобни мнения, които казват друго:
Между другото според писанията по дебелите книги се изразява мнението и увереността, че OLED дисплеите са най-добрите дисплеи произвеждани досега.

Абе важно е к`во ти показват в рекламата. И в едни сайтове има едни снимки с някакви числа, там е истината.
Big Grin
Цитирай

А ето и първите резултати от тест с батерията. Изненадващо но Ноута бие досегашния шампион " s8+ " със съвсем малко.



И още един...

Цитирай

Тестове. Да видим в реални условия.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)