Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 представен на 23.08.2017
#76

Все пак темата е за общо достъпния най-висок клас... Едва ли някой който си купува телефони за по 40 бона влиза в тоя форум... Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#77

@greensmoke7777 Единствената причина поради която си купуват тези телефони е да покажат че имат дебела банкова сметка.Няма друга причина.В повечето случаи са бързо забогатели хора или домашни любимци.Сериозните типове си купуват скъпи часовници не телефони.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#78

Хаха поне прочетохме експертни мнения за какво си харчат парите милионерите...
Galaxy S5 е бил с производствена цена от 256 долара, S8 е с 306 долара.
Ама S5 го взех за под 800 лева с договор, а за S8 трябва да броя 1200 с много по-скъп договор. И свободната цена е нараснала доволно.
Сега да не вземе някой да обяснява, че има други разходи освен производствените. Има, но ги е имало и за двата модела.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#79

Е ти какво искаш? Производствените разходи да са 200 лв и да го имаш за 210? Хляба който ядеш стойността му в производството е под 40 стотинки ама намичаш като гладен нали? Като имаш пари купуваш. Като нямаш пасуваш без да търсиш кусури.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#80

Човека просто се опитваше да каже, че при 19% ръст на производствените разходи цената е скочила с 50%...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#81

Е? Какво очаква. На намалее ли? Пазарна икономика. Другите на са си същите. Оная гризана ябълка да не би себестойността на грозния и телефон да е по голяма? Не е. Сглобка за 200Е я има я няма го продават за 900Е.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#82

(2017-06-28, 22:19:42)gazibarev написа:  Е? Какво очаква.  На намалее ли?  Пазарна икономика.   Другите на са си същите.   Оная гризана ябълка да не би себестойността на грозния и телефон да е по голяма?  Не е.  Сглобка за 200Е я има я няма го продават за 900Е.

Явно трябва повече да ти се обяснява. Да съм казал, че "оная гризана ябълка" е заслужено скъпа?
Поне има хора разбрали, каква ми е идеята.
Ако съм имал пари съм щял да го купя... Really? Не бях се сетил...

Аз пари имам за един телефон и ще го купя, не ме мисли. Друг обаче е въпросът...
Цитирай
#83

Е то какво има да се повтаря 1 и също, като го предлагат за толкова пари купуваш или не, ние няма да свалим цената като спорим, и нормално е да се вдигне като хората купуват повече и повече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#84

Чета някои коментари и се чудя да се смея ли да плача ли. Хората си купували скъпи телефони за да покават банковата си сметка...
Е Западна Европа разликата в месечната такса между един Галакси С8 и един телефон от среден клас е не повече от 20 Евро. 20 Евро е грубо казано 2 работни часа на най-ниско заплатената работа. Хората по света си купуват спортни коли, яхти, самолети и тнт. за да покажат банковите си сметки. Ако някой в България го прави купувайки си телефон който не може да си позволи е наистина трагекомично. 
Относно цената, не трябва да се взема само в предвид хардуера, защото софтуера също струва не по-малко. Освен това се наливат страшно много пари в реклама, голяма част от печалбата се реинвестира, строят се нови фабрики, ресърч и тнт. Просто колелото се върти прекалено бързо и затова разходите скачат година за година. Като се пренасити пазара, както е станало с автомобилопроизводството цените ще започнат да падат. Проблема е, че един телефон може да бъде сменен всяка година, а човека се е превърнал в консуматор който постоянно иска нещо ново без значение дали има нужда от него или не. Явно няма нищо ново което да се коментира за Ноута и темата е малко наспамена, но чесане на езиците да има.
Цитирай
#85

bassoon_godbg недей да плачеш или да се смееш ами прочети че ставаше въпрос за телефони с цени 20-30000 лева не за Samsung или Apple които струват колкото един калъф за тях.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#86

(2017-06-29, 10:48:37)007 написа:  bassoon_godbg недей да плачеш или да се смееш ами прочети че ставаше въпрос за телефони с цени 20-30000 лева  не за Samsung или Apple които струват колкото един калъф за тях.

Така е да. В този конкретния случай за 20-30-40К и нагоре се купуват точно с тази цел. За жалост масата обаче го прави и с тези за 1-2К което в случая е единствено в ущърб на нормалния потребител който наиситина иска да ползва възможностите на телефона като такъв, а не да се перчи с него.
Цитирай
#87

Не ставайте смешни с твърдения, че един телефон който чисто производствено струва на производителя 400 долара трябва да се продава за 450 долара на пазара. Производствената цена и пазарната цена нямат нищо общо освен думичката "цена" Smile. В цената на един телефон се калкулират най-малкото:
производствената цена;
цената на софтуера (това е сборът от цената на ОС-а + цената на конкретни приложения идвайки с него);
цената по разработката на устройството;
цената за софтуерната поддръжка на устройството за мин. 2 години;
амортизационните отчисления на завода производител;
всички данъци, мита, налози и т.н.;
И така леко полека отиваме на производствена цена умножена х2 дори х3.!
Помислете каква е производствената цена на 1 минерална бутилка вода от 0,5 литра и колко е плащаме в едно заведение! Въпреки, че това сравнение не е много коректно но онагледява малко нещата.
Цитирай
#88

Софтуерна поддръжка за минимум две години - да, ама не. Над 80% от устройствата на всички марки пускащи устройства под Андроид ОС не получават нищо след първата година.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#89

Добре бе, четете бе хора, четете. Или не четете или не схващате. Всички разходи - маркетинг, заводи, софтуер и т.н. ги е имало и при предходните модели. Те обаче са стрували с 50% по-малко от днешните модели. Да не говорим, че има нарастнало потребление, т.е. всички разходи, освен производствените намаляват спрямо произведените бройки.
И тук вече нямаме повишаване на цената поради нарасналата цена на разходите, а поради повишеното търсене. Което е нормално и логично. И понеже се печели все повече от телефони, затова знайни и незнайни компании се пробват в този бизнес.
Пак казвам - и аз да съм ще вдигам цените, след като има балъци да плащат. Но не ставайте смешни като оправдавате вдигането на цените с повишени производствени разходи.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#90

(2017-06-29, 16:52:43)ronnie72 написа:  Софтуерна поддръжка за минимум две години - да, ама не. Над 80% от устройствата на всички марки пускащи устройства под Андроид ОС не получават нищо след първата година.

Всички флагмани на самсунг имат софтуерна поддръжка за две години .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#91

@foxhd той човека не е казал конкретно за флагмани, а за всички класове, но според мене процента е по-малък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#92

Колеги, предполага се, че темата е за новини и дискусии за Note 8. Малко досадно е, да пълните темите с тези философски въпроси, касаещи ценообразуването, наглостта на производителите като цяло и т.н. . Спретнете си една темичка в "Общи приказки" пък си дискутирайте цените и балъците, които купуват. Не е трудно, пък и темата тук ще си остане без оффтопик...
Цитирай
#93

[Изображение: b7905cc25f1dc0529cc97db60bc025b2.jpg]

Така ще изглежда Note 8 според производител на калъфи.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
Цитирай
#94

Никак не е зле ако е това:
http://www.mobilebulgaria.com/news/40511...0%BA%D0%B0
Цитирай
#95

(2017-06-30, 08:07:51)GH0STFACE написа:  [Изображение: b7905cc25f1dc0529cc97db60bc025b2.jpg]

Така ще изглежда Note 8 според производител на калъфи.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop

 Според мен ще изглежда точно така .
Цитирай
#96

Явно панелът е бил проектиран и произведен отдавна щом сензорът е на същото неудобно за ползване място.
Цитирай
#97

Или още по-неудобно, защото площта на камерата е по-голяма ...

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#98

Note 8 може би ще бъде представен на 23-ти август в NY

http://www.androidpolice.com/2017/07/12/...gust-23rd/
Цитирай
#99

http://it.dir.bg/news/samsung-galaxy-not...5683?nt=10
Незнам до колко е достоверна информацията...
Цитирай

Изчетох статията и разгледах снимките но ми направи впечатление
разминаване между двете - Вижда се още, че двойната камера в Galaxy Note 8 е разположена хоризонтално, а вдясно от нея се намира двойната светодиодна фотосветкавица и скенера за пръстови отпечатъци.....??????
Тези от дир.бг са доста зле.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)