Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HUAWEI Mate 9] - Софтуерни актуализации
#1

Някой успя ли да качи L29C432B156? Все още не се появява ОТА, пробвах да го кача ръчно и дава грешка в ъпдейта и в двата случая описани в карбонтесла сайта от където свалих рома и пробвах. Ще се радвам, ако и някой друг пробва и постигне успех Smile п. С. Сигурно ли е, че е официален ъпдейт? През сайта на huawei не се стига до даунлоад на ром, плюе грешки на поразия с какъвто и да е броузър...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, преди няколко дни ми пристигна по официалния канал.
Цитирай
#3

@emporio, опитай през приложението HiCare - ако не излиза ъпдейт за България смени дестинацията, примерно Европа/Унгария или Европа/Англия. Понякога помага и в крайна сметка ъпдейта за Европа е един и същ.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

Пробвах го и този вариант и нищо.Явно ще си чакам и това е Smile Благодаря за информацията и предложенията.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#5

Та ... аз имах проблеми с ъпдейтите. Бях със B126 .... Свързах се с Huawei, казваха ми да проверя през Hicare, няма нищо там .. Променях дестинации, какво ли не пробвах. Хрумна ми да искарам 2 те карти, пъхнах някаква Vodafone UK и веднага ми се появи B138 аз откачих ... След няколко дни пак същата гимнастика, появи ми се B156 .... даже им писах за трика ... съответно и бъг-а. Също им писах че ми пише Свръх таксуване докато го зареждам, би трябвало в следващ ъпдейт да го променят Smile

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай
#6

Според фърмуер файндър има по-нов софт B176 от 13.3
Обаче не мога да го дръпна. Нито него, нито по-стара версия. Купих и платената му версия, но и през нея нищо.
Преди поне ги сваляше
Който имаше чужда сим да пробва, може да извади късмет
Цитирай
#7

Изтрглих нов ъпдейт http://www.carbontesla.com/2017/03/downl...te-europe/
но не иска да се инсталира. Казва някакъв фейл и се рестартира.
Ако друг е пробвал с ъпдейта, нека сподели.
Поздрави.

Huawei Mate 9 | LG G3 32Gb | Samsung Galaxy K Zoom | Samsung Galaxy S4 - i9505  |  Nokia Lumia 920  |  iPad 2
Цитирай
#8

Спазваш ли процеса както е описан по-долу на сайта? Първо големия файл, после “update_full_hw_eu.zip”. Може и да не е важен ъпдейт - Version: NRD90M / Status: Official (beta).

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#9

Не се мъчете! За Мейт 9 след В138, няма начин да се качи нищо друго, освен ако не ти дойде Ота.
Евентуално само с префлашване с adb/ fastboot през компютъра, но не съм виждал такъв файл още. (не съм и търсил де)
Файловете, от където и както и да ги свалиш са неподписани, телефонът им прави проверка и отказва да ги инсталира.
Свалял съм всички нови фърмури, включително има начин да се излъже системният ъпдейтър сам да намери и свали по-новият фърмуер. Сваля го, рестартира телефонът. за да го инсталира и точно като се зарадваш...и греда.
Цитирай
#10

Когато извадих телефона от кутията не погледнах с каква версия е ( и да съм видял не я помня ), но направих успешен ъпдейт с B156 , който изтеглих от "карбонтесла". Инсталира се според описаните инструкции.
При следващия опит с нов ъпдейт - греда.
Остава да чакам.
Поздрави.

Huawei Mate 9 | LG G3 32Gb | Samsung Galaxy K Zoom | Samsung Galaxy S4 - i9505  |  Nokia Lumia 920  |  iPad 2
Цитирай
#11

А случайно да не си е бил с B156, преди да го флашнеш...пак с него. Това е ъпдейт все пак от януари месец.
Аз се обаждах до съпорта на Хуаей, на телефона който излиза в Hicare менюто. Да ги питам що не ми идва ъпдейт след В138. Казаха, че телефонът ми е произведен за Германия и щял да дойде според имеи-я му?!
Аз се съмнявам, че в Германия не са го получили този ъпдейт още.
Или комбинацията от тел с имеи за немски регион, ползван не в Германия с бг сим карта му идва нещо накриво..Обаче е много тъпо 3 месеца след излизането на ъпдейта да не мога да го получа. Все едно, че са продали 5 000 000 Мейт 9, та не могат да ъпдейтнат всичките за 3 месеца време
Цитирай
#12

@rumo: Имаш ли идея за вариант да ресторна телефона? Руутнах го, обаче сега няма връщане назад. Не мога да намеря вариант да инсталирам фабричен ром. Излъгвам го с Find Firmware да издърпа Б138 *(със 156 не става..не се подписва както каза) но след рестарта влиза в TWRP вместо да тръгне инсталацията и до там Sad

Руутнат е по първия метод от тук:
https://forum.xda-developers.com/mate-9/...a-t3569986

П.С. Накратко, към момента няма друг вариант освен Funky
Цитирай
#13

Взех си още един Мате 9 и ми дойде с В156. Другият си стои на В138. Нито единият, нито другият се качват на горе Smile Честно казано В138 се държи по-стабилно от колкото В176 според мен, не е общо мнение или поне не съм чел отзиви из форумите. Най-малкото батерията държи повече на В138 при едно и също натоварване и на двата тела. Не знам дали има tool-ве или кодове, които поне да подсказват кой телефон за 'къде' е произвеждан,мисля че ще ни е от полза Smile Сега започват да ме сърбят ръцете за SS8 или SS8+, представям си там каква ще е боза в началото като се появи...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#14

Кой за къде е произвеждан може да се разбере по номера на софтуера който е качен.
С432 - Европа, С636 - Азия, С185 - Среден изток. Има и други, регионални или за оператори, но тези са основните.
Освен това при произведените за Китай или за останалия свят, началото на софтуерния номер започва съответно с MHA-AL00 или MHA-L29/09.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#15

Това е така, но е доста общо..
По имеи може да се разбере за кой регион е правен. С програм не знам може и да има, може и да няма такава
Аз се обаждах да питам за моя съпорта в България и ми казаха, че е за Германия.
Но това с нищо не ме топли, поне отнсно актуализациите. Вися си с тази, с която излезе от кутията- В138
Цитирай
#16

Аз се надявам скоро да пуснат 7.1 с емуи 5.1... За момента с която ида е версия разлика голяма няма. Когато започнат да разпространяват 7.1 и не ми се качат ОТА ги пращам в сервиза и да ги качат както си искат! Все пак телефона струва една торба пари и да няма сериозна сервизна и софтуерна поддръжка ми звучи несериозно и на отказване от марката... Лично мнение разбира се, но харесвам всичко да ми е изпипано до край дали заради парите, дали заради любовта към джаджите или каквото и да е било друго Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#17

Денес ей тъй на майтап цъкнах фърмуер файндъра да видя има ли нещо ново и то вече В181!
А в хда гледам някои получват ота и В183
Тия пишат всяка седмица нов софтурер за модела, само дето забравят най-важното- да го разпространяват към всички и то навреме.
Почнах да тегля през системният ъпдейтър, чрез сменено прокси този В181 - 2,26Гб да видим сега каво ще стане.
Сигурно ще го тегли 5ч и пак ще каже, не е подписан и до там
Цитирай
#18

с Л09 или с Л29 си? Това фърмуер файндър нещо по-различно ли е от проверка през настройките на телефона или HIsuite от компа ?
Цитирай
#19

С Л29 съм
Това е отделно приложение на един руснак. има го в гплей
Намира и тегли последните фърмуери за хуаей според модела им. Лошото, е че при мейт 9 след В138 не може да се качи нищо по този начин. Има към него отделна добавка, която пък казва ка да се излъже системният ъпдейтър, като си сменяш проксито на вивфито и той тегли ъпдейта все едно ти е дошъл ота
Обаче след това пак същата работа- телефонът проверява файловете и отказва да ги инсталира

Същата греда като всеки път
Първо се изтегли през системният ъпдейтър В181 (2.3гб) и отказа да го инсталира. След това реших да пробвам и с В 176, който е само 400 Мб - същата работа.
Другата седмица пак. Не че чакам нещо ново или пък нещо да ми липсва, но ме дразни, да има толкова нови актуализации, пък да не получвам нито една
Цитирай
#20

За Б181 намирам инфо само за мейт 9 про... а Б183 са го пуснали в щатите и до колкото четох основното там е че са добавили Amazon Alexa асиста.. иначе са си 7.0 с emui 5.0
Цитирай
#21

Колеги, а в HiCare не излизат ли тези ъпдейти и оттам да се свалят?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#22

Ще излязат ако ги пуснат ота за дадения регион и под регион се разбира региона за който е предназначено устробството а не където се намираш
Цитирай
#23

Това е ясно, затова се правят и "врътките" с промяна на региона. Влизаш в приложението, отиваш на Мои - Настройки - Избери местоположение и оттам вече можеш да сменяш региони и държави. Не е казано, че 100% ще стане, но нищо не пречи да се опита. Аз ъпдейта до 7.0 го получих като "обиколих" държавите в Европа и ми се появи на Германия и Полша. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#24

ако действа би трябвало Б183 да се инсталира за севрна Америка, на мен не мис е занимава с такива гимнастики
Цитирай
#25

Не става и така. Извъртал съм ги всичките региони. От както ми казаха, че телефонът ми е произведен за Германия го държа така постоянно на немски регион . Това вече повече от седмица и пак нищо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)