Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HUAWEI Mate 9] - Софтуерни актуализации
#26

Аз също ги обиколих регионите и нищо... В156 и това е Smile Засега щом емуи 5.1 не е на масата, значи чак толкова бърза работа нямаме Smile играх си и с P10та, не е лошо телефончето но ми е много малко и определно Мейта си е Мейт Smile още размишлявам за СГС8, но трябва да се види на живо с това 18.5 към 9 каква вафла ще е...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
Аксесоари
#27

не знам до колко е вярно , но четох че са пуснали 7.1.1 като ОТА за C185 (нямам идея за кой регион е това) до края на април трябва да го имат всички, но е с emui 5.0

http://www.theandroidsoul.com/huawei-mate-9-update/
Цитирай
#28

(2017-04-04, 20:18:27)emporio написа:  Аз също ги обиколих регионите и нищо... В156 и това е Smile Засега щом емуи 5.1 не е на масата, значи чак толкова бърза работа нямаме Smile  играх си и с P10та, не е лошо телефончето но ми е много малко и определно Мейта си е Мейт Smile още размишлявам за СГС8, но трябва да се види на живо с това 18.5 към 9 каква вафла ще е...

Според мен е абсолютно безсмислено човек, който притежава Мейт 9 да сменя телефона и то с Galaxy S8.
Разлика в пърформънс - няма да има, абсолютно сигурен съм. Кирин 960 и Снапдрагън 835 са толкова мощни, че при ежедневна употреба не може да се намери някаква разлика.
Но при СоТ мисля, че Мейт-а ще показва 2 пъти по-добър резултат, все пак:
5.9" 1080p display + 4000 mAh + GPU MP8 (8 ядра) vs. 5.8" 2K display + 3000 mAh + GPU MP20 (20 ядра).

А относно резолюцията - 99% от приложенията са адаптирани към 16:9 и в следващите 2-3 години това няма да се промени. Карай си с мейта и се радвай на прекрасния телефон. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#29

Друг е въпроса че в Европа S8 ще е с Exynos а не с SD835... a в последно време лично аз изобщо не съм доволен от перформейса на s7 edge който също е с exynos за нашия регион, играя една игра от известно време (Enernium: Mage and Minions) има едно ниво където на боса изкачат адски много гадини да ме трепят с всевъзможни магии и ефекти... на с7 еидж в тоя момент fps-то падаше супер много.. сигурно 3-4 направо играта приключваше... а сега на мейт 9 на същото място няма никакъв лаг... разликата е от земята до небето...
Цитирай
#30

@g1kata, С432 - Европа, С636 - Азия, С185 - Среден изток. Има и други, регионални или за оператори, но тези са основните.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#31

Вчера се чатехох, че примерно ъпдейт В182 носи със себе си 6х на камерата,а в по стар номер примерно В156 10х на камерата. По скоро големия номер незначи нов фърмуер за всички, а в някой регион идва ъпдейт който е по стар от нашия като съдържание и по-голям на номер.... Може и да бъркам, но определено ще сложа ОТА когато се появи в ъпдейтъра на телефона и никакъв друг, то не че за моментаима друг начин Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#32

Не е точно така. Тези които са си за С432 и са с по-голям номер и следваща дата са си по-нови ъпдейти за един и същи регион.
В случая за нашият, които е точно С432 има няколко ъпдейта след В138, с който примерно съм аз. От В156>B175>B176>B180 и последно В181.
Като чета какво е променено, то за всички във фърмуер файндара пише едно и също

Някои от тях може и да само пачове с поправки на предният фърмуер, но поне В156 и B176 са големи и основни ъпдейти, а аз не ги получвам.
Нещо им куца яко в ъпдейтите за този телефон.
Цитирай
#33

И моя стои на 156. Като го извадих от кутията се ъпдейтна до 156 и до там. Дали куцат ъпдейтите не знам....на s7 edge докато дойде андроид 7...мале мале...
Цитирай
#34

Тъй като съм минал през почти всички флагмани през последната година и нещо, мога спокойно да кажа освен при пикселите и нексусите всички марки страдат от тези актуализации и във всеки раздел пишат колко зле били ъпдейтите на даден флагман ии как можело една торба пари да струва телефона и да не получава ъпдейти едва ли не всеки месец... Това за мен са пълни глупости...
Цитирай
#35

Аз също съм минал през флагманите и напълно споделям мнението ти. Който иска бърз ъпдейт - има варианти Smile
Цитирай
#36

Има информация, че Huawei са започнали вътрешни тестове на Android O върху Huawei Mate 9 и може да е първия телефон, който ще получи Android O след пикселите.
https://www.xda-developers.com/huawei-ha...he-mate-9/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#37

Днес ми се ъпдейтна ФФ има вече опция да показва само ъпдейтите за региона, за който е телефона .
А от 12,4 има и нов фърм В182 -1,8гб е фул ота . Ще го помъча и него тази вечер, като се прибера от работа, ама едва ли ще ме огрее
Цитирай
#38

Rumo стана ли нещо? Нещо ми се вижда много съмнителна тази програма... Не ми се връзва ромове по 2гб да чистят грешки и всичките да добавят 6х зум и нещо си в нотификейшън бара..
Цитирай
#39

(2017-04-15, 09:30:03)g1kata написа:  Rumo стана ли нещо? Нещо ми се вижда много съмнителна тази програма... Не ми се връзва ромове по 2гб да чистят грешки и всичките да добавят 6х зум и нещо си в нотификейшън бара..

Впрочем ако получиш нормална ОТА, размера на ъпдейта няма да бъде 2 гб, а около 200-400 мб. Във Firmware Finder-а ъпдейтите са FULL-OTA и за това са по 2 гб.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#40

Стана ..Каквото и предните пъти. Демек нищо
В нея има и нормални ота от по 400мб и фул зипове по 2гб пробвал съм и в 2-та варианта. Все нищо
Не съм го прекарвал този последният през системният ъпдейтър, ама и там ще е същото
Реални са ъпдейтите има ги за дърпане и от други сайтове. И там инфото за промените са същите 6x zoom, notification ...Status bar
Цитирай
#41

Добре де, какъв е тоя 6х зум? От доста време се говори за него, но така и не разбрах какъв е точно. Питам, понеже в момента с В156 имам 10х зум, но никога не го ползвам. Ползвал съм само 2х зум, понеже горе долу качеството се запазва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#42

Ами би трябвало да е с качеството на този 2кратният, не по-лоши
Но пък то трябва да го има в В 156. Поне от тази версия го рекламираха
Цитирай
#43

Може би е за селфито.. Там е 6х зума
Цитирай
#44

Как за селфито, то селфито се прави от половин метър и ако се зумнеш 6 пъти няма да се събереш в телефона Smile
Това е от ченж лога:
This update adds 6x zoom for clearer long distance photos...


През xda форума намерих тази таблица/ списък с ъпдейте за всички модели Mate 9 
Предполагам всички сме с евро версията MHA-L29C432 ( 2 симувият вариант) така че гледайте за този модел.
 има линкове за сваляне, както и какво е новото
Който иска може да се пробва с някой от фърмуерите. Методът за ъпдейт е прост...може и някой да го огрее

http://hwmt.ru/oth/HWFF/info/view.php?fi...el=MHA-L29
Цитирай
#45

https://m.youtube.com/watch?v=kZzNcj0OmP...e=youtu.be
Изгледаите този клип за сега работи на сички модели които съм пробвал
Цитирай
#46

На моя не работи. Пробвал съм го няколко пъти. Тегли ъпдейта, но преди инсталацията, проверява подписа и го отхвърля.
Единственото което работи е Funky Huawei но е платено.
Цитирай
#47

Аз реших да пробвам през прокси, направих нужните настройки и в менюто на телефона се появи ота, ще видим какво ще стане като се изтегли


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#48

Не става. След като го свали и го проверява и казава, че не подписан/ оторизиран, нещо такова и го трие.

Аз от тази таблица свалих В182 разархивирах го и го сложих във външна сд карта и пак не ще
Цитирай
#49

Ще пробвам пък каквото стане , изтегли се първия пакет и ми изписа че има нова корекция и сега тегли още един пак 2гб и малко.. сигурно има още 2 часа да сваля
Цитирай
#50

Веднъж ми изтегли около 11-12 пача/ добавки. Смятай колко часа отиде. И пак нищо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)