Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Xiaomi Redmi Note 4 - някои проблеми при ROOT
#1

Здравейте! След осем месечно отсъствие отново се върнах в отбора на Xiaomi. Преди няколко дни се сдобих с чисто черен екземпляр Xiaomi Redmi Note 4X... Красавец... Но по-важното е че, работи без никакви проблеми - за сега нямам абсолютно никакви оплаквания и дори дребни забележки към изделието. И най-вече към софтуера. Като знам колко главоболия имах с предходния ми Xiaomi...
Пристигна с Global Stable 8.1.15.0, отключих му bootloader-a без никакъв проблем, ъпдейтна се OTA до 8.2.2.0.... след което си "поиграх" с флашване на някои ROM-ове, TWRP, SuperSu, прословутия lazyflasher-no-verify (и без него може)... и. т. н.
Основния ми източник на информация е 4pda.ru.. Специално за този телефон освен многото верни, са изписани и доста неверни твърдения - всичко написано по-долу съм го проверил на личния си телефон и е следствие на практически експерименти... Всъщност долунаписаното е за тези от Вас, които имат нужда от root-нат телефон. Останалите могат да спрат до тук...
Първото условие е ... отключен телефон
Второто - да сте активирали Developer optoin и включили опцията USB Debugging.
Флашвал съм два ROM-a - последните fastboot версии на Global Stable и Global Developer. И двата се флашват безпроблемно през MiFlash 2016.08.30.0 с маркирано clean all и опция flash_all.bat
След "чистото" флашване на fastboot версията, трябва да стартирате ROM-a и отново да включите USB Debugging.
Въпреки многото твърдения в 4pda.ru, че след флашването на това или онова TWRP, телефона не се стартира, моите експерименти показаха точно обратното. Ако спазвате определени правила, няма никакъв проблем със стартирането на телефона. Въпреки, че съм изпробвал всичките (има няколко преработени, доработени, фикснати и.т.н в 4pda.ru), препоръчвам две версии на TWRP - "оригиналната" 3.1.0.0 или 3.0.2.0....
Въпреки, че във 4pda.ru още в началото на темата за този телефон изрично е упоменато, че трябва задължително да се флашне скриптът против защита на MIUI срещу "нестартиране" с име lazyflasher-no-verify ......, мога да Ви уверя, че това изобщо НЕ Е Задължително.
Просто трябва да направите следното (след инсталиране на fastboot ROM, неговото стартиране и активиране на USB Debugging-a):
Вкарвате смартфона в режим fastboot и с fastboot команда флашвате TWRP. След което, така както е телефона във fastboot режим задържате ЕДНОВРЕМЕННО бутоните VOL+ и POWER и след като телефонът извибрира и се появи MI логото пускате бутоните и изчаквате малко да се стартира TWRP.
През TWRP флашвате само SuperSu и рестартирате телефона. Това е.

Проблемът SuperSu:
Оказа се, че след неколкократно флашване на различни (последните няколко) версии на SuperSu, смартфонът спира да се вижда от PC. Тук съм въртял доста комбинации между TWRP, SuperSu, дори и флашване според указанията на lazyflasher-no-verify (въпреки, че не би трябвало да има отношение към процеса)... И все.. удрях греда..
В същия сайт прочетох, че и други потребители имат този проблем. Решението се оказа, че трябва да се флашне по-стара версия на SuperSu - v.2.65
При флашването на по-нови версии на SuperSu през TWRP се получава некоректна работа на USB модема и невъзможноста му да влезе в MTP режим... и не само в него.
Оказа се също, че не могат да възстановяват backup-ите направени с Titanium Backup....
Така, че правилният път за безпроблемен root e.
1. Флашване на последен fastboot (Global Stable или Global Developer). Аз лично останах на Global Stable.
2. Флашване на TWRP. При мене е последното официално v3.1.0.0
3. Не е необходимо да се флашва lazyflasher-no-verify....
4. Флашване през TWRP на SuperSu v2.65.
5. След стартиране на ROM-a, може да актуализирате SuperSu до последната му версия през GooglePlay. Проблеми липсват.
С Titanium Backup всичко се възстановява нормално.
Основен източник:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582

Имам въпрос за нещо извън горенаписаното.
Преди 8 месеца приключих с Xiaomi на MIUI 6. MIUI 7 го пропуснах... Сега на MIUI 8 виждам нещо не особено приятно за мене...
Още след първата инсталация забелязах, че опцията "деактивиране", при системни приложения и процеси, които преди можеха да се деактивират, сега е затъмнена...
Опитах по "стандартния" от преди начин с Titanium Backup или Де-инсталатор PRO да замразя или спра тези приложения, които винаги съм изключвал... след което телефона стигаше до Mi логото и не се стартираше...
Бях се "застраховал" с Nandroid Backup направен с TWRP 3.1.0.0... Поне Backup-a се оказа и коректно направен и се възстанови успешно... Smile
Така, че информираните по темата, нека дадат линк, ако има някъде дадено описание, как да се спират приложения и процеси в MIUI 8, или да напишат нещо в отделна тема. Ще бъде полезно и за други...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти. По повод с деактивирането имах проблем с Android 6.
По специално с деактивирането на Google app(google search). Останалите Google приложения позволяваха триене/замразяване през титаниум.
Toзи проблем е оправен, поне при мен, но не знам дали е от по-нова версия на титаниума или от Xiaomi.
Говорим за платен Titanium, който имам закупен от няколко години. Не съм тествал с кракнати/пачнати версии.
Програмата, която ползвах за алтернатива беше System App Remover Pro - с нея нямах проблеми.
Вариант е да се деинсталира всичко през титаниум и пак да се ресетне телефона, което ще доведе до проблеми с ОТА-та на следващия ъпдейт и съответно ще трябва да се прави пак същата или подобна процедура

Taка че обобщавам: - Замразявай всичко без Google App и виж дали така ще буутлуупне. Аз на google app му орязвах правата в настройките на батерията и някой беше споменал в default apps да се отметне NONE на опцията за Assistant


Ето темите, в които съм писал по този проблем

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86864
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86865 - тук има мнения по въпроса
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)