Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с паметта на телефона
#1

Здравейте,

      От един месец съм горд собственик на телефон - Huawei P9 Lite. Днес обаче по случайност обърнах внимание на количеството свободна памет, което имам на устройството. Пишеше, че имам 5,5 ГБ заето място от общо 10,5 ГБ. Тези повече от пет гигабайта ми се сториха наистина много, като се има на предвид, че на телефона си имам само две  игри - Yu Gi Oh Duel Links (голям фен съм), която е малко над един гигабайт и Clicker Heroes - около 250 MB. Останалите ми приложения са абсолютно от базов характер - Viber,BS player (без Messenger дори). Реших да пусна антивирусната - нищо не откри, реших да изтегля от тези приложения, които чистят ненужни файлове - изтри 5 MB :/ . Влязох в приложения и изчислих колко общо заемат всичките - грубо е около 3,8 ГБ. Та въпроса ми е от къде са останалите използвани данни? Имам и SD карта - 64 ГБ на нея си държа филмите. Може пък и да я от нея, не знам Smile

Очаквам Вашите отговори.

Поздрави!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

[Изображение: 59f1358e03f10f8bb5ffdae07e2f6004.jpg]

С нито една игра и нормалните приложения фб, месинджър, вайбър и още няколко. Имам 150тина снимки и това е.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Ако имаш сд карта направи я да се използва като вътрешна памет така ще качва всичко на нея ,обаче си изтрии игрите и след като го направиш ги свали пак

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Благодаря Ви за отговорите. Значи все пак това си било нормално. Чудех се да не би да нямам някакъв проблем.
Цитирай
#5

Нищо му няма.
Цитирай
#6

(2017-03-29, 17:40:36)dedozeno написа:  Ако имаш сд карта направи я да се използва като вътрешна памет така ще качва всичко на нея...

Колега , би ли споделил как става това ?
Цитирай
#7
Question 

Здравейте, 
За да не отварям нова тема, ще задам въпроса си тук.
От няколко месеца, забелязах, че паметта na телефон p9 Lite 16GB, намалява. При Factory reset се нормализира. После същия проблем си се появава. 

Прикачам скрийншотове. Дали това е някакъв проблем при Huaweii, покрива ли се от гаранцията и какъв евентуално е проблема?  При общи сметки трябва да имам около 7GB Free Storage

   

   
Цитирай
#8

Много е възможно паметта да се пълни с други неща. Имах Самсунг S2, който правеше същия проблем. И се оказа, че е масов. При мен се набираше *#9900# избираше се втората опция от излизащото меню Delete dumpstate/logcat и изведнъж телефонът става като нов. За други телефони също съм чувал подобни неща, потърсете в гугъл за подобни проблеми.

https://www.guyrutenberg.com/2013/11/01/...ted-phone/

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#9

Здравейте,как могат да се преместват приложения и снимки от вътрешната памет към сд картата? Търсих много,но така и не успях.Направила съм по подразбиране хранилището да е сд карта,но все още свободната вътрешна памет е малко.
Цитирай
#10

Като вариант, устройството да има root.

 
Цитирай
#11

Ами няма руут,няма и да има най-вероятно, защото не ми е ясно как се прави.Изтрих някои приложения и след като хранилището по подразбиране вече е сд карта,ги инсталирах отново,но те пак заемат мястото във вътрешна памет ,а не в картата.Не знам как да оправя проблема,а телефона става бавен ,лагва и ме дразни.
Цитирай
#12

(2018-11-17, 23:19:26)owlet написа:  Здравейте,как могат да се преместват приложения и снимки от вътрешната памет към сд картата? Търсих много,но така и не успях.Направила съм по подразбиране хранилището да е сд карта,но все още свободната вътрешна памет е малко.
В настройките на камерата отбележи снимките да се съхраняват в СД карта, тези които вече са направени също могат да се прехвърлят, приложеният обаче не можеш

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#13

Само снимките и видео клиповете можеш да направиш да се запаметяват в картата. Приложенията не става

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Благодаря ви Smile Настройките ги направих,това с преместването на вече направени снимки и клипове ще го пробвам.
Цитирай
#15

Здравейте,при мен само хрома е стигнал 3,25гига,какво ли не правих и трих....Увеличава си се постоянно.Моля за съвет ако някой знае как да се намали.А не може да се махне....
Цитирай
#16

Има опция manage space, пробвай да изтриеш всичко от там, 3гб, верно е много

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#17

Може да се изключи и да се ползва друг браузър, доста по-малък по обем. Например - Mint browser.

 
Цитирай
#18

Къде да го търся този manager space моля
Цитирай
#19

       

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#20

Телефонът на майка ми,само че Huawei P8 Lite,имаше същия проблем с паметта.Когато го разгледах установих,че хрома,вграденото приложение за новини и Hangouts са станали по 5гб.,та той телефона разполага с използваема 10гб. Big Grin .Както и да е размина се без преинстал,просто им изчистих кеша и данните спрях ги принудително, рестарт и си станаха отново с нормална големина и телефона разполагаше отново с около 5гб. свободни.Пробвай същата процедура може да помогне и при теб.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)