Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 / S8+

Новия ъпдейт позволява финна настройка на цветовете (включително ъглите). Не оправя автоматично проблема, а трябва юзъра да цъкне както му харесва.
Настройки - Дисплей - Режим на екрана . Може да натиснете тук "Разширени опции" за повече настройки. Най-долу е опцията за извитите страни. След мърдане на плъзгача го пуснете за да видите разликата. Едно мърдане към "по-студено" би трябвало да е достатъчно.

-==- Samsung Galaxy S8+ -==-
Аксесоари

(2017-05-04, 17:22:01)abvabc написа:  ..Осмицата е най-бруталният телефон, който съм държал. 7 едж в сравнение с него е недоразумение. Говоря за дизайн. Аз ползвам айфон ..
Ухаа, чака пък толкова и то след допотопният Айфон 7..че на мен след Айфон 7 "старият" 7Едж ми се видя като космически кораб, ама да не задълбаваме повече..

                                                                    

Еми едж до осмицата си е допотопен... това исках да кажа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Я кажете за кого тръгна ъпдейта: S8 +,S8 и с кое CSC-BGL, GBL, MTL,VVT,BTU и т.н.? Не може ли да се уточни? Трябва ли да гадаем?

То се вижда, че е за8+,но все пак....

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G

BGL купен от Виваком. То май няма VVT за S8.

(2017-05-04, 21:33:39)tsvetan24 написа:  BGL купен от Виваком. То май няма VVT за S8.

Има, излезе за всички оператори,+общия за България. Моят също го купих от Виваком, но съм на теленор. Тю,днес си играх и преинсталирах от BGL на GBL

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G

Колеги, някой пробвал ли е преди, или да си е поръчал на Screen knight протектор. Мисля утре да си поръчам един отпред и отзад, ако nillkin-а не пасне с калъфчето. Накрая усещам и аз към оригиналния от самсунг ще се насоча  Big Grin

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)

А каква е разликата между BGL и GBL


Sent from my iPhone using Tapatalk

(2017-05-04, 23:09:37)abvabc написа:  А каква е разликата между BGL и GBL


Sent from my iPhone using Tapatalk

BGL=България, GBL =Теленор България.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G

И аз от днес съм с ъпдейта (450 MB). S 8 от Теленор. На 20-ти април го взех. Нямам никакви забележки по дисплея включително и никакви червеникави или зеленикави отенъци. Батерия - почти 48 часа с вкл. AOD (Always On Display), но темата ми е Material_Black и това все пак пести някак. Според мен не много, но поне компенсира от загубата от AOD (по официални данни - 0,8% на час). Не ползвам никой от биометричните сензори за защита, защото съм си свикнал с Pattern като защита, но мога да кажа, че ги тествах. Пръстовия отпечатък работи безупречно и е ужасно бърз, стига да му свикнеш на позицията (аз не се насилих да му свикна). Лицевото разпознаване също е ок, но на тъмно няма никой и е леко изнервящо вечер в колата например, а за ириса на тъмно или сумрак да не говорим, та затова предпочетох да не се мъча. За Bixby бутона нямам мнение. Не го ползвам, изключил съм каквото може да се изкл. там и това е. Натискам го случайно понякога, но това е, няма начин. Звука е ок, но все пак наистина си е разочароващо, че е само отдолу от един източник, но пак казвам, няма пълно щастие. Не ползвам и новите слушалки на AKG (които според мен са си Samsung, и само са брандирани AKG)- не знам, но все пак са много добри - тествах и тях. Аз си ползвам моите Sennhaiser CX 300 II и съм повече от доволен... Преди бях с S7 edge, а преди него с S6 edge. Много съм доволен до този момент като сравнение. S8 наистина е нещо различно и се усеща ясно това в момента, в който ти легне в ръката. Аз предпочетох S8, а не S8+ заради по-малкия и компактен размер, защото при S7 edge може да се каже, че не ми беше най-комфортния за носене лятото по къси гащи, но пък и той си е супер Smile)). Имах един междинен период на проба-грешка и взех та опитах да поживея с iPhone 7 Plus първите 2 седмици на януари. Грешка ! Не, че е лош, но от андроид към ябълка и то с тези размери ми се стори като лопата. Та, това е и от мен, засега. Сорри за дългото полу ревю, но дано с нещо съм бил полезен. Ако някой има нещо да пита - винаги съм насреща ! Поздрави на всички и късмет с новите придобивки.

S8 Midnight Black

Звукът през слушалки как е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

sivokuche,интересно, аз нямам ъпдейт, а и не не виждам за нашия s8 за никой регион за сега. Интересно, при теб как е дошъл?

Поправка,излязъл е или е започнал да излиза. Например за Балтика. операторска за Англия...

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G

Предполагам, че е с BGL, нищо че го е взел от Теленор. При други модели Самсунг ъпдейтите за GBL излизаха последни.

(2017-05-05, 06:43:56)gogon написа:  sivokuche,интересно, аз нямам ъпдейт, а и не не виждам за нашия  s8  за никой регион за сега. Интересно, при теб как е дошъл?

Поправка,излязъл е или е започнал да излиза. Например за  Балтика. операторска за Англия...

Аз съм в София. Теленор. Вчера следобяд, мисля че беше към 16:30 ч. си чекнах в софтуерни ектуализации. Показа ми, че е наличен и го приех. Иначе настройките ми са за приемане на автоматично и съм ги чекнал на 09:00 ч. Т.е. съм го свалил преди времето на чека. Иначе, може би сега, днес в 9:00 ч. щеше да ми го инсталира...

(2017-05-05, 06:35:07)arrogant написа:  Звукът през слушалки как е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

През моите, които си ползвм Sennheiser CX 300 II е супер. Бас, ниско, високо.., абе истинско.., хем не са най най да кажеш .. През тяхните си от кутията някак не е същото. Ако не държиш на плътност и бас, "AKG' слушалките ще ти свършат работа, но Sennheiser са си доказани.. Акъла не ми го побира, защо във всички 378 клипа, които съм изгледал в youtube, ми обясняват как са жестоки тези от кутията и са на цена 99 USD.. Пълни глупости. Ако си свикнал на тапи, онези са далече от това. Трябва да ги държиш натъпкани в ушите та да усетиш мощ... То пък една мощ. Отделно, че са с някаква комбинация - хем има тяло в ушната мида, хем вътре тапа в ухото. Мен лично ме дразнят. Пробвах с на сина ми Razer Hammerhead Pro.. Там пък много, прекалено много бас и маже.. Имам едни оригинални AKG K324P, които са модел сигурно от преди 7-8 години и са в пъти по- добре от тези техните в кутията. Мисля, че все още могат да се намерят в Техномаркет за около 50 кинта, но моето мнение е, че Sennheiser CX 300 II са страхотни за този телефон, а CX 400 е същия, но с контрол на тела и микрофон. Ако се поразровиш, може да ги намериш на 50-тина кинта. Не правя реклама. Искрен съм и и с 15-дневен опит. Убих го телефона от тестове.

Поздрави

А с кое CSC си - BGL или GBL?

Edit: след завършването на актуализацията и рестарта ми заби Touch Wizz Home. Премигване на екрана и знаете "this app is stopping working''.. Леко се шашнах, но деисталирах TouchWizzHome и го инсталирах наново от Galaxy App. Рестарт след това и всичко е 6+ .. Може преди това аз да съм набил някаква забрана, знам ли, но така ми се получи. След това всичко си е ОК

(2017-05-05, 07:53:01)tsvetan24 написа:  А с кое CSC си - BGL или GBL?

BGL - Security patch level: april. 01 . 2017

(2017-05-05, 08:02:01)sivokuche написа:  BGL - Security patch level: april. 01 . 2017
Ето защо @gogon няма ъпдейт - той е с GBL.
При мен всичко мина безпроблемно.

Тази дискусия е по-добре да я водим в другата тема - Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+ Някой модератор може да премести мненията, ако му се занимава.

Утре вечер ще направя реален тест на батерията от 100 % без да пипам телефона с вкл. AOD за 12 часа. След това ще изкл. AOD и пак 12 часа от 100%. Всички приложения и сервизи ще си работят еднакво. Да видим, колко точно взима AOD от тoka

И аз вчера ъпдейтнах . Моят е Теленорски от 20 април - BGL е CSC

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

(2017-05-05, 08:19:08)tsvetan24 написа:  Ето защо @gogon няма ъпдейт - той е с GBL.
При мен всичко мина безпроблемно.

Тази дискусия е по-добре да я водим в другата тема - Софтуерни актуализации за Samsung galaxy S8/S8+ Някой модератор може да премести мненията, ако му се занимава.

Съгласен ! Smile

(2017-05-05, 06:35:07)arrogant написа:  Звукът през слушалки как е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Току що направих тест на S8 , S7 edge и S6 edge. Песента е HUMAN - Rag'n'Bone Man

Резултатите са интересни:

Всички телефони са volume на мах и са с еднакви настройки в сектора за звук.

S8 - без слушалки  - ПРИГЛУШЕНО ВСИЧКО (по-слабо) спрямо S7 edge и S6 edge

S7 edge - без слушалки отличен и ясен към по високи

S6 edge - без слушалки отличен и ясен към по-високи

Със Слушалки тапи Sennheiser CX 300 II:

S8 - ясен, силен изявен бас, средни и ниски ок, високи не особенно (може би от слушалките)

S7 edge - ясен, силен изявен бас, средни, ниски и високи ОК (странно е, че тук слушалките са същите като на S8)

S6 edge - ПРИГЛУШЕНO, ниски средни и високи се чуват, но някак баса не е като на другите два телефона

Резултат:

S7 edge e ок и със и без слушалки - силен и чист
S8 e ok със слушалки, но без е по слаб от другите два
S6 edge e ok без слушалки, но със слушалки е леко приглушен

Слушалките в кутията са ... НИКОГА ПОВЕЧЕ, ако държите на звук
Аз лично ги тествах и направих сравнение с това, което имам под ръка:

Sennheiser CX 300 II
Razer Hammerhead pro v2
AKG K324p - оригинални на 5 години

С AKG e най-широк диапазона - балансирано: бас + ниски, средни и високи.
С Razer e прекалено геймърски бас, но става
С Sennheiser на мен лично най-ми приляга: баса се усеща осезаемо за сметка на всички останали, но пък и те са там (не както при Razer предимно басово)

Моето заключение е, че S8 са крачка назад като звук от S7 edge

Това обаче е мое мнение и всеки си има негови предпочитания.

Поздрави и дано съм бил полезен

Благодаря ви !

Само аз ли нямам опция, за да премахна камерата и телефона от заключен екран?[Изображение: 1ea46c7f65f32cfc57c3d06e4bfa0f56.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black

(2017-05-05, 12:41:30)Dakata87 написа:  Само аз ли нямам опция, за да премахна камерата и телефона от заключен екран?[Изображение: 1ea46c7f65f32cfc57c3d06e4bfa0f56.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Опции - Заключен екран и защита - Пряк път на приложение - ляв или десен пряк път.

-==- Samsung Galaxy S8+ -==-
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)