Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] Софтуерни актуализации.
#1

Някой ъпдейтвал ли е от В360 до В380 с Firmware Finder? Иначе ъпдейтнах си HiCare, но без да активирам тези 3 месеца ВИП гаранция (мога ли на по-късен етап да ги активирам?) и все още нямам ъпдейт до 380..

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-03-22, 18:10:31)Anastasia123 написа:  Някой ъпдейтвал ли е от В360 до В380 с Firmware Finder? Иначе ъпдейтнах си HiCare, но без да активирам тези 3 месеца ВИП гаранция (мога ли на по-късен етап да ги активирам?) и все още нямам ъпдейт до 380..

Моят Хонор 8, също от амазон италия, нямаше в кутията кейс, поръчах го отделно. Странно..

Както и да е, как си ъпдейтна HiCare? Като го намеря в Гуугъл Плей не ми излиза да го ъпдейтна, а директно само да го отворя(т.е. май няма наличен ъпдейт). Също така каква е тази ВИП гаранция ?

Аз лично също съм много доволен от overall performance-а на телефона. Само че според мен батерията ми спада малко по-бързо от колкото трябва. Снощи падна с към 6% за 6-7 часа сън като съм спрял Wi-Fi и мобилните данни. Сега дръпнах Greenify да видим дали ще помогне някакси. Ако не ще направя един фак. ресет.
Цитирай
#3

След няколко часа търсене разбрах, че до В380 чрез Firmware Finder може да се стигне само ако преди това софтуера е бил В131. И сега ще си чакам ОТА до В380... Но ако някой знае някакъв трик, нека сподели.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#4

Не мога да дам шот, понеже в момента не съм със стоков. Ще карам по спомени. При мен стана така -
селектирам 319MB-вия пакет от FF, после от ъпдейт менюто на телефона на подменюто горе в дясно имаше опция, която позволява да бъде инсталиран. Нещо си full package..

[Изображение: 9cffb8ee070264d793debf59b7f49161.jpg]
Цитирай
#5

Колеги никой ли не е получил В380 всеоще, ОТА или през ХайКеър? Март месец мина вече, а все още нищо ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#6

Нищо не е идвало. А батерията е скрап. Правя под 1 час СОТ. Вярно, че слушам много музика, ама и преди слушах...
Дал съм за пробата всички приложения да ги гаси след заключване на екрана, затварям, паля и пак месинджър, фейс, скайп и други глупости(поне 5 процеса) са активни.
Тотално скапаха хубавата функция. Все едно е дали ще е включена или не.
Цитирай
#7

Тези, при които е дошъл ОТА ъпдейта до 380, от къде сте закупили телефоните?
Моя не идва и не идва. Взет е от технополис.
Цитирай
#8

И при мен го няма, купих го от амазон италия.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Моя телефон е от италианския амазон.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#10

В HiCare ли ти излезе ъпдейта ?

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Не, пристигна ОТА в настройките

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#12

При Маршмелоу батерията се държи по-добре, но при Нуга телефона върви "по-мазно" ако мога така да се изразя. От В131 до В360 не си заслужава да се ъпдейтва, но от В131 до В380 посредством Firmware Finder е друга история - това вече си заслужава. Аз лично препоръчвам Нугата, а и мулти-уиндоуа е мега удобен.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#13

В момента съм с версия B360 и във firmware finder-a ми показва три налични ъпдейта до B380. Някой пробвал ли е да ъпдейтне от там? Също така ако не, знаете ли дали е възможно даунгрейд до маршмелоу без руут? Гледах в нета, но не намерих нищо специфично.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2017-03-22, 23:24:51)pocko написа:  Не мога да дам шот, понеже в момента не съм със стоков. Ще карам по спомени. При мен стана така -
селектирам 319MB-вия пакет от FF, после от ъпдейт менюто на телефона на подменюто горе в дясно имаше опция, която позволява да бъде инсталиран. Нещо си full package..

[Изображение: 9cffb8ee070264d793debf59b7f49161.jpg]
svetling виж това, иначе даунгрейд пакети има в сайта на Хуавей.

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Цитирай
#15

(2017-04-02, 10:59:48)svetling написа:  В момента съм с версия B360 и във firmware finder-a ми показва три налични ъпдейта до B380. Някой пробвал ли е да ъпдейтне от там? Също така ако не, знаете ли дали е възможно даунгрейд до маршмелоу без руут? Гледах в нета, но не намерих нищо специфично.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk

Виждал съм, че има Roll Back Package от В360 до В131 - демек от Нуга към Маршмелоу, в сайта на Хуауей. Флашва си се по обичайния начин, защото е официален рол-бек пакет.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#16

Здравейте. И аз ще се включа с моя син Honor 8. И да попитам защо не ми излиза ъпдейт за андроид 7. Седи си на 6 и ми казва ,че софтуера ми е актуален . Иначе за телефона мисля ,че е перфектния избор
Цитирай
#17

Какъв е точния модел на твоя телефон - 09 или 02?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#18

Извинявам се , 09 ми е модела а версията на е В131. Пробвах с програмата Firmware Finder ,но нещо не иска да се сваля. Излизат ми само ОТА ъпдейди и незная кпй да тегля. Пробвах ма един но ми седи на 0% и до там.
Цитирай
#19

Отвори HiCare приложението и го ъпдейтни. Би трябвало след това да ти изкочи ъпдейт до В360. Но тъй като В360 "влошава" живота на батерията спрямо положението при В131, аз ти препоръчвам докато все още си с този В131, да си изтеглиш Firmware Finder и директно да ъпдейтнеш до В380 - това е последната актуална версия на Андроид 7 и в нея няма бъг с battery drain (както при В360).

ПС: Чрез приложението Firmware Finder може да се ъпдейтне от В131 до В380, но НЕ може от В360 до В380.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#20

Да , прочетох където си го написъл и на колегата ,но ми излизат 3 ъдейда на 380 . Първия е малък и пише ,че е ОТА  .другите два са около гогабайт и триста и също ми пише ,че са ОТА и като дам на тях да ги изтегли ми пише прогрес 0% и до там.
Цитирай
#21

Изгледай това видео и обърни внимание на частта при която пича от клипа натиска "Download latest package":


Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#22

Благодаря ти. Така се получи и започна да го тегли. Дано всичко протече нормално.
Цитирай
#23

Стискам палци и после очаквам да разбера дали си се преборил с инсталацията. Wink

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#24

Всичко е наред. Вече съм с В380 , след някой друг ден ще пиша как се.държи. Направи ми впечатление ,че за системата има заета около 7Gb място. Не обърнах внимание със андроид 6 колко беше ,защото вчера съм си го купил и го вдигнах на седмицата.
Цитирай
#25

Нормално е. По принцип при повечето телефони, които са с 32 гб патет, 7-8 гб са заети, а останалите 24-25 гб са използваемите. Ако не си с две сим карти, ти препоръчвам да си вземеш някаква карта памет (по възможност клас 10).

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)