Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] Софтуерни актуализации.
#26

Здравейте, колеги. Както преди казах съм с 09 В360 аз и не мога да ъпдейтна до В380,а имам дразнещ дрейн на батерията. Тези дни ще си поръчам някаква микро сд карта с памет, но искам колкото мога по-скоро да върна на аднроид 6 и после да мина на В380 с фърмуеър файндъра, та в сайта на Хуауей хонор пише, че за ролбек от андроид 7 до 6 ми трябва задължително микро сд карта понеже от нея се флашва телефона, а тук някоой беше казал, че не е нужна. Някой запознат ли е напълно и пробвал ли е без микро сд да ролбеква?
Цитирай
Аксесоари
#27

Не знам дали при този модел е напълно задължително. При предишният ми Хуауей можех да си ъпдейтвам и без карта памет.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#28

(2017-04-07, 14:32:42)Anastasia123 написа:  Не знам дали при този модел е напълно задължително. При предишният ми Хуауей можех да си ъпдейтвам и без карта памет.

А в гайда пишело ли е, че ти е нужна карта памет или не ?
Цитирай
#29

Нужна е, тъй като при връщането се изтрива паметта на телефона, където би бил поставен Рома ако нямаш карта с памет. Има няколко човека в чуждестранни форуми изпатили от проба за ролбак без карта. После оправянето е трудно. Не рискувай. Сваляш първо малкия файл, флашваш, после повтаряш процедурата с големия, който всъщност е Рома с предишната версия. Задължително обаче с карта памет.
Цитирай
#30

Спомням си, че при предишния ми Хуауей си пишеше, че за да ъпдейтна пакет, който не е ОТА, ми трябва карта памет, но един вид беше като препоръка, но все пак можеше да се ъпдейтва и без карта памет.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#31

Някой може ли да даде линк към упътване за rollback? Открих едно зле преведено от румънски на английски...

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#32

Не е нужен някакъв гайд за ролбек. Ето ти стъпките:
1) Намираш и теглиш L09C432B131 < това е последният пакет базиран на Маршмелоу.
-1.1. Препоръчвам ти да го изтеглиш на компютъра си и да си го разархивираш в някаква папка. Мисля, че съдържанието на update.zip файла ще бъде "update.app".
2) Влизаш в картата памет на своя телефон и създаваш папка с това име: "dload"
3) Свързваш телефона с компютъра и прехвърляш съдържанието от архива, т.е. този файл "update.app" в папката "dload".
4) Изключваш телефона
5) Задържаш 3-те бутона (увеличаване, намаляване и включване - и трите едновременно!) и телефона ще влезе в стоковото рекавъри
6) После през стоковото рекавъри си намираш папката dload и си ъпдейтваш.

Това е. Мисля, че през стоковото рекавъри може да се ъпдейтне и без карта памет, но отново казвам - не знам при този телефон дали може без карта памет, все още не ми се е налагало да го изпробвам.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#33

При мен нещо не се получи. Когато стигнах до Download full packages и го избрах, продължи да ми излиза само малкия файл (319МН) и не ще. Сега си стоя на B131 и нямам идея какво да направя. Да пробвам ли с големите - 1.308 GB?

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#34

Ами аз първо сложих единия от големите и след това малкия.
Цитирай
#35

Почнах да се ядосвам, че се захванах... С големия пакет стига до 26% и почва да изкарва надпис, че връзката е нестабилна и дотам. Има ли вариант от 131 да стигна пак до 360 (по възможност без FF) и да си чакам ъпдейта, когато дойде?

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#36

Ъпдейтна ли HiCare от гуугъл плей. Аз сега тегля фърмуеъра L09C432B131 и ще пробвам.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

За FRD-L09. Добре е да се прочете цялата статия.
https://www.guidebeats.com/2017/01/26/in...ugat-b360/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#38

(2017-04-08, 09:58:10)Хъшо написа:  Почнах да се ядосвам, че се захванах... С големия пакет стига до 26% и почва да изкарва надпис, че връзката е нестабилна и дотам. Има ли вариант от 131 да стигна пак до 360 (по възможност без FF) и да си чакам ъпдейта, когато дойде?

Само трябва да ъпдейтнеш HiCare и ъпдейта ще се появи

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#39

(2017-04-07, 17:50:08)Anastasia123 написа:  Не е нужен някакъв гайд за ролбек. Ето ти стъпките:
1) Намираш и теглиш L09C432B131 < това е последният пакет базиран на Маршмелоу.
-1.1. Препоръчвам ти да го изтеглиш на компютъра си и да си го разархивираш в някаква папка. Мисля, че съдържанието на update.zip файла ще бъде "update.app".
2) Влизаш в картата памет на своя телефон и създаваш папка с това име: "dload"
3) Свързваш телефона с компютъра и прехвърляш съдържанието от архива, т.е. този файл "update.app" в папката "dload".
4) Изключваш телефона
5) Задържаш 3-те бутона (увеличаване, намаляване и включване - и трите едновременно!) и телефона ще влезе в стоковото рекавъри
6) После през стоковото рекавъри си намираш папката dload и си ъпдейтваш.

Това е. Мисля, че през стоковото рекавъри може да се ъпдейтне и без карта памет, но отново казвам - не знам при този телефон дали може без карта памет, все още не ми се е налагало да го изпробвам.
пробвах горенаписаното, но след като изключа телефона и натисна и 3те бутона и влезе в рекавърито изписва, че започва да ъпдейтва и след това веднага, че версията, с която искам да ъпдейтна е несъвместима(incompatiable) със сегашната.
Цитирай
#40

 svetling
[quote pid='1388771' dateline='1491644433']
пробвах горенаписаното, но след като изключа телефона и натисна и 3те бутона и влезе в рекавърито изписва, че започва да ъпдейтва и след това веднага, че версията, с която искам да ъпдейтна е несъвместима(incompatiable) със сегашната.
[/quote]

В zip-а с rollback пакета има pdf с точното описание стъпка по стъпка. Ако го правиш точно, не би трябвало да ти излиза такава грешка, освен ако не си свалил друг пакет.
Ето ти линк: http://www.hihonor.com/uk/support/detail...C_ID=92131

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#41

(2017-04-08, 11:43:06)Хъшо написа:   svetling
[quote pid='1388771' dateline='1491644433']
пробвах горенаписаното, но след като изключа телефона и натисна и 3те бутона и влезе в рекавърито изписва, че започва да ъпдейтва и след това веднага, че версията, с която искам да ъпдейтна е несъвместима(incompatiable) със сегашната.

В zip-а с rollback пакета има pdf с точното описание стъпка по стъпка. Ако го правиш точно, не би трябвало да ти излиза такава грешка, освен ако не си свалил друг пакет.
Ето ти линк: http://www.hihonor.com/uk/support/detail...C_ID=92131
[/quote]

ок, мерси. Само че в пдф-а пише ето това: "Do not load the UPDATE.APP package to the internal storage" и да приготвя микро сд карта. Ти как го направи? Директно в паметта на телефона или с външна карта памет?
Цитирай
#42

А ние простосмъртните дали ще получим ОТА ъпдейт 380 за телефони купени от тука? Без да се налагат галимации? За един прост мармот питам :-)
Цитирай
#43

@svetling - на SD карта. Rollback-ът мина перфектно, после се закучи при ъпдейта до 380. Дано при теб стане.
@skiman - проблемът е, че питаш хората, които се питат същото Smile Няма кой да ти каже, тук положението е "когато (ако) дойде"

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#44

Свържете се с Huawei/Honor във фейсбук. Може би ще получите някаква информация. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#45

Намерих един гайд за слагане на 360 без FF. имам обаче една питанка: Преди да се сложи втория файл (стъпка 6), трябва ли от папката dload да се изтрие предишния?
Линк

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#46

Да, трябва.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#47

Благодаря, въпреки че избързах с въпроса. Можех просто да видя, че и двата файла се казват update и е нормално да се махне първия, преди да се сложи втория Smile

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#48


(2017-04-09, 18:16:37)svetling написа:  Минах на андроид 6, но сега не иска да ъпдейтне до B380 с FF, зарежда до към 75% след това връща на 65% и продължава и така до 75 и пак връща. Много странно.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Изтегли се в крайна сметка ъпдейта, но след като му дам инсталирай и телефона се рестартира, запомва да зарежда EMUI и изписва „software instalation failed" и ми дава да ребуутна. Сега и аз седя на андроид 6, ще поизчакам още малки преди да го върна пак на андроид 7, но B360

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#49

Аз бях с В131 и с FF се качих на В380 без проблеми. Направих го както е показано на клипчето малко по нагоре. Сложих първо предпоследния голям и след това последния малък.
Цитирай
#50

(2017-04-09, 19:23:15)suspect79 написа:   Сложих първо предпоследния голям и след това последния малък.

Ето това е важно уточнение. Само че големите са два еднакви. Кой от двата? Защото при мен този, който е точно под малкия ми да де проблема по-горе - стига до 26% и дава грешка в мрежата

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)