Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] Софтуерни актуализации.
#76

И аз все още не съм намерил някой с коментар за въпросния ъпдейт. Ще изчакаме и ще видим.
Цитирай
Аксесоари
#77

Вече има начин да се ъпдейтне от В360 до В380 чрез Firmware Finder.

1. Отваряте FF и търсите за ъпдейти.
2. Създавате си прокси с localhost 8080 (в приложението е описано как и къде)
3. Отваряте FF и избирате ъпдейт В380 OTA-MF, който е около 383 мб и натискате "Send to Updater". САМО го изпращате, без да теглите!
4. Отивате в ъпдейтъра и натискате 3-те точици в горния десен ъгъл, а след това натискате "Download latest package"
5. Системата ще намери един ъпдейт с доста дълго име и размер над 2 гб, но него го пропускате и отново търсите ъпдейт през 3-те точици.
6. На 2-рия или 3-тия опит системата ще ви покаже FRD-L09C432B380 с размер 420 мб (или нещо около 400 мб). ВСЕ ОЩЕ НЕ ГО ТЕГЛИТЕ. Трябва системата да го е открила!
7. Отскачате до менюто, където създадохте настройките за прокси и ги изключвате (изчиствате).
8. Сега вече се връщате в ъпдейтъра и започвате да теглите намерения ъпдейт от точка 6.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#78

Ъпдейтна се по този начин, но пак остана на b360.
Цитирай
#79

Направо ни навряха в трета глуха тия от хуавей

| hTC desire x |SuperSENSE-dx5 | nexus prime carnel| PhilZ recovery.HTC one x.htc desire 816.Takee1.lg g3.honor 8
Цитирай
#80

Довечера след работа ще го пробвам. trustnoone как така остана на В360? Също така да питам - нали този ъпдейт не би трябвало да трие всичко от тела, понеже не се ролбеква?

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

Нищо не трие.
Ми ей така се получиха нещата:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#82

Трябва да има някаква грешка, защото В360 съдържа секюрити патч за 1 декември 2016, а В380 е със секюрити патч за 1 януари 2017.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#83

(2017-04-25, 08:50:17)trustnoone написа:  Нищо не трие.
Ми ей така се получиха нещата:
а продължаваш ли да имаш battery drain като телефона е idle ?
Цитирай
#84

Аз дрейн никога не съм имал.
Цитирай
#85

При мен се получи.[Изображение: 6748ca3265d8264db0f2f6d8232c4674.jpg]

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

Честито. Ако имате бъгове, направете едни фабрични настройки, за да си "започнете" на чисто. Smile

Аз пробвах по описания от мен начин с ОТА-МФ да ъпдейтна от В380 до В381, но без успех. Тъй че не си губете времето и мегабайтите.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#87

Цяло чудо е това колеги... 26 април..[Изображение: 7cfca5e12624086b84c4eaa49de478a8.jpg]

Изпратено от моят FRD-L02 с помощта на Tapatalk

Xperia™ XZ Premium
Honor 8
Xperia™ Z1 Stock (4.4 Years!)
Xperia™ Neo CM 10.1
Цитирай
#88

При мен го няма. Явно от умрял писмо ще чакам. Почват сериозно да ме дразнят тия от Хуйвей. Оборудвах цялата фамилия с техни продукти и всички ги скапаха след ъпдейтите. Май това ми е последния техен телефон.
Цитирай
#89

Скоро ще има и В381.
Цитирай
#90

Колко скоро ще е при мен, след като това ми е първият ъпдейт от В120 не знам.. Big Grin

Xperia™ XZ Premium
Honor 8
Xperia™ Z1 Stock (4.4 Years!)
Xperia™ Neo CM 10.1
Цитирай
#91

Аз от ден и половина съм на В380, за сега батерията се държи доста по-добре.
Като цяло от към перформанс на телефона съм доста доволен, но наистина с тези ъпдейти на софтуера където при някои се получава, а при други не, е доста кофти. Поне в България поддръжката на софтуера е зле явно..

Изпратено от моят Honor 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#92

Ами прочетох информацията в друг форум. Възможен ще е през FF.

Honor 8 Saphire Blue
Цитирай
#93

Вчера получих това през ота(wifi). Купен от ардес и ползван на виваком.
Секюрити пача е от първи март 2017.
Не мога сега да се сетя дали бях на 360 или 380.
Разликата се усети веднага от към перформънс и заряда на батерията. Не съм правил фактори ресет но и не виждам причина да го правя при положение, че самия производител не го иска. Преди ъпдейта имах едно насичане/лагване. След като отключа телефона и натисна хрома имаше едно „увисване” от около 2-3 секунди преди да тръгне да зарежда браузъра и още толкова за зареждане на страницата. Сега това го няма. Дрейна за, който вие споменавате преди ъпдейта го имаше и при мен, но мисля че беше, частично изразен, понеже продължавах да си правя 4-5 часа скрийн.
Друго за момента не виждам като сериозна промяна освен някаква опция „дуо” която още не съм си играл да видя за какво е.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#94

дали ще има упдейт до 380 през ОТА.. Нещо много се забавиха.
Цитирай
#95

Всеки ъпдейт се появява през ОТА рано или късно. В380 го получих ОТА преди много време. За съжаление ми се иска да получа В381 най-вече заради секюрити ъпдейта на Гугъл, но не съм от късметлиите, които имат ОТА до В381. Виж предишната страница. Описал съм как се ъпдейтва от В360 до В380 чрез ФФ.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#96

Ако пробвам да изтегля чрез фф В381 ,далище се получи или пак ще изпише грешка

Honor 8 Saphire Blue
Цитирай
#97

За В381 си има специфичен начин да се ъпдейтне. Ако има желаещи мога по-късно да ви обясня как. Иначе само да го дръпнеш от ФФ не става. Дава грешка.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#98

Започна да го сваля и сега няма как да го стопирам И да попитам след като съм го ъпдейтнал чрез ФФ до В380 след това ще получавам ли нормално ОТА ъпдейти или отново трябва да ъпдейтвам чрез ФФ

Honor 8 Saphire Blue
Цитирай
#99

Не се протеснявай, ще си получаваш ОТА и след това. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Направих по-горе написаното с осемте стъпки. Ъпдейта наистина се показва, но като се покаже и цъкна на него, а след това както пише в 8ма точка върна настройките изчезва. Преди да върна прокси настройките трябва да остана в самия ъпдейт и след връщането им да цъкна quick update или ?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)