Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Премахване логото на Теленор при стартиране на тел?
#1

Здравейте,въпроса ми е следния:има ли начин при стартиране на тел. да излиза само логото на samsung galaxy S6?Тел е закупен от Теленор и в момента при стартиране излиза първо логото на самсунг и веднага след това се чува мелодията на Теленор и излиза и тяхното лого преди да зареди напълно тел.




















 и веднага след това се чува мелодията на теленор и се показва и тяхното лого.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не можеш, телефона е купен с договор и ще нарушиш гаранцията.
Цитирай
#3

Глупости, никаква гаранция няма да нарушиш ако си флашнеш небрандиран официален софтуер чрез Odin.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

(2017-04-05, 11:39:29)ivan_vylka написа:  Глупости, никаква гаранция няма да нарушиш ако си флашнеш небрандиран официален софтуер чрез Odin.

  Ако си специалист и можеш да занулиш бинарния бояч, можеш да флашнеш с Odin и да си запазиш гаранцията. Аз поне не познавам такъв, а то си е руутване с Odin.
Цитирай
#5

Здравейте. Няма как да отрежат гаранцията за подобно нещо. Просто си сваля друг официален ром от www.sammobile.com и го флашва през один. Това няма нищо общо с брояча и не е рутване. В момента е с най вероятно е с CSC GBL лесно си сваля BGL или VVT и си го флашва. Поздрави МЛР Сервиз.
Цитирай
#6

(2017-04-05, 12:39:15)person написа:    Ако си специалист и можеш да занулиш бинарния бояч, можеш да флашнеш с Odin и да си запазиш гаранцията. Аз поне не познавам такъв, а то си е руутване с Odin.

person, имаш над 1500 мнения във форума и не знаеш елементарни неща... 
Има голяма разлика от флаш на официален ром и руутване.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

@ivan_vylka  може да не знам елементарни неща, но съм пращал гаранционен телефон до офиса на Samsung в София и ми отказаха гаранцията понеже бях качил нова ОС с Odin.
Цитирай
#8

(2017-04-05, 14:29:40)person написа:  @ivan_vylka  може да не знам елементарни неща, но съм пращал гаранционен телефон до офиса на Samsung в София и ми отказаха гаранцията понеже бях качил нова ОС с Odin.

Извинявай, ама това не го вярвам. И как разбраха, че е качвана ОС с Один?

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#9

@gogon  защото официалната ОС за България е 4.0.4
Цитирай
#10

Ти говориш за нещо съвсем различно. 4.0.4?! Това преди колко години и за какво устройство става въпрос? Тук говорим, че когато флашваш ОФИЦИАЛЕН софтуер, Knox изобщо не помръдва. Ако флашваш вече някакъв къстъм ром или рекавъри или нещо такова, тогава вече е проблем. По твоята логика стотиците хора само в този форум, които наскоро си флашнаха 7.0 за S7/S7edge са вече без гаранция ли?! И дори да нямаш вяра на Odin (която всъщност си е напълно легална програма, след като телефона има Odin Mode), ако закачиш телефона за Smart Switch, пак ще ти ъпдейтне софтуера с такъв не за твоя регион конкретно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#11

Това е официалния ROM и от тук съм го флашнал:  http://android-recovery.info/143/firmwar...10.1+P5100 и за това се разделих с този телефон (таблет)
Цитирай
#12

Странен сайт, за пръв път го виждам. За да ти счупи Knox-а има нещо гнило в него, защото софтуер свален от Sammobile или чрез Samfirm Tool не пипа Knox-а по никакъв начин. Гарантирано.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

@person, глупости говориш! Ако всичко с флашванено на ОФИЦИАЛНИЯ софтуер се направи както трябва, броячът няма да мръдне и съответно няма да имаш проблеми с гаранцията.

По темата - bobkatagaz, флашваш телефона с друг софтуер, който не е предназначен за някой оператор (примерно чистия български BGL) и ни логото, ни звуците на Теленор ще има. Ако се затрудняваш с тази задача, може да погледнеш важните теми за флаш на стоков софтуер с Один и разбира се да попиташ, ако има нещо неясно. Smile

D_coffee
Цитирай
#14

И да добавя - във Sammobile има инструкции в даунлоуд страницата на всеки фърмуер, как да се флашне стъпка по стъпка, както и коя версия на Один да се ползва.

Колкото до гаранцията - имах телефон с Void warranty 1, на който му бе сменен гаранционно дисплея от официалния сервиз, без да има какъвто и да е проблем. Говорих със специалист от сервиза - обясниха ми, че този брояч задейства само и единствено при рутване на телефона или при качаване на къстъм ромове. Гледат го само при софтуерни проблеми, или при хардуер, зависещ пряко от софтуера. При префлашване с официален, било то и за друг оператор - проблеми няма.

-==- Samsung Galaxy S8+ -==-
Цитирай
#15

Благодаря на всички за отговорите,стария ми тел.Lenovo S90-A също беше закупен от Теленор с подновяване на договора преди 2 години и ги нямаше тия тъпотии с тяхното си лого при стартиране на тел.От обясненията ви схванах за какво иде реч...благодаря..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)