Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Hater-ски Post] Много проблемен Nexus 5X
#1

Guys, спомням си времето, в което носех Samsung Galaxy S2 и много исках да имам Nexus устройство. Мислех си за покупка на Nexus 5 на старо, но в последствие се реших да чакам да излезе Nexus 5X. Едва го изчаках. Като излезе. веднага намерих човек да ми го докара от Америка. Бях много щастлив. Така минаха месец - два - три и телефона започна "да си показва рогата". 

Преди да започна с hate-а, искам да кажа, че Nexus-а е изцяло чист - няма Facebook да го бави или да му drain-ва батерията или други тежки приложения. Най тежките са: Messenger и Slack. Останалите са лекички приложения, който нямат, нито нотификации, нито следят нещо.

Започнаха да излизат проблем след проблем - предимно софтуерни:

- Най-много съм разочарован от проблемите с камерата. Не съм големия снимач, но това е най-важната екстра за мен. след говоренето - пътувам много и искам да снимам. Камерата прави великолепни, страхотни, извънземни снимки. Стига да работеше софтуерно щеше да е супер.
  • Още от първия месец камерата спря да се включва. Искам да я включа, да снимам нещо - черен екран. Излизам от приложението, влизам пак - черен екран и така 5-6 пъти докато се сети пустинята, че тряба да снима. Не ми се броят пътите, в който съм искал да снимам нещо в даден момент и наср*ния nexus ме е предал.
  • След update-а до Android 7, малко от малко намаляха черните екрани - пак ги има, но по рядко. Тогава дойде друг проблем - още по гаден - виждам нещо -> искам да го снимам -> пускам камерата -> снимам го -> прибирам си телефона -> вадя го след 1 час да видя снимката -> кО* - google-ската шибаниика ми не е запазила снимката по някаква причина. 
  • Така да приемем, че и това е нормално (НО НЕ Е!). Следващ проблем - след като направя 3-4 снимки 1 след друга и не ми дава да снимам повече. Просто бутона за снимане седи сив (disabled). Рестартирам камерата - пак същото. Чак като си реши ши*аното нексусче след 5- 10 минути тогава ми позволява.
- Launcher ми се рестартира поне по 10 пъти на ден. За 800 лева, моля ти се, аз съм длъжен да го чакам по 3 минути на ден да се накуми да си запали launcher-а. Това е проблем на повечето Android телефони и този проблем си го има от време оно - може би android 2.3.4 го имаше още.

- Чакам го по поне 4-5 секунди да си rotate-не екрана, когато е на autorotate. Това е просто не сериозно да се чака по толкова много време за такова нещо.

- Батерията е супер слаба. Сутрин го вадя от зарядно. През деня водя 3-4 разговора, прекарвам, не повече от 20-30 минути в Messenger/twitter/slack/etc и вечерта към 7-8 часа батерията е на battery saver.

- Като му се наложи да работи с по-тежко приложение - визирам Google Maps. Прекалено много се замисля. Изчисляване на маршрути итеракция с картата с менюто - всичко го прави доста мудно. 

- Поне по веднъж на седмица му се случва да сбъгяса нещо при обаждане - дали нещо ще се бъгне и няма да мога да дигна на някой дето ми звъни. Дали няма да може да светне екрана, след като е приключил разговора, дали няма да мога изобщо да приключа разговора. СТИГА БЕ ТВА Е ТЕЛЕФОН ПРЕДИ ВСИЧКО - недупостимо е такива проблеми да има.

- Като цяло Android-а е много бъгав и лагав. От Dev настройките съм намалил времето за всяка една анимация до минимум - сиреч все едно съм на battery saver и пак се бави в реакциите си тва телефонче. Голямата хвала, че е чист андроид, че е много 'убуу, ама е пълен кошник като софтуер. Google просто имат редица проблеми, които не ги fix-ват, а гледат да изкарват в новите версии нови feature-и, които никой не ги използва. 
 
Горе долу е това. Намразил съм това устройство до спойката на smd-нцата му. Бих казал, че това е най-лошия телефон, който съм имал до сега, а аз съм имал много. Някой от вас ще кажат, ама удари му factory reset, сложи му друг ROM, сложи си друго приложение за камера - абе нищъ бе, нищъ, дал съм си парите за телефон - не малко пари - искам да работи. Флашфал съм телефони и съм правил тунинги, като съм бил на 16. Сега искам нещо, което да ми върши работа. 

Аз с Android и Nexus съм до тука. Колкото и да не ми се ще следващия телефон мисля да ми е iPhone. Apple, може да са скучни, да са бавни със правенето на нови feature-и, но Apple си изпипват нещата и просто устройствата им работят. Имам вече две apple устройства, не мисля, че ще сбъркам и с третото.
Аксесоари
#2

Имам близо 2 години LG Nexus 5x и никога не съм се сблъсквал с описаните от теб проблеми. Имал съм Samzung S3,S4,S7, Lenovo, HTC и мога да кажа, че то готин и чист стоков Ром до сега не бях ползвал. Нямам лаг, телефона не е крашвал от близо 3-4 месеца, камерата е бърза и прави страхотни снимки, екрана е страхотен и дори при силна слънчева светлина видимостта е много прилична. Батерия, тук има какво да се желае,но с малко Tweak-ве може да имаш 3-4 часа on screen time и над 10 часа на stendbу. Само да ти кажа, че root, bootloader unlock, custome Kernel ще ти отнемат само 10-15 мин. Дори няма да има нужда от Custome Rom. А до коколкото до Apple продуктите, моля не ни занимавай с тази боза! Е, различни хора, различни телефони...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
#3

имам чувството, че говориш за друг телефон. аз лично нямам нито един от тези проблеми и съм доволен от телефона. това заключение да не си го купуват хората е твърде генерално. това си е твой проблем. не знам как си ползваш телефона и какви издевателства правиш над него, но това, което говориш е ужас. но не съм имал подобни проблеми с моя. предполагам си връщал заводски настройки - ако това не оправя проблемите ти, предполагам телефона ти е дефектен. тези проблеми, за които говориш, са твърде крайни и ми се струват невъзможни за тоя телефон. аз лично не препоръчвам на хората да го купуват, само защото вече е старичък, но като цяло си заслужаваше парите, които аз дадох за него (към 600).
#4

Промених си името на темата, да не излезе, че променям мнението на хората. Няма издевателства над ползването му. Правил съм factory reset - ден-два без проблеми, след това започва всичко от начало. Може да ми е дефектна бройка, не знам. Със сигурност не си ги измислям нещата, срещал съм подобни проблеми и в други форуми - особено проблемите с camera-та:
https://productforums.google.com/forum/#...I-4xCjCgAJ
https://productforums.google.com/forum/#...xP1NEyCtyA
https://forum.xda-developers.com/nexus-5...g-t3371648

Това са на първи search. Не си измислям проблемите и не искам да подвеждам никой. Не съм такъв човек, който да седи и да се чуди какво/кой да нахеити. Пак казвам, аз с Android приключвам.
#5

Кофти бройка брато и не вади генерални заключения за модела, аз го ползвам малко над 1г и съм много доволен и бих го описал като колегите от горните постове Wink!

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
#6

Това да не е реплика? Аз и приятелката ми сме с 5х, нейния (като на повечето жени) е пълен с всякакви приложения, обаче нито един от двата няма такива проблеми.

Едит: Аха... Зачетох се пак в поста ти и особено в края. Ясно ми стана . Big Grin Lol  Абе нямате ли си друга работа? Много смешно Big Grin . Айде стига глупави теми.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)