Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Play - Waiting for Wi-Fi...
#1

Колеги, кой как е решил проблема с актуализирането на приложенията от Google Play, който е с MIUI 8.2 - Global Stable? При мен наличната актуализация за приложението показва изчакване да има WI-FI за сваляне при наличието на такава.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Доколкото разбрах си е проблем от google.
При някои се оправя с чистене на кеш, data И деинсталиране на ъпдейта на google play.
Цитирай
#3

Еми явно си е повсеместен бъг с новия дългоочакван РОМ ... Следи тая тема : http://en.miui.com/thread-556572-1-1.html
Цитирай
#4

A защо аз и велян го нямаме тогава? (и двамата с на чисто инсталиран 8.1.4.0 и после ъпдейт по два различни начина до новия Nigthly РОМ)

и го има при хора с Xiaomi.eu 7.3.23... ?
Цитирай
#5

И аз нямам такива проблеми(и никога не съм имал) с 7.3.28|Beta съм.
Цитирай
#6

Чистенето на кеша помага дотолкова доколкото версията на Маркета е стара. При нея актуализация на приложенията в този план няма. Проблем се наблюдава засега в последната версията на Google Play. В отговор на запитванията по този въпрос на съпорта им, бе отговорено, че при тях въпросният проблем не се наблюдавал и проблема вероятно е в самия ROM - който иска, да пуска репорт за бъг на самите разработчици.

 
Цитирай
#7

Ще стане като с вайбър. Утре ше има внезапен ъпдейт на маркета, който ще оправя тази простотия.
Въпреки че от viber отричаха да има проблем
Цитирай
#8

Ако ви се чете на руски за гугъла.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...4&st=26940
Има и линк на версия на GooglePlay 7.3 с изключено автоматично обновяване на версията.
Работающий маркет 7.3 без автообновления
Цитирай
#9

Проблема с Google Play може да бъде решен като се изчистят актуализациите и кеша на: Google Play servises, Google Services Framework, Google Play. Рестартирайте устройството. Enjoy!

 
Цитирай
#10

Обаче казват, че много бързо пак се ъпдейтва и проблемът се възстановява.
Цитирай
#11

В момента съм с версията на Google Play 7.6.08... Проблем със свалянето през WI-FI на приложенията с тази версия не наблюдавам. Моля, при който проблема в този план остава, да пише.

 
Цитирай
#12

(2017-03-30, 15:13:03)Friz написа:  И аз нямам такива проблеми(и никога не съм имал) с 7.3.28|Beta съм.

Избързах от снощи ми се появи проблема, а телефона сутринта ми се ъпдейтна до 7.3.30 и проблема си остана, от което следва че проблема е в гугъл.
Цитирай
#13

Аз съм с 7.6.08 версия на Google Playstore и 8.2 stable, чистих, трих, не става. Като върна версията на Play Store, Google Maps и други приложения не иска да работят.

Мисля да пробвам 8.2 FB да сложа, без да връщам после бекъпа, да видя.

Ъпдейт:

Минах на по-старата 6.9.40.G-all версия на Play Store и няма проблем...

(2017-03-30, 19:54:02)milstan написа:  Обаче казват, че много бързо пак се ъпдейтва и проблемът се възстановява.
Да, това стана и при мен. В крайна сметка сложих пачнатото 7.3 от 4pda.ru, което ти даде и няма грижи сега.

Слагам го и тук, ако някой иска да тества. Шие се през TWRP, преди това за всеки случай, махнах ъпдейта на предишното. http://cloud.tapatalk.com/s/58de74e05689...P-MM-N.zip


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Цитирай
#14

Пробвай тогава с изтриване на Google акаунта си.

 
Цитирай
#15

(2017-03-31, 18:08:56)NoMaD написа:  Пробвай тогава с изтриване на Google акаунта си.
Това не го пробвах, но реших да не се мъча и направо минах на пачнатото 7.3, което пусна колегата.

Ще чакам Google да си оправят вересиите Smile

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Цитирай
#16

Здравейте момчета,
Нищо не съм правил и бутал и ми се появи проблем. Опитвам се да сваля нещо от гугъл плея или да ъпдейтна някое приложение и ми пише просто "Waiting for WiFi..." и ей така си върти и нищо... и на мобилен и на Wifi само това пише и не се сваля нищо. Рестартирах, кеш чистих, пробвах с различни рутери и нищо...?
Скоро не съм и правил никакви ъпдейти на софта...почвам да се замислям дали направо да не ъпдейтна и да видя ще се оправи ли, защото не знам какво друго да правя...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

Точно това се обсъжда в последните две страници. Не е само при теб проблема
Цитирай
#18

Съжалявам тогава, че се повтарям...обикновено ти си човека с решенията и сега като ми отговаряш така....ми става тъжно... Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#19

Ами просто не ми се случи на мен. Иначе и аз щях да се ровя повече по въпроса. Съжалявам
Цитирай
#20

(2017-04-03, 23:15:41)disrespectful написа:  Съжалявам тогава, че се повтарям...обикновено ти си човека с решенията и сега като ми отговаряш така....ми става тъжно... Big Grin

Ето още едно възможно решение на проблема:

Цитат:Try this


1) log out of Google account
Settings>>Other Accounts>>Google>(three dots at bottom of screen) More
2)Disable Android Device Manager
Setting>>Additional Setting>>Privacy>>Device Administrator>Unchecked (Android Mevice Manager)
3) uninstall updates and clear cache to following apps PlayStore, Google services, Google framework
Setting>>Installed Apps>>PlayStore>>Uninstall Updates>>Clear Cache
Setting>>Installed Apps>>Google services>>Clear Cache>>Clear Data
Setting>>Installed Apps>>Google framework>>Clear Cache>>Clear Data

4)Restart the phone
5) Login Back to Google
Setting>>Other Accounts>>Add>>Google
6)
Enable  Android device manage
Setting>>Additional Setting>>Privacy>>Device Administrator>Check (Android Mevice Manager)


Enjoy It should work now
Цитирай
#21

@disrespectful, ако си с global stable писал съм в пост #321 как може да се оправи това. При мен се реши по този начин.

 
Цитирай
#22

@boboweb мерси, но не проработи.... отделно излизах, чистих кеш/дата и нищо...
@NoMaD с xiaomi.eu си карам 7.1.19 бета

остава освен да чакам гугъл плей да си ъпдейтнат маркета, а аз да си сменя ром-а...дотогава няма теглене няма ъпдейти...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#23

пробвай това http://en.miui.com/thread-551361-1-1.html
Лошото е че е за china rom. И ще помоля един колега да ти пише също. Той е с xiaomi.ey и се оправи с този проблем
Цитирай
#24

аз се оправих с wipe на system и след това преинстал на ром-а без триене на нищо друго освен след флаша да затрия dalvik/art cache
не се оправи на секундата но след 2-3 часа беше ок / без ъпдейт на маркета / то не че има

странното е че днес сутрина за 10-15 мин пак го имах тоя проблем но се самооправи

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#25

(2017-04-04, 21:52:47)disrespectful написа:  @boboweb мерси, но не проработи.... отделно излизах, чистих кеш/дата и нищо...
@NoMaD с xiaomi.eu си карам 7.1.19 бета

остава освен да чакам гугъл плей да си ъпдейтнат маркета, а аз да си сменя ром-а...дотогава няма теглене няма ъпдейти...

Колега, защо не пробваш това? https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1386619

Аз така си реших проблема, трих, правих, струвах, само си отворих работа, изших това през TWRP и спи града...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)