Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HUAWEI Mate 9] - Живота на батерията
#1

Някой да има такъв висок разход на батерията от Андроида със 7.0 съм


Прикачени файлове Миниатюри
   

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм със предния модел и консумацията е сходна, но с разменени места. Със 7.0 съм.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

При мен е като колегата ronnie72
Цитирай
#4

При мен е доста по-малко. За 36 часа система андроид е със 7. 16%. На 4G съм бил 2 работни дни, тоест 16-17 часа, през останалото време на WIFI. Синхронизации, GPS на висока точност, WIFI и мобилни данни никога не се спират. Пестенето на батерия го пуснах на 10%, че съм далече от зарядното. Снощи от 0:15 часа до 6:20 тази сутрин беше на ултра пестене


Прикачени файлове Миниатюри
           


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

То си има зависимост:
колкото повече хардуера (в случая дисплеят) се ползва, толкова по-малко остава за софтуера ( адроид ос/ гплей) в % отношение.
И съответно обратното
Очевидно е, че при bobbybg75 телефонът е бил основно в стендбай, а vargala81 го е скъсал от ползване
Цитирай
#6

При мен е 14.04% андроид системата.... Намирам разлика обаче в разхода на енергия между B138 и B156, като 156цата е по лакома със сигурност и на моменти увисва.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#7

Вие колко правите на пуснат екран аз на последък трудно стигам 4 часа а в началото дори 6 съм правил!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#8

Е то зависи за колко време ги правиш. Аз обикновенно за 36 часа правя 8 часа екран.
Е това са мои клипчета и най-лошия резултат ми е 7 часа с много тежка употреба.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

На каква яркост държиш дисплея, моя съм го заковал на около 75-80% и повече от 5-6 часа не стига, когато съм на слънце го вдигам до 100% яркост
Цитирай
#10

Винаги е на автоматична яркост, като да речем 1/3 от времето е ползван на вън и около 70-100% яркост. На 100% го правя ръчно единствено когато разглеждам снимки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Моя кара един пълен ден. Но аз имам доста screen on. 3 меил акаунта са на push и един Вайбър
Цитирай
#12

Аз пропуснах да кажа че позлвам 2 сим карти, това сигурно също точи батерията..
Цитирай
#13

На мен мениджър на профили ми консумира тия дни колкото телеграм (9.88%), та ограничих някои синхронизации на Гугъл. Спрях синхронизирането на:
Данни за приложения, Google Fit и подробности за хора. Освен това винаги спирам Сканиране за WIFI и Сканиране за устройства с Bluetooth от настройки > разширени настройки > достъп до местоположение > настройки за сканиране (трите точки)


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

Aз като имам проблем с мениджъра на профили, изключвам за ден, два синхронизацията за целият гугъл профил.

Много е важно да се изключи и то за постоянно ( на който не му трябва де) историята на местоположенията от гугъл профил> местоположение, че я записва периодично и я качва на сървара си
Цитирай
#15

О да, историята на местоположението я изключвам от както я има (мисля от андроид 4.0 май беше) И сега още като си направя първоначалните настройки на който и да е телефон и си влезна с Гугъл профила, тя си стои изключена. На предишните ми телефони LG, в информация за телефона най-долу имаше "регистри на дейността" и също го изключвах, но при EMUI такова нещо не намирам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Преди стигах спокойно до 6 часа екран сега едвам 4 не знам какво става начина на употреба не се е променил! Ако може някой да ми каже какво да пипам по настройки? Гоогъл не е включен да следи местонахождението! Гпс изключен! И батерията е сложена на оптимизация!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#17

Системно от Андроид висок процент ли ти държи?
Виновника за него всъщност е мениджър на телефона - приложението, което е за почистване, сканиране за вируси, почистване при заключен екран и т. н.
По-долу ще прикача скрийншоти с работата на системно от андроид, а тя съвпада на 99.9% с работата на мениджър на телефона. Той пък излиза в статистиката като цъкнеш върху системно от андроид.
На първо време пробвай да махнеш  затварянето на приложения след заключване на екрана и спри за ден-два оптимизацията на батерията. От мениджър на телефона > почистване, или от настройки > памет и съхранение изчисти кеша и рестартирай телефона.
Щях да забравя. Пускал ли си от Батерия известията за голям консуматор? Ако да, спри ги и тях за 1-2 дни, че това през 5 мин. все показва, че разни приложения точат батерията на заключен екран. Спираш ги уж и след 5 мин. пак показва същото.


Прикачени файлове Миниатюри
           


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

Благодаря за отделеното време и напътствия направих както ме посъветва ще видя дали има подобрения!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#19

При мен доста висок процент на андроид ос...интересно какво толкова го смуче. Гпса е спрян...каквото мога съм оптимизирал, но в работен ден изкарвам един ден. С два сима.
[Изображение: 3cbc737a0ea351fb4fabd612331c3e84.jpg]
Цитирай
#20

При с7 ейдж имах същия проблем когато дойде андроид 7 и се оправи от самосебе си за 2-3 дена, иначе при мен положението е такова с wifi 4g gps постоянно пуснати (никога не ги спирам) с 2 сим на мтел и вива и около 2ч и 30мин дисплей от 10ч тязи сутрин


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#21

Днес направо ме разби от кеф батерията. Вярно, че цял ден съм на WIFI, ама и преди съм бил и повече от 9 часа 21 мин. не съм изкарвал. Не знам дали има нещо общо с това, че махнах всички приложения от мениджър на телефона да се затварят след изключване на екрана и известията за голяма консумация.
10 часа 52  мин. сот за 12 часа 53 мин. ползване. Това, че цял ден си бях вкъщи и автоматичната яркост държи почти на минимум яркостта помогна.


Прикачени файлове Миниатюри
           


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

И това ми е най-добрия резултат до сега за точно 1 месец от както имам мейта. Ползването е като в горния ми пост - само на WIFI вкъщи и почти на минимална яркост.
11:15 часа SoT за 16:20 часа ползване.


Прикачени файлове Миниатюри
           


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#23

Струва ми се, че след последния ъпдейт до b190 живота на батерията е подобрен. Не съм връщал заводски настройки след ъпдейта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

        Колеги имам въпрос , след като заредих батерията до 100% стойностите не се ли зануляват , поне така беше при другите ми телефони. В момента имам екран 36 % , а е използван едва 10 мин . Рестартирах телефона  но пак е същото

Huawei P30 Pro
Цитирай
#25

Зануляват се стойностите. Използван е 10 мин, но е консумирал най-много батерия през тези 10 мин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)