Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HUAWEI Mate 9] - Живота на батерията
#26

(2017-10-02, 17:50:29)vargala81 написа:  Зануляват се стойностите. Използван е 10 мин, но е консумирал най-много батерия през тези 10 мин.

   Благодаря колега , като се замисля е така !!!  

 А относно първите 1-2 зареждания на батерията трябва ли да я оставя да се разреди до 0% , четох доста противоречиви мнения . 

Не виждам и отметка за деактивиране на fast charge , те Хуавей много си го хвалят това зареждане ама знам ли  . Проблем ли е , ако се зарежда с нормално читаво зарядно 5V 2A , в смисъл би ли навредило на батерията

Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#27

Ползвай си оригиналното зарядно и не бери грижи. Huawei са го сметнали.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#28

Не, не трябва да я оставяш да пада до 0, никога. Аз лично нищо не спазвам от съветите и до сега проблем с батерия съм нямал. Ползвам оригиналното бързо зарядно, зареждам го къде както дойде, но най често го включвам преди да си легна и го изключвам сутринта. Но понеже употребата ми е такава, че ми държи батерията 1 ден и 13-14 часа, се случва често на втория ден към 19-20:00 часа да го включа за малко в зарядното за да мога да изкарам докато дойде време за спане. Не го оставям да падне под 5%, но по някога се случва да падне и до 3-4%. За 37-38 часа обикновенно съм на 8 часа дисплей, за 16-17 часа съм на над 9 часа дисплей.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)