Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] - Живота на батерията
#1

Колеги, извинявам се за офтопика, в крайна сметка оправиха ли проблема с батерията. Доскоро тествах една бройка Honor8 с B360 и B380, батерията отлиташе за 0 време.

Налага ми се да взема 2ри телефон и се чудя дали да заложа на Honor8 или на p10, разликата в цената е 100-150 лв в пошза на онър-а.
Цитирай
Аксесоари
#2

При едва 100 лв разлика, изобщо не трябва да се замисляш. Взимай си Р10. Мой познат вече го използва и е много доволен. Нямах много проблеми с В360, честно казано. Получих В380 и дрейн наистина няма, но функцията да се затварят приложения след заключване на екрана, все още не работи. И въпреки всичко, въпреки приложения като Фб и Инстаграм, които не се затварят след заключване, дрейн няма. След ъпдейта на телефона се появи едно ново приложение - Google Duo. Но пък се появи и възможността да се изтрие Hangouts. Тъй че всичко е същото. Едно махнах, едно получих. Още ми е рано да кажа как се държи батерията, едва първи заряд след ъпдейта. След седмица ще кажа мнението си.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#3

Честно казано скоро не съм имал телефон с по-добра батерия... Направо ми пръска главата. Дрейна при изключен екран граничи със нулата.. И това при положение, че имам известен набор от неща, които са разрешени да работят винаги. Направо не го вярвам ама..
Това е със В360.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#4

Межу другото, снощи си изключих интернета и до сутринта батерията не беше помръднала. 8 часа, 0% дрейн. А месинджъра си остава включен и след заключването на екрана.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#5

При мен батерията на В360 сякаш от само себе си се нормализира след време.. или направих нещо без да искам Smile Вече спрях да ги гледам кво работи и какво - не след заключване .. и без тва си работят когато си поискат. Фейсбук и Хром точат здраво ..фейсбука може и да му махна аппа, а да влизам през браузъра. Иначе като изключвам нета вечер си кара по 2 дена спокойно.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#6

По принцип е напълно възможно да се нормализира от себе си, защото Хуауей добавиха в андроид 7 алгоритъм за навиците на потребителя. И за да се изгради този алгоритъм трябва да минат няколко дни или дори седмици.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#7

В380 - От 92% (не оставям телефоните ми да се зареждат до 99-100%) до 20% (в момента) - 5 часа и 3 минути СоТ. Като днес включих 4г-то в 8 сутринта и цял ден не съм го изключвал. Може би наистина има ефект новия ъпдейт.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#8

@niki022, разбрах те, но се пошегувах за лепването Smile

@Anastasia123, как го улавяш да не прескочи, препоръчай апп
Цитирай
#9

Пробвай с Battery Full Alarm. Аз по принцип не използвам приложение. На миналия използвах, но сега не. Гледай си Лед лампичката. Докато се зарежда до 89% свети оранжево. От 90% до 100% свети в зелено. В момента, в който видя, че лампичката свети зелено и го махам. Използвам си стоковото зарядно и се ориентирам и по времето. Около 1 час отнема от 18% до 90%. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#10

(2017-03-30, 19:53:55)Anastasia123 написа:  ... (не оставям телефоните ми да се зареждат до 99-100%)

А защо? От любопитство питам, че съм свикнал с друга манипулация на Ябълките, Ясно ми е, че има връзка с живота на батерията, но каква е тя?

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#11

По принцип не е проблем, защото когато достигне 100%, компонентите в телефона черпят ток от зарядното, а не от батерията. Но в дълготраен период от време това не е полезно. Ако си решил да използваш някакъв телефон повече от 1 година и искаш батерията ти да показва най-доброто от себе си за възможно по-дълъг период от време, трябва да си зареждаш телефона така:
Пъхаш го в зарядното в диапазона 11-19% и го махаш от зарядното в диапазона 91-96%. Аз моя го зареждам 15 до 92% в повечето случай.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#12

Остава и да дадеш някакво научно обяснение на тази галимация. Иначе е просто вреден навик. 
А това за черпенето от "компонентите" на ток от зарядното няма и да го коментирам.
Цитирай
#13

Литиевите батерии не обичат крайностите, това си е факт, аз същ съм забелязал че батерията се държи в по добра кондиция когато не се оставя да падне до критичния минимум и се зарежда до 95-7 процента
Цитирай
#14

(2017-03-31, 08:36:03)skiman написа:  Остава и да дадеш някакво научно обяснение на тази галимация. Иначе е просто вреден навик. 
А това за черпенето от "компонентите" на ток от зарядното няма и да го коментирам.
http://www.popularmechanics.com/technolo...s-charged/

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Цитирай
#15

(2017-03-31, 08:36:03)skiman написа:  Остава и да дадеш някакво научно обяснение на тази галимация. Иначе е просто вреден навик. 
А това за черпенето от "компонентите" на ток от зарядното няма и да го коментирам.


Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#16

На български ако може. Научно обяснено.
Разликата м/у "бързите" и "бавните" зарядни я знам. За това и си търся "бавно" зарядно за моя телефон. И ползвам това на сина ми да си го зареждам. 
Митове и легенди за зареждането на телефоните съм виждал много. Няма научно обяснено защо батерията НЕ трябва да се зарежда, докато покаже на дисплея 100%. Защото нали не твърдите, че при показания на дисплея, батерията е достигнала 100% си капацитет? Електрониката вътре, а, у....
Отделно адски ме кефи, като го сваля сутрин от зарядното как 2 часа ми показва 100%...удволетворен съм някакси.  Big Grin 

п.с. Всеки да си зарежда телефона както смята, че е добре. НО да НЕ твърди, че това е правилното, без да е готов да го подкрепи научно. Клипчета от тубата не са научано доказателство.

п.с.с Нямам идея да се заяждам. Просто от много веме насам се опитвам да разбия един мит.
Цитирай
#17

Аз не мога да ти подкрепя моето мнение и начин на зарежда с научно доказателство, а ти можеш ли да използваш научо доказателство, че това е мит и да ни убедиш, че ние правим нещата грешно? Smile

Пс. Не мога да превеждам целия клип, но в него си има и доказателства, които ти търсиш. Smile
Но към клипа има статия:
http://www.androidauthority.com/leave-ph...ht-703078/

Използвай гугъл транслейт и прочети статията.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#18

Аз имах дрейн на батерията, но след като изтрих кеша започна да се държи значително по-добре.

Изпратено от моят FRD-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Днес намерих нещо много готино, което може да подобри батерията на телефона и да спре дрейн-а. Всичко знаете за опцията да се изключват (определени) приложения след заключване на екрана. До сега си мислех, че тя е бъгната, защото всеки път след като си отключа телефона има 3 приложения, които си работят и те са - facebook, messenger, instagram. Предишният ми телефон бе Xiaomi и в софтуера имаше опция дадено приложение да НЕ може да се самостартира (auto-start) и вършеше страхотна работа. Ползвах го за приложението на фейсбук и никога не съм имал дрейн на батерията. До днес много ми липсваше тази опция на нашия телефон, но се оказа, че и при нас я има. Просто е много дълбоко скрита (не знам и аз защо). Ето къде можете да я намерите:

Settings > Battery > Consumption level:

Когато влезете ще видите Софтуер и Хардуер. Разбира се, че трябва да ориентирате към групата приложения в Софтуер. И тъй като отгоре споменах приложението Фейсбук, ще го използвам за пример. Намирате приложението фейсбук и цъкате на него. След това ще видите един надпис "Settings/Настройки", а под него ще има 3 опции:

1) Power-intensive prompt
2) System wakeup
3) Close after screen lock

И избирате 2-рата опция. Но тази опция за спиране на auto-start на приложение МОЖЕ да се открие само при някои приложения. Няма да я намерите при стоковите и при приложенията на гугъл (всички приложения на Гугъл на моя телефон са си стоковите и НЕ знам дали работи при допълнително изтеглени приложения на гугъл). Ще я откриете само при някои приложения, които вие сте си изтеглили. Аз я намерих при приложенията за социалните мрежи. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#20

(2017-04-10, 10:23:44)Anastasia123 написа:  Днес намерих нещо много готино, което може да подобри батерията на телефона и да спре дрейн-а. Всичко знаете за опцията да се изключват (определени) приложения след заключване на екрана. До сега си мислех, че тя е бъгната, защото всеки път след като си отключа телефона има 3 приложения, които си работят и те са - facebook, messenger, instagram. Предишният ми телефон бе Xiaomi и в софтуера имаше опция дадено приложение да НЕ може да се самостартира (auto-start) и вършеше страхотна работа. Ползвах го за приложението на фейсбук и никога не съм имал дрейн на батерията. До днес много ми липсваше тази опция на нашия телефон, но се оказа, че и при нас я има. Просто е много дълбоко скрита (не знам и аз защо). Ето къде можете да я намерите:

Settings > Battery > Consumption level:

Когато влезете ще видите Софтуер и Хардуер. Разбира се, че трябва да ориентирате към групата приложения в Софтуер. И тъй като отгоре споменах приложението Фейсбук, ще го използвам за пример. Намирате приложението фейсбук и цъкате на него. След това ще видите един  надпис "Settings/Настройки", а под него ще има 3 опции:

1) Power-intensive prompt
2) System wakeup
3) Close after screen lock

И избирате 2-рата опция. Но тази опция за спиране на auto-start на приложение МОЖЕ да се открие само при някои приложения. Няма да я намерите при стоковите и при приложенията на гугъл (всички приложения на Гугъл на моя телефон са си стоковите и НЕ знам дали работи при допълнително изтеглени приложения на гугъл). Ще я откриете само при някои приложения, които вие сте си изтеглили. Аз я намерих при приложенията за социалните мрежи. Smile
Това го бях изровил и аз като бях на В360 и търсих всякакви начини как да спря дрейна. Но след като направих Фейсбук и Месинджър да не будят системата, за жалост не видях промяна в държането на батерията когато телефона е неактивен....
Цитирай
#21

За сега е рано да дам отзиви от моето "откритие", но след няколко дни ще напиша дали има прогрес или не.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#22

(2017-04-10, 14:23:16)Anastasia123 написа:  За сега е рано да дам отзиви от моето "откритие", но след няколко дни ще напиша дали има прогрес или не.

Няма да намериш разлика. Тази опция я открих на третия ден и забраних на фейсбук да буди телефона. Въпреки това след всяко отключване на телефона ми изкачаше известие, че фейсбук и месинджър изразходват много енергия на заключен екран. Бях задал едно 15-20 приложения да се затварят при заключване на екрана. И освен, че тия същите приложения се отваряха по-бавно от обичайното, друга файда не видях. От 2 - 3 дена изчистих всичките приложения от списъка за затваряне след заключване и сякъш живота на батерията се подобри. Работата на приложенията също. Днес за 12 часа с пуснати синхронизации, местоположение на висока точност и 4G интернет, се прибирам от работа в 17 часа с 85% батерия и 1 час 38 минути SoT. Няма дрейн, но съм с Мейт 9. За тези 12 часа фейсбук е работил на заден фон някакви си 49 сек. и е изразходил 9,74 MAh батерия. А месинджър е работил 26 сек. и е изразходвал 3,87 MAh.
Просто като излезна от фейсбук и месинджър гледам да ги изчистя от Recent apps, иначе остават да работят на заден фон и колкото да ги затваря мениджъра на телефона, те май сами си се стартират и така харчат повече. И спрете известията за голяма консумация, мисля, че е излишно.


Прикачени файлове Миниатюри
               


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#23

@vargala81, при андроид 5 и 6, тази опция за затваряне на приложенията след заключване ми вършеше уникална работа (при предишният ми телефон хуауей). И бачкаше безотказно. Пускам фейсбук и изведнъж изкачаха 20 известия, но ауто-старт не е имало никога (без да преувеличавам). Сега с андроид 7 ми се струва, че тази функция на EMUI е бъгната, даже се оплаках на ХонорЕУ в туитър (едва ли ще направят нещо по въпроса ама все пак..). А това за висока консумация, да, направо го премахнете, то е извервящо даже.
И аз ще си направя един тест и ще махна всички приложения от списъка с приложения, които се затварят след заключване. Имам въпрос към теб (@vargala81) - използваш ли battery saver-a? И има ли някаква осъзаема разлика. То пише, че забравяна background app activity ама май нищо не забранява. Пуснах го преди няколко дни за около час, час и малко и през това време нищо не успя да "забрани". Известия си получавах и всичко нормално.

Сега и аз махнах абсолютно всички приложения от този списък за затваряне и отново позволих на фейсбук и инстаграм да се самостартират (яко тъпо звучи преведено). С лек страх се надявам да не започна и аз да се оплаквам от дрейн, защото до сега не съм имал. Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#24

(2017-04-10, 19:24:31)Anastasia123 написа:  Имам въпрос към теб (@vargala81) - използваш ли battery saver-a? И има ли някаква осъзаема разлика.
По принцип го използвах няколко пъти само и му бях задал автоматично да се пуска при 20% батерия, но разлика не виждах или поне не осезаема. Това за пестенето само. А свръх спестяващ режим ползвах 2-3 пъти вечер като си лягах само. Лягам към 0:00-0:30 часа и телефона остана на 32%. От страх да не вземе да падне до сутринта на 25-20% и да не мога да изкарам работния ден цъкнах свръх спестяването. До сутринта 6:15 беше паднала на 31%. Вече не използвам нито едно от двете спестявания, но все още не знам с колко ще падне за 1 вечер. Утре евентуално ще кажа. Обаче батерията на Мейта направо кърти и умирам от кеф Big Grin Вчера 10 часа 58 мин. SoT Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Преди 2 дни - лягам си, събуждам се след 8 часа - 0% консумация през нощта. Както оставя телефона, така си го намирам (например с 90%). Вчера изключих аутостарта на фейсбук и инстаграм. Тази сутрин 3% надолу. Събудих се разочарован. Иначе за Мейта... 2-ма мои приятели го взеха около коледа с идеята да го използват докато излезе G6, но сега даже игнорират въпросите от рода "ще го сменяш ли вече" Big Grin За мен на този етап няма друг телефон, който да си отговаря на цената, така както Мейт 9. Аз мисля да взема Р10+ след няколко месеца, защото моето Хонор-че е много новичко, още не съм му се нарадвал (или ядосвал) достатъчно. Пък и през това време може би малко ще му падне цената на Р10+. Smile Но все пак за сега съм толкова доволен от това лъскаво синьо бижу, че не мога да опиша с думи. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)