Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] - Живота на батерията
#26

@Anastasia123 , никаква разлика. Без енергоспестяващ режим и с пуснати WIFI, местоположение на висока точност и синхронизации, от 0:00 часа до 6:35 батерията е паднала с 1% - от 54 на 53%.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

Днес получих отговор в Туирър. Преди 2-3 дни се оплаках на страницата на ХонорЕУ, че опцията да се затварят приложения след заключване е бъгната и не работи и днес получих отговор, че са проверили моето оплакване и се е оказало истина и обещават да оправят бъга и да пуснат нов ъпдейт.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#28

Направих си лек експеримент с батерията на моя телефон в последните 4 дни.
След съвета на @vargala81 реших да изкарам 2 дни с енергоспестяващия режим и 2 дни без никакъв battery saver и разбрах, че във връзка с батерията, Нугата за нашия телефон е много бъгава и ефектна от тези енергоспестяващи опции са почти плацебо.

Първите 2 дни - енергоспестяващ режим, всичките приложения бяха в списъка за затваряне след заключване, а 3-те приложения, които ми дърпат най-много ток (фейсбук, месинджър, вайбър и инстаграм) им блокирах опцията за събуждане на системата.

3-тия и 4-тия ден - изключих енергоспестяващия режим, премахнах абсолютно всички приложения от списъка за затваряне след заключване и отново позволих на горе-посочените 4 приложения да "събуждат" системата.

При всеки от 4-те дни телефона го зареждах от 15% до 90%, а резултатите са... потресаващи.
Дрейн не съм забелязал, но на кратко - файда от енергоспестяващия режим няма, даже бих казал, че влошава нещата.
Първите 2 дни имах по 4 часа СОТ.
А 3-тия и 4-тия ден СОТ-а беше между 4 часа и половина и 5 часа.

И през 4-та дни използвах телефона си по що-годе еднакъв начин - 4G през цялото време, без уи-фи, без гпс, без синхронизация, без автоматична яркост.

Най-лошото е, че през първите 2 дни заради енергоспестяващия режим от време на време се усещаше забавяне на телефона. А през 3-тия и 4-тия ден такива неща нямаше.

Писах на ХонорЕУ в туитър за моя кратък експеримент и чакам отговор за сега.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#29

Във връзка с последните коментари за живота на батерията в другата тема:

Цитат:3 неща трябва да правите, за да си осигурите максимално дълъг живот на батерията и да извличате максимума от нея, както в началото, така и след няколко месеца (дори година).

1) Не си играйте на телефона, докато се зарежда.
2) Не оставяйте телефона да се самоизключва от липса на заряд. Бих казал да се избягва телефона да пада под 10%.
3) Не си зареждайте телефона до 100% всеки път, избягвайте го това. До 90-95% и го махайте от зарядно. Не, че е някакъв голям проблем да стои телефона в зарядното с часове (дори през нощта), но го е по-добре това да се случва колкото се може по-рядко.

И това не важи само на нашия модел, а за всички телефони. От особено значение е за телефоните, които поддържат технология за бързо зареждане.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#30

Пак ще попитам. Може ли научно доказателство за това. Ама не сайтове от сорта-какСийка каза.
Цитирай
#31

Аз вече ти казах, не, не мога да ти търся научни доказателства. Вече 8 години използвам смартфони и съм имал достатъчно време, за да правя тестове сам за себе си. А ти можеш ли да ми докажеш, че както и да си зареждаш телефона е все тая и батерията си кара както тя си знае с години? Защо когато телефона ти стигне до 20% ти показва едно съобщение, че е време да го пъхнеш в зарядното? Или производителите, които продават по няколко милиона устройства годишно добавят въпросното съобщение колкото да ни подсещат, че ще ни падне батерията?
Това е свързано с живота на батерията и нейната дълготрайна ефективност.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#32

А не си ли се замислял, че производителите имат като идея да ти продават всяка година нов телефон?
Имам един алкател на 5 г и си го ползвам вместо таблет. Батерията все още си му държи така, както и първия ден. А винаги съм го зареждал от 0-100%.

А и как ще обясниш факта, че с бавно зарядно после телефона издържа повече? А това е факт.
Нещо не мога да си редактирам мнението.
Цитирай
#33

Впрочем не всяка, но през 1 година, защото най-голям дял от продажбите на телефони се случват през оператор с 2-годишен договор. Ще взема за пример Р9. Разликите между Р9 и Р10 не са достатъчни, за да накарат собствениците на Р9 да сменят устройството си и да вземат Р10, но голямата разлика идва, когато сравняваш Р10 с Р8. Следващата година ще има минимални разлики между Р10 и Р11 (евентуално) и доста големи разлики между Р9 и Р11.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#34

Абе Р9 спрямо Р8 си беше голяма крачка напред. И с камери и батерия и дисплей, процесор...Сега о Р10 е доста добре напред. Но през флагаман си най-оферта. А и като научих, че Р10 не е с 2 активни сим карти, го зачеркнах.
Отделно за батерията. Нали не вярваш на процентите, които пише горе? Че 0% батерията е напълно изтощена, както и на 100% напълно заредена. Можеш да бъдеш сигурен, че производителя се е презастраховал от пълно разреждане, както и пълно зареждане. Най-просто си направи опит, като телефона се изключи на 0-ла %. Пробвай пак да го включиш. И О чудо, телефона се включва. :-)
Така, че си зареждайте телефоните до 100% смело. Как хубаво изглежда горе да пише 100%...:-)
Цитирай
#35

Досега не съм си правил експериметни, с които да определя живота на батерията, според ползване и зареждане. И май не ми се занимава да го правя. Но когато ползвах Айфон, неписано правило (всъщност написано във ябълковия форум и следвано от повечето хора) бе батерията да се зарежда до 100% и дори да се изчака десетина минути след това и тогава да се изключи от зарядното.
Имайки предвид двете крайни мнения, досега не съм се съобразявал с никое и не съм имал проблеми с батерията на който и да е телефон. Според мен няма универсална истина, докато някой не подложи много батерии на много телефони на продължителни експерименти, поне няколко месеца.

Ex-Xperia Neo / Ex-iPhone 4S / Ex-iPhone 5S / Ex-Honor 8 / Ex-iPhone SE / Ex-iPhone 8 + Ulefone Armor X7 Pro

Цитирай
#36

Някъде бях чел, че не е добре да се държи телефона на зарядното, понеже се повишава температурата на батерията, а това и намалява живота. Колко е вярно не се знае. От друга страна ако говорим за някоя стара нокия съм склонен да се съглася с колегата скиман, че батерята си остава с някакъв заряд дори да се изключи, но лично съм изпитвал със смартфони, като им падне на нула батерията и става зор да се включат после, така че аз лично до нула не бих си оставил телефона ако не съм навънка и няма друга опция, та даже и тогава бих го изключил преди да е каталясал съвсем.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#37

Повишава температурата на батерията? Не мисля. Най-често зареждам телефона си вечер и когато на сутринта го изключа от зарядното е абсолютно студен. При 99% такъв режим на зареждане за година и половина не съм забелязал промяна в издръжливостта на батерията.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#38

Електрониката и софтуера на телефона "следи" напрежението на батерията. При 100% показания на дисплея, съответства на определено напрежение на батерията. Самият телефон няма да "позволи" батерията да се презареди. И да го оставите цяла нощ на зарядното, нищо няма да се случи. Даже батерията като стигне 100% реално се изключва. Телефонът ми редовно е седял цяла нощ на зарядно и е студен като скандинавска миска. 
Зареждайте си телефоните до край и не се занимавайте с "глупости да ги дебнете. да стигнат определен процент. Китайците са по-умни от нас.  Big Grin
Цитирай
#39

От половин година така си зареждам Нексуса и не ми е направило впечатление да имам проблем със батерията.Много други мои телефони съм ги зареждал по същия начин.Цяла нощ седи на зарядно,но при мен има правило,ако е под или около 20% батерия,само тогава го оставям цяла нощ.Никога не бих го оставил цяла нощ да кибичи ако трябва да вдигам само 20% до 100.Мисля,Самсунг имаха подобен проблем до S4.Толкова бързо раздути батерии не бях виждал честно казано.Все още правя около 4,30ч. СОТ,а съм стигал и до 5 понякога.Не си го втълпявайте,щото само това ще гледате и цялото удоволствие от устройството се губи.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#40

При мен продължава да е проблемна батерията след ъпдейта към 7-цата.
Правих му ресет, бла, бла... и ...се тая. Не затваря приложенията докато спи. Гася екрана на 80% и след 30 мин като го светна без да е пипан...78%. Е така от нищо.
Май приключих с Хуйвей.
Цитирай
#41

И при мен последните два дни наблюдавам страшен дрейн, система 46% системен андроид 16% от ниво на консумация.
Цитирай
#42

Изтрийте си кеша и данните на маркета, гугъл сървиси и ще се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#43

С програмата за почистването ли ?
Цитирай
#44

Не, от Настройки >> Приложения

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#45
Smile 

Здравейте на всички собственеци на този прекрасен телефон. Имам телефонът от декември 2016 година и съм много доволен Smile . Използвам го нормално - по малко телефония, фейсбук, вайбър, месенджър и ровичкане в електрони медии. Не съм имал никакво забавяне /лагване/, забиване или какъвто и да е бил проблем с хардоера. Камерата е добра, но аз използвам приложение Camera MX free и съм възхитен от снимките които прави телефона. Батерията е /както се изразяват по-младите/ брутална ... до като не актуализирах софтуерът до FRD_L09C432B381!!! Дълго време обмислях дали да актуализирам до B360 точно заради лошите отзиви за живота на батерията, и накрая все пак актуализирах до EMUI 5.0 и B360. В крайна сметка след актуализацията животът на батерията си остана все така "брутален" - разбирай много добър - до 2-3 дена с нормално ръчкане на Honor -а. И така, до 26 април когато пристигна официалната актуализация до B381. Казах си супер, с предходната актуализация нямаше проблеми с хардуер, софтуер и батерия ... напротив всичко беше ок! Сега за съжаление батерията се топи без дори да го пипам телефона Sad .
Моля помагайте Grater !

Prestigio MultiPhone DUO 4300 White
Honor 8 FRD-L09
Цитирай
#46

Благодаря за помощта на Anastasia123, след възстановяване на фабричните настройки живота на батерията изглежда същия както преди актуализацията до EMUI 5.0 и B381. През седмицата ще го натоваря допълнително и ще сподела с Вас впечетленията си за батерията. Лека вечер и хубави почивни дни Storstark.

Prestigio MultiPhone DUO 4300 White
Honor 8 FRD-L09
Цитирай
#47

За колегите, които все още са с В360 или В380.
Препоръчвам ви да преминете на В381. Живота на батерията е доста доста по-добър от този в В380.
В момента съм с 56% батерия, а телефона го изключих от зарядното на 91%.
От 91% до 56% (в момента) - 2 часа и 32 минути СоТ.
Андроид системата показва 13% потребление, а през нощта "изгубих" само 1%, докато при В380 редовно се събуждах с от 3% до 10% по-малко батерия.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#48

Подкрепям за батерията при В381 , но тези резултати се постигат след заводски настройки.

Honor 8 Saphire Blue
Цитирай
#49

Ъпдейт към предишното ми мнение:
От 91% батерия до 15% (на толкова го пъхнах да се зарежда преди 10 минути) - 5 часа и 10 минути СоТ, 100% от времето на 4G, включена синхронизация, изключен блуутут, гпс и изключена автоматична яркост.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#50

Хора, имам някакъв дрейн и когато телефона е уж заспал заминава по 1 процент на половин час батерия. А и като цяло си хвърчи. Ето снимка какво е това Phone Idle


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)