Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Honor 8] - Живота на батерията
#76

Ще споделиш ли какво точно си ограничил,за да получиш тези резултати.
Цитирай
Аксесоари
#77

91% > 16%. B381.
Никакъв дрейн през нощта, без режим на пестене на енегия, около 50% яркост на дисплея. Изключен гпс и синхронизация. 70/30 съотношение на уифи/4г използване. Smile

Около 40 минути видео разговори през вайбър.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#78

И аз нямам дрейн през нощта! Този телефон никога не съм съм го пускал на енергоспестяващи режими. Това, което съм направил е в игнориране на оптимизациите да не разреша на нито едно приложение да се оптимизира. Дори и скритите. Освен това съм спрял принудително процеси, които мисля че ми трябват, като com.huawei.loguploader ... От къде на къде Хуавей ще получава лого от моят телефон ... И така общо взето. Иначе при мен функцията да затваря приложенията не знам дали е бъгната, но съм я пуснал пък ... Спрял съм някои разрешения. Например до мястото ми имат достъп само 3-4 приложения а не 9, като преди. После минах през приложенията, които имат постоянен достъп до мобилни данни и от там спрях достъпа до интернет на приложения, които не използвам. Синхронизацията също съм спрял. Автоматичното търсене на актуализации за приложенията също. Гледах всеки процес системен колко батерия ми яде и който не ме кефи си го спирам сам. Освен това аз под 20 процента паднах веднъж и то до 8% и гледам да зареждам до 93-95. Та след много мъка и ръчкане съм доволен.
Цитирай
#79

(2017-06-05, 22:51:39)Gothic_madness написа:   Та след много мъка и ръчкане съм доволен.

И какъв е смисъла от цялата тая галимация? Не би ли трябвало тия от Хуавей да си оптимизират нещата, а не потребителите да се превръщат в "пъдари" едва ли не?
Цитирай
#80

Прав си, че трябва да е така, но след, като вече сме в заварено положение ми е останало само да се надявам, че всичко ще се оправи с новата актуализация Smile
Цитирай
#81

дано дойде скоро, че много мъка ...
Цитирай
#82

От 95 процента до 9 за два дни ... Без енергоспестяващи режими. С много настройки. 1 час бях на навигация ...


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#83

Горе долу знаеш ли какво си пипал, че аз с тия 40%от система направо се топи батерията..
Цитирай
#84

Имам чуството, че системата е бъгнала! Послушах съветите да не се зарежда до 100% и вижте резултатите последните два цикала

(2017-06-17, 06:48:58)ivoli77 написа:  Имам чуството, че системата е бъгнала! Послушах съветите да не се зарежда до 100% и вижте резултатите последните два цикала

Honor 6. Циклите са по 3 дена


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#85

И при 8 не ресетва статистиката понякога, примерно ако зареждаш от 30 до 70 - 80 постоянно

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#86

Би трябвало да се ресетва само ако зареждаш до 100%
Цитирай
#87

Ресетва се на 90%, когато лампичката светне зелено.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#88

След последния ъпдейт В389 забелязвам подобрение в живота на батерията .. или поне така ми се струва

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#89

Не ти се струва, определено е по-добре батерията.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#90

Без фактори ресет ли сте с последният ъпдейт ?!
Цитирай
#91

Без. Smile

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#92

И аз не съм ресетвал

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#93

Здравейте!
От 4.07 вече съм с 8—ца, преди това бях с сони z3 компакт.. направи ми впечатление, че имам доста дрейн при оставено 4г... около 3% на час... погледнах и причините... само 4 програми.. фейс, messenger, емайл(на yahoo) и хром... без да се ползва хрома. 
Прочетох за накакви синхронизации на гугъл прложенията, но не разбрах как се спират. 
Идвам от сонито като при него дрейна ми беше....0 до 1% с пуснато 4г. За 7—8 часа...
Като причини възможни ли са:
—Това че батерията е на 1 цикъл(нова).
—Версията на системата(B120), не съм го актуализирал след покупка. Показва ми ъпдейт до 380.
Благодаря предварително!
Цитирай
#94

И двете причини. Ъпдейтни, ресетни и те така Smile)
Цитирай
#95

Добре те е посъветвал vaso22. След това ще помагаме с оптимизирането.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#96

Системата е ъпдейтната и след фактори ресет е конфигуриран като нов телефон (той и без това е нов, имаше 2-3 снимки в него).
Ще споделя мнение за живота на батерията след 1-2 цикъла. 
Притеснява ме факта, че е с версия 380*, за която мисля прочетох, че имала проблем с дрейна.
Цитирай
#97

Ще ти излезе и 389
Цитирай
#98

Така, ето и дрейна:
За 5 часа с пусат wi-fi - 8%
Обаче май не е от софтуера... показва ми, че всички програми за използвали по малко от 1mah...
Нормални ли са даните като за 2—ри цикъл на зареждане? Ако има значение до 95% заряд. [Изображение: f4f746e69a2942d8d87cfd8c6f3e4ca3.jpg][Изображение: 4a841d98e52b20b50aad27b014f06bc4.jpg][Изображение: bb22da0bb3d6dd293780c94db79e5f49.jpg][Изображение: 405c546543951c63678fcb772d1f0ca8.jpg][Изображение: cc696cf521259b6631d20e301475e151.jpg]

Изпратено от моят FRD-L02 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#99

Изчакай няколко цикъла заряд-разряд за калибрация на батерията.

 
Цитирай

Ако се върнеш назад в темата ще видиш, че телефона за един месец се обучава с потреблението ти. И ще.пести по малко. След това си спри гуугъл синхронизацията. История на местоположение на Гугъл.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)