Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DOWNGRADE galaxy s6 от 7,0
#1

Та въпросния телефон ~SGS6 G920F~ ми се актуализира на андроид 7. Батерията държи по-малко и самото устройство е по-бавно. Възможно ли е да сляза на андроид 6 поне. В предна тема бях попитал за слизане от 6,0 на 5,1,1. Пробвах с инструкциите от там но нещата не се получиха. Ще бъде много благодарен ако някой ми помогне. Благодаря ! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Върна ли заводски настройки, след ъп-а?

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#3

Да, но не ми допада софтуера. Възможен ли е DOWNGRADE към андроид 6 или 5,1,1
Цитирай
#4

Да, но от samfirmware изтегли най-новия 6.0.1, защото Nougat ъпдейтва bootloader-a. И си направи архив, че на мен при downgrade ми се получи factory reset. И използвай Odin 3.12, не 3.11 или 3.10.

Мисля че Този ще ти свръши работа.

ODIN v3.12.3 Download

И ако нямаш драйвери свали и инсталирай Smart Switch.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#5

Малеее получи се
не мога да повярвам
много благодаря за съвета!!!
Цитирай
#6

Привет и от мен,
в предвид казаното, че Нуга-та ъпдейтва bootloader-a, дали е възможен downgrade но с последния 6.0.1 на МТЕЛ? Задавам въпрос, защото съм продуктов код на МТЕЛ и бях изключително доволен от 6.0.1.
В последно време нещо 7-цата бъгясва все по често
Цитирай
#7

(2017-04-11, 10:45:15)omax написа:  Привет и от мен,
в предвид казаното, че Нуга-та ъпдейтва bootloader-a, дали е възможен downgrade но с последния 6.0.1 на МТЕЛ? Задавам въпрос, защото съм продуктов код на МТЕЛ и бях изключително доволен от 6.0.1.
В последно време нещо 7-цата бъгясва все по често

Възможно е, прочети малко по- нагоре. 
P. S . Най- новият Один е 3.12.5

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#8

Хора, не мога да се върна на 6.0.1 сега съм със седем. Пробвах ром-а от този линк в тази тема и още 2 други но не станаха. След като всичко се инсталира с одина и разкача кабела почва само да зарежда логото на самсунг и да мига нищо повече и се върнах пак на същия ром с нугата.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#9

На один изписва ли ти "PASS" във жълто ?
Телефона стои на логото поне 5 мин до 10 изчака ли го толкова?



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#10

@morkoq Влизаш в recovery, правиш wipe на data/cache и си готов
Цитирай
#11

Изчакал съм повече от 20 минути и след това правих wipe data/cache и пак същото, само на логото стои, и се върнах на четирифайлова нуга. Явно ще си карам така, батерията пада малко по-бързо отколкото на 6.0.1 Smile

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#12

Не знам този от линка какъв ром е, но трябва задължително 4 файлов, преди инсталацията правиш нулиране с фабрични, ползвай последният Один. Ако този ром от линка е еднофайлов, няма да направиш нищо.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#13

Да, всички които съм пробвал да се върна към 6.0.1 бяха еднофайлови, а този с нугата е четирифайлов. Ще пробвам щом намеря четирифайлов 6.0.1.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#14

Изтегли си от SamFirm. Там са 4 файлови сервизни. Не можеш да даунгрейдваш, защото буутлоадъра е друг. С еднофайлов можеш да го направиш, но трябва pit файл, който ще изтрие всичко. Но по - добре е с 4 фалов.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#15

Аз досега само от там съм теглил софтуера и все бяха еднофайлови, днес изтеглих от едно друго място ще пробвам от там, ако не стане ще се върна пак на нугата Smile

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#16

Извинявай, няма начин от SamFirm да е еднофайлов. Може би бъркаш. Говорим за SamFirm ,а не за Samsung mobile.

https://forum.xda-developers.com/attachm...1467715462

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#17

При мен Downgrade-а се получи с еднофайлов 6.0, а с 4тири файлов не се получава
Цитирай
#18

Не знам, не ми се вярва, защото както писах малко по - горе буутлоадъра е друг на нугата
P. S. Много ми е интересно, защо се изтриват постове и на какъв принцип и критерий? Все си мисля, че това е отговор на мой пост , а Lenovo A536
#5 09 Apr 2017, 16:16:03 мнение 5 от nikolaaa
"Малеее получи се
не мога да повярвам
много благодаря за съвета!!!"
не става ясно за какво иде реч?
Направи ми впечатление,, че вече няколко пъти ми се изтриват постове без да е офтопик или нещо излишно! /Това е към модераторите/.

(2017-04-09, 15:16:03)nikolaaa написа:  Малеее получи се
не мога да повярвам
много благодаря за съвета!!!

Колегата се притесняваше,че при проверка за актуализация излиза, че устройството е прменено. Посъветвах го просто да рестартира. И това е "излишно "и беше премахнато?

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#19

При мен пак казвам доунгрейда се получи с еднофайлов. Използвах один за s6 и всичко мина нормално. Вчера теглих през самфирм софтуер и ми се изтегли еднофайлов???? Не знам защо стана така????
Цитирай
#20

Да, oбъркал съм сайта Big Grin Big Grin Big Grin

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#21

Привет,
някой може ли да помогне с линк към 4 файлов последен РОМ на МТЕЛ 6.0.1?

Благодаря
Цитирай
#22

Току що ми се изтегли еднофайлов ром от тази програма. Избрах SM-G920F и на регион написах VVT, а отдолу избрах Auto опцията. Check CRC32 и Decrypt automatically съм ги оставил избрани (те така си бяха).

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#23

Да, при мен е по същия начин..... Другият ми въпрос е :
как да изтегля 6,0,1 от самфирм като ми дава само 7,0????? къде какво трябва да въведа, за да стане ????
Цитирай
#24

(2017-04-14, 07:38:08)nikolaaa написа:  Вчера теглих през самфирм софтуер и ми се изтегли еднофайлов???? Не знам защо стана така????

За 4-файлов се слага тикче на Binary Nature

SamFirm тегли само последния за зададения регион фърмуер. Ако искаш 6.0.1 трябва да го свалиш за регион, за който още не е излезнал 7.0

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

Nikolaaa,от samfirm са само последните, най- нови ромове. Не можеш да изтеглиш по- стар ром. Трябва да потърсиш другаде:Samsung update...

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)