Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем с Redmi Note 4 МТК.
#1

Здравейте! Преди няколко месеца с мой приятел си поръчахме от ТО Redmi Note 4 MTK 3gb/64. До преди една седмица нямаше проблем с телефона на приятеля ми, но от седмица насам човека взе да се оплаква, че когато говори с някой по телефона хората го чуват много слабо или изобщо не го чуват. Момчето сподели, че е чистил отворите на телефона с компресор, но се съмнява това да е довело до повреда. Та ме помоли да руутна телефона и да му инсталирам къстъм ром за да отпадне вероятността от софтуерен проблем. Сменихме няколко софтуера, но проблема си остава. Днес установихме, че когато говорим през интернет по Вайбър аз го чувам идеално и безпроблемно. Също така когато си говорим през мобилния оператор аз не го чувам добре, но той включи ли си висикоговорителя започвам да го чувам ясно и отчетливо и проблема се оправя, но щом изключи високоговорителя пак не го чувам добре. Ако има значение на кой оператор сме и двамата сме на теленор. Та според вас проблема софтуерен, хардуерен или е в оператора.
Цитирай
Аксесоари
#2

Dumbom
Никога да не си чисти телефона с компресор... Това не е танк.
Проблема е хардуерен.
Цитирай
#3

според мен докато не се пробва с друга сим и, евентуално, с по-стар, работещ софт - няма как да изключим всички варианти
Цитирай
#4

Проблема явно наистина е хардуерен, защото днес пробвахме с друга карта и пак го чувах много зле. Ще поръчаме нова платка с микрофон и ще я сменим.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)