Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI P10 Lite

При мен с оригинално зарядно пише "бързо зареждане", но бая загравя батерията, което според мен хич не е добре за нея! Ще минавам на 1А!
Цитирай
Аксесоари

И при мен пишеше бързо зареждане, когато имах телефона

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2017-08-17, 20:06:29)esil2 написа:  Моето зареждане тогава какво е след като го зареждам с оригиналното зарядно но като го включа и натисна пауър бутона при заключен екран пише само зареждане, докато ако съм разбрал правилно на някои колеги пишело бързо зареждане.

Важното е за колко време ти се зарежда телефона.

                                                                    
Цитирай

Да пише бързо зареждане а когато е с обикновено зарядно пише само зареждане.Има вероятност зарядното ти да не е ок ако имаш възможност пробваи с друго оригинално зарядно.

Samsung S23+
Цитирай

Аз пък имам проблем с зареждането в колата. Зарежда адски бавно да не кажа хич. С пусната навигация батярията направо пада. Със същото зарядно в колата съм зареждал iPhone и там си зарежда добре. Уж това зарядно трябва да е 2А. Използвам обикновен кабел, който имам от едно време. Кабелът трябва ли да има някакво значение за зареждането? Иначе в къщи с оригиналното зарядно и кабел според мен си зарежда бая бързо.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

Вече месец ползвам P10 Lite Black от Мтел , разбира се с 3GB RAM и реших да оставя някакви впечатления от него. Предишния ми апарат беше A5 2016 , с който реших да се разделя и да заменя с нещо ново. Дойде си в комплект със трипод.

Телефона е наистина нещо качествено - звука е силен и чист , много качествен. Екрана е страхотен Full HD, не вярвах IPS да ми допадне след като съм свикнал с черното на SAMOLED-а, но още в магазина ми направи впечатление силния контраст - черното си е черно и контраста е впечатляващ, наистина един качествен екран, който хем има стабилно дълбоко черно, хем не е "насвяткан" като OLED цветово. В началото наистина е леко "безцветен", като за човек след година ползване на Samsung, но към днешна дата съм свикнал и дори ми е по-приятно така, най-малкото е и по-реалистично.

Апарата е наистина красив, батерията - бетон, зарежда бързо, камерите са перфект. Софтуера за камерата е много подробен, с много ефекти, настройки, филтри, интересни режими за slow-motion клипове на 120fps, отлично представяне на ниска осветеност, като цяло по-добър комплект камера и софтуер за нея при тази цена няма. Наистина много режими с богати настройки, впечатлен съм.
И двете камери си снимат Full HD, като снимково са по 12 и 8 MP макс. рез.

Няма лагове и ядове, няма проблеми, всичко ми върви гладко и приятно , идва с някакво количество приложения и игри, които може човек никога да не ползва (новини , демо игри и т.н. ) но се трият бе проблем (не забраняват, както при повечето - всичко си се трие, както ти е удобно), та съм ги разкарал.

За тези пари - камера, звук, батерия, визия, екран - всичко е много добро.

Силно го препоръчвам и за навигация, справя се отлично и в комплект с TomTom е злато. Батерията е достатъчна за и за продължителна навигация.

Млтитаскинг-а е приятен, няма лагове, работи си идеално и в режим dual-window или както там се казвам, смисъл двете приложения на един еран.

Пръстовия е always-on и може направо да си го отключите без да натискате lock бутона. Точноста е перфектна и мега бърз, много рядко не познава от първия път.

Сложил съм му 128 карта клас 10, проблем няма.

Не виждам нито един сериозен минус или забележка, единствено EMUI е по-различен от Touchwiz и ако идва човек от такъв се иска лека пренастройка - има неща, които са ти странни в началото, но в никакъв случай лоши - много богати настройки, доста взаимствания от iPhone, но само в добрия смисъл.
Цитирай

Да телефончето наистина е добро ползвам го от два месеца и съм доволен. Лично аз имам две много леки забележки, в раздела за софтуерни актуализации съм ги написал да не се повтарям пак.
Цитирай

За мен това е идеалния мултимедиен апарат в тази цена - страхотен екран, камера и озвучение - приятно е да се слуша deep house на тази колонка. Приятен, жив и мек звук. Впечатлен съм.

Относно обновленията лично на мен ми е все тая, няма да го обновя до нищо - така си ми идеално, няма какво повече да поискам, и да излезе 8.0 няма и да обновя. Перфектно си е и така. Дойде си фабрично със 124, така ще си и остане.
Цитирай

Да, но за съжаление това мнение ще е актуално само до излизането на следващия модел със сигурност.

 
Цитирай

Какъв следващ модел?
Една година и нагоре изкарах с А5 2016 и си вършеше работата добре. Просто свърши разбит в стена (не по негова вина, няма общо).
Напоследък тръгнаха едни лагове из фейса и в Play, иначе с друго не е имал проблем.

Предполагам, че ще изкарам с този до поне P11 или P12 Lite, зависи от това колко ще го пазя.

Бях много скептичен и негативно настроен към Huawei , да не говорим за IPS, нормално е след OLED да е така. Всъщност бях свикнал за един ден с EMUI 5.1 , много практичен и добър интерфейс.

Може би изненадата ми и задоволството ми от модела е породена от факта, че тръгнах без очаквания и дори с негативни такива в началото, а то се оказа нещо много добро. На перфектната цена.

В магазина на тая цена и в желания черен цвят имах не особено голям избор. A5 2017 е приятен, но вече имах Samsung, исках нещо различно. XA1 на Sony е пълна идиотщина - 720p екран, и едни мега огромни рамки, нереално тъпо е. Поне личното ми мнение е такова.
Аз съм "ЗА" рамките , но както при P10, S7... смисъл - нормални. Не чак такива, това е извращение. На живо са големи , доста повече от на снимките.
И другия избор беше iPhone SE. 4 инча. И е ябълка. Не.
Цитирай

Не знам този А5 2017 защо е на такава цена малко са се престарали
Цитирай

Защото е Samsung. И миналата година, като взимах 2016 модел имаше по-мощни и по-евтини, но пък аз тогава си го вземах по причината , че беше единственото черно нещо в наличност в магазина - друго всичко беше бяло, жълто и не знам си какво, аз държа на черното, и то черно - не кафеникаво като Sony-тата. То това беше и една от главните причини да погледна P10 Lite - първо ме привлече с това, че е черен , второ - с цената си, и трето - с отличните хардуерни показатели за тази цени.
Камерата ме изуми, наистина за под 600 лв. няма такава друга или аз не се сещам. Софтуера е мега подробен, всякакви филтри, режими, ръчни...
Особено са готини ония ефекти на slow-mo , където наслагва светлини от коли нощно време, например, или заря, и такива екстри всякакви.
Софтуерно е оптимизиран и бърз, никакви проблеми. Няма минуси, наистина при тази цена, дизайн и качество е перфектен.

До следващия модел - не знам. Не мисля за следващ, този е идеален към момента.
Цитирай

Здравейте, въпроса може да не е за тук. На телефона стъклото на дисплея беше ли Горила глас
Цитирай

НЕ, само на П10.

                                                                    
Цитирай

(2017-09-02, 19:22:58)georgi4a написа:  НЕ, само на П10.

Благодаря за отговора
Цитирай

Не само,че не е Gorilla, ами е и доста податливо на фини надрасквания. Важи и за задния. Телефона е прилично нежен и се иска поне калъф, жив iPhone Big Grin

А говорите за загрявания - точно с P10L нямам такива, което наистина ме кефи и е нещо, което на моменти ме дразнеше свръх яко в стария Samsung - нито при зареждане (бързо), нито при каквото и да е. Нито дори при ръчкане и теглене по WiFi/4G докато се зарежда. Бетон. Никога не съм го чувствал да се загрее дори малко, казвам го честно. Стария не се понасяше на зарядно в жегите.
Цитирай

А добро утро!
Аз тези неща ги разправям още от 9 лайт, Алисали, ама форумните гурута и дървени глави си мислят че се заяждам с тях! Както и да е!
Вкъщи от доста време има 9 и 10 лайт! Чудесни са, безпроблемни, и летят!
Батерията е бетон, на 4Г правя 5.30ч СоТ, на ВиФи 7ч....и на двата е сходно. Екраните също са еднакви. Не намирам видима разлика в пърформанса, игри и глупости няма инсталирани. 10ката се усеща по малка при държане, заради една идея по заоблените краища.

На фона на тези, Самсунг е подигравка с юзъра!
Цитирай

Samsung-а като го вземах отначало миналата година се чудих дали не е дефект зареждането и мислих да го върна за сервиз, бях решил, че е дефект. После, след малко прочит разбрах, че е нормално така да си грее ненормално. Лятно време в зарядното е буквално неизползваем, сакън да не се ползва на мобилни и зарядно. С WiFi е една идея по-добре. А и при ползване зареждането му е по-бавно, отколкото ако го оставиш standby. Иначе бързо си се зарежда, не го отричам, но грее невероятно здрав.
Бях решил, че е нормално за стъкло, но P10L няма такива неща - нито на мобилни, нито на зарядно, тествал съм и с игри - просто няма загряване. Батерията е бетон, грешка няма, а факта, че не е я прегрява като ненормално гарантира и по-дългия и живот.

Наистина бях с негативно мнение или по-скоро настроение с/у Huawei, виждам вече , че няма за какво - чудесен телефон, най-доброто на тази цена, че и повече. Камерата е просто перфектна. Софтуерно е толкова подробна, с подробни настройки, ефекти, филтри, вградения редактор спестява много приложения, изобщо Stock телефона идва зареден много добре.

Bloatware няма кой знае какво, а и се трие - три игри, които се трият на момента (те дори не заемат памет, реално са само иконки), и instagram и News Republic, което е досадно и ако не ви е нужно направо го махнете, или поне му влезте в настройките и му махнете известия, щото не пита.
Цитирай

Това е инфо за стъкло то- 2.5D двустранната извита стъклена повърхност е забавна за докосване, красива за гледане, а 7H твърдост я прави равна на кварц, за да предотврати драскотини и повреда.

Samsung S23+
Цитирай

В нас сме с Р10 и Р8 лайт, много съм доволен и от двата телефона. Никакво загряване и никакви забележки.
Цитирай

Забавна за докосване?

Не се спряха с директните преводи, по сайтове и обяви съм чел ненормални неща от преводи без да са ги чели, цели ревюта с абсурди. Има едни сим.бг - страшен майтап са им описанията, пълна гавра.

Значи разбрахме, че извивките били забавни. Супер.
Цитирай

Да попитам някой сложил ли е някоя навигация ,например Навигон или ИГО.Има ли вече за този андроид7 готови навигации.
Цитирай

Има Here Maps. Не съм я използвал на Android, но предполагам, че е същата като на iOS и върши страхотна работа.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

Страшна е аз я ползвам. Върши идеална работа.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз ползвам igo primo nextgen работи идеално офлайн.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)