Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI P10 Lite
#76

(2017-05-02, 09:16:25)Slonio81 написа:  Благодаря на всички. Въпреки недостатъчното инфо( модела е твърде нов) се реших да го взема. Наясно съм с негативите свързано с производителността и слабия процесор и с липсата на usp type  и относно камерата. Разбрах,че и батерията има сериозен дрейн. Но всичко останало   .дизайн, екран,и бърза скорост на сърфиране е нещо което би впечатлило един редови юзър , който  не играе много тежки игриSmile  И цената е определяща за съжаление все още разликата между p10 lite  i honor 8  е осезаема на нашия пазар ( за теленор е над 230 лв.)  Все пак ще следя темата и ще споделя впечатления !

Кой каза че батерията има сериозен дрейн? Аз не съм забелязал такова нещо.
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз също не съл забелязал дрейн. Сутрин го свалям от зарядното и вечер се прибирам с м/у 60 и 75% в зависимост от ползването. За сега единствено ме дразни че не мога да спра вибрацията при свързване с човека когото набирам. Може би ще видя зор и със софтуерните ъпдейти през Firmware Finder, че днес се опитах да обновя един honor7 lite до 7.0 и не успях въпреки че следвах инструкциите. Работата с Один при Самсунг ми се вижда песен.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#78

Здравейте,крачкомера не винаги ми отчита крачките,Дал съм му всичките разрешения които иска и пак когато му е кеф работи,а друг път не.Къде  според вас може да е проблема.
Цитирай
#79

Колеги не знам , но май и този модел се изкупува като топъл хляб както P9 lite , днес ходих в Теленор да го взимам и се оказа че трябва да чакам до другата седмица , защото са продали последната бройка още в петък миналата седмица..
Цитирай
#80

Това "за топлия хляб" е пресилено казано - просто зареждат с малко бройки складовете и затова просто трябва да се изчака.

 
Цитирай
#81

(2017-05-02, 19:50:37)i770514 написа:  Здравейте,крачкомера не винаги ми отчита крачките,Дал съм му всичките разрешения които иска и пак когато му е кеф работи,а друг път не.Къде  според вас може да е проблема.

Макар че съм фитнес маниак това е първото приложение което замразявам на телефоните ми.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#82

Взех го от Citytel за 590 лв. Оказа се , че имало и 4 GB -овата версия за 680! Confusedhock

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#83

Аз го взех вторника, телефона просто е супер, камерите снимат доста добре, пръстовия е много бърз, екрана е добър 1080p , извитото стъкло е доста добре направено и вдъхва доверие на скъп телефон от висока класа, USB то не ме интересува нали зарежда Big Grin и то доста бързичко. Между другото от Huawei казаха че телефона е прекалено тънак за да сложат Type C. Също така много бързо работи, няма забиваници и мислене и 4G то не го губя дори в железобетонен блок в ниското навътре в коридорите - Мтел

Единствения недостатък според мен е че няма двойно почукване за сабуждане което не е кой знае кво.
И това че или видео чипа не е оптимизиран, или драйвърите или игрите още не са оптимизирани но на Mali 830 на Max графики на Asphalt 8 има тежка лаговица, НО не загрява което ме кара да мисля че е от играта или драйвърите, а на Medium с просто око мога да кажа че върви сас 50-60 fps а на GTA San Andreas на Мах графики гличва графиката което го има при повечето Mali видео карти

Също така е МНОГО малоумно направено, немога да си върна сейфовете на игрите, на никоя, пише че има грешка или неможе да се свърже а със тъпото леново от подписа бачка


EDIT: Много взе да ме нерви тва телефонче гадно, батерията изведнъж почна да пада главоломно от нищото, за да направя 1 разговор ми коства 20%, няма нищо оптимизирано за тоя процесор т*п и видео чипа, лагват и гличват игрите. На една проста анимация лагва, като пример ще дам Google Play Игри, това приложение просто е НЕизползваемо, немога да разбера Huawei т*шак ли си праят с нас*
Немога да си пусна играта от там до където съм стигнал, ще ми писне още няколко дена и ще го продам и ще взема P9

Дано пуснат няква актуализация че се побърквам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#84

Дори това което казваш да е истина според мен трябва да си попаднал на мноооого кофти бройка .
Цитирай
#85

и/или да си на 15 години

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#86

И аз мисля, че ще е кофти бройка. Както го описваш е много зле работата, а не ми се вярва.

Камерата спрямо P9 lite по-добре ли е? Какво мислите?
Цитирай
#87

(2017-05-04, 13:53:35)BGDropche написа:  Аз го взех вторника, телефона просто е супер, камерите снимат доста добре, пръстовия е много бърз, екрана е добър 1080p , извитото стъкло е доста добре направено и вдъхва доверие на скъп телефон от висока класа, USB то не ме интересува нали зарежда Big Grin и то доста бързичко. Между другото от Huawei казаха че телефона е прекалено тънак за да сложат Type C. Също така много бързо работи, няма забиваници и мислене и 4G то не го губя дори в железобетонен блок в ниското навътре в коридорите - Мтел

Единствения недостатък според мен е че няма двойно почукване за сабуждане което не е кой знае кво.
И това че или видео чипа не е оптимизиран, или драйвърите или игрите още не са оптимизирани но на Mali 830 на Max графики на Asphalt 8 има тежка лаговица, НО не загрява което ме кара да мисля че е от играта или драйвърите, а на Medium с просто око мога да кажа че върви сас 50-60 fps а на GTA San Andreas на Мах графики гличва графиката което го има при повечето Mali видео карти

Също така е МНОГО малоумно направено, немога да си върна сейфовете на игрите, на никоя, пише че има грешка или неможе да се свърже а със тъпото леново от подписа бачка


EDIT: Много взе да ме нерви тва телефонче гадно, батерията изведнъж почна да пада главоломно от нищото, за да направя 1 разговор ми коства 20%, няма нищо оптимизирано за тоя процесор т*п и видео чипа, лагват и гличват игрите. На една проста анимация лагва, като пример ще дам Google Play Игри, това приложение просто е НЕизползваемо, немога да разбера Huawei т*шак ли си праят с нас*
Немога да си пусна играта от там до където съм стигнал, ще ми писне още няколко дена и ще го продам и ще взема P9

Дано пуснат няква актуализация че се побърквам

Телефона си е чук.Не знам как така ти пада батерията от нищо.Аз го ръчкам и ми е постоянно вкл нет и ми кара по ден,ден и половина.Игрите не ме интересуват телефона си е перфектен.Купете си някоя пръчка за по 2бона да ви видя там какви проблеми ще имате.
Цитирай
#88

(2017-05-04, 18:54:07)vassetz написа:  и/или да си на 15 години
Да определено има доста голяма вероятност , в началото мнението му е че телефона е,  че е перфектен и изведнъж решава че за нищо не става .. А ако беше кофти бройка от самото начало щеше да си прави проблеми
Цитирай
#89

Така , да си кажа впечатлението от първите часове разцъкване:
- батерията е голям напредък - след около 15 часа активно ръчкане е паднала с около 20 % от фабричния си заряд, все още не съм вклчвал зарядното. Smile
- RAM паметта значително прави телефона дооооста по - пъргав, жалко , че не взех 4 GB версия , ама не бях подготвен финансово и не предоплагах ,че изобщо го има в БГ.
- Дисплея е чудесен.
- Интерфейса малко ме дразни, кичозен ми седи някак, особенно huawei-ските икони, явно трябва да се сменя темата
- Стъкления дизайн ми идва доста "крехък". Взех някакъв кейс , на тоя етап ще спаси положението, по - натам задължително нещо по-здраво.
И така, това са моите 5 стотинки по темата на този етап. Smile

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#90

(2017-05-05, 08:18:58)vassetz написа:  Така , да си кажа впечатлението от първите часове разцъкване:
- батерията е голям напредък - след около 15 часа активно ръчкане е паднала с около 20 % от фабричния си заряд, все още не съм вклчвал зарядното. Smile
- RAM паметта значително прави телефона дооооста по - пъргав, жалко , че не взех 4 GB версия , ама не бях подготвен финансово и не предоплагах ,че изобщо го има в БГ.
- Дисплея е чудесен.
- Интерфейса малко ме дразни, кичозен ми седи някак, особенно huawei-ските икони, явно трябва да се сменя темата
- Стъкления дизайн ми идва доста "крехък". Взех някакъв кейс , на тоя етап ще спаси положението, по - натам задължително нещо по-здраво.
И така, това са моите 5 стотинки по темата на този етап. Smile

Колега интересно ми е да ми кажеш какво ти е мнението за камерите
Цитирай
#91

Нямам мнение - камерата не ми е била приоритет при покупката.
Щракнах 2-3 снимки - камера като камера - не е лошо качеството, но просто не мога да дам обективно мнение. Wink

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#92

(2017-05-05, 10:25:42)vassetz написа:  Нямам мнение - камерата не ми е била приоритет при покупката.
Щракнах 2-3 снимки - камера като камера - не е лошо качеството, но просто не мога да дам обективно мнение. Wink

Ясно благодаря ти колега
Цитирай
#93

Понеже взех моя през фирма... и тъпите оранжеви нямат черни са ми изпратили златен...Ако някой иска златен може да бартеросаме, не е отваряна кутията.
Цитирай
#94

Туко що намерих разлика в говоренето. Чувям хората много странно като говорат и като ми дава свободно някак си преди небеше така да ми се незнае. Иначе мен ме чуват перфектно
Цитирай
#95

На Теленор ли си?
Цитирай
#96

(2017-05-05, 17:25:41)i770514 написа:  На Теленор ли си?

на теленор съм да.Преди малко пак проведох няколко разговора и нямаше нищо всичко беше ок.Но това ми го прави от 1,2 дена вече чувам много странно едно мега супер силно и все едно хората са ми в неква пещера супер гадно.Не знам какво става и защо е така.Мен ме чуват перфектно да подчертая
Цитирай
#97

Премени  само на 2г и пробвай. Предполагам че няма да имаш проблеми.Това е от новата им услуга HD voice.
Цитирай
#98

Колко рам памет ви е заета без пуснати приложения? 45-50% е при мене, много ми се вижда.
Цитирай
#99

Здравейте, и аз да споделя впечатления. На вид и допир изглежда приятен и солиден, добре стои в ръката. Не е като детска играчка, не създава илюзия за крехък и прекалено лек. Основната камера снима добре и при по-слаба светлина (закрито помещение с ограничена светлина), цветовете са доста наситени, фокусира и снима много бързо. Относно батерията при средно натоварен режим на ползване, с пребладащи разговори (около 3 часа на ден) и интернет бразуване изкарва 2 дена при мен (на края на втория ден е на 20%). Но това е само след първото зареждане. Надяваме се след 3-тото да има малко по-добър живот. Но ако се ползва по-натоварено, с "разработена" батерия два дни би бил задоволителен резултат. 
Мисля че телефона за средния си ценови клас е добър.
Цитирай

(2017-05-05, 00:38:44)Madmaxx написа:  Да определено има доста голяма вероятност , в началото мнението му е че телефона е,  че е перфектен и изведнъж решава че за нищо не става .. А ако беше кофти бройка от самото начало щеше да си прави проблеми

Ходих до Мтела, смениха го щото неможех да го включа ако не е в зарядно, явно дефектна батерия. Новия тел е същия, но батерията не е дефектна де, поне този път. Но за това с приложението в Google Play Games найстина лагва, дори P9
Проблема с игрите и гличовете ги няма, но пак немога да си върна сейфа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)