Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Livestream - Nexus 5X прегрява
#1

Здравейте, колеги.

От известно време се опитваме да правим предаване на живо в наш Youtube канал. Миналата година, през септември, отразихме едно спортно мероприятие на живо с продължителност около 10 часа, като тогава за целта използвах Lenovo P70. Качеството на картината не беше най-доброто, но като се има предвид в какви условия предавахме е повече от задоволително. Скоро се очертава да предаваме на живо друго събитие и за това аз реших да подготвя нещата отдалече и да пробвам как ще се получи с Nexus-a.
Имам същото приложение с което предавах от Lenovo-то инсталирано и на Nexus-a. Използвам и същия метод на свързаност както преди ( Data SIM, за мобилен интернет). Очевидната разлика е в качеството на камерата на Nexus 5X, която е светлинни години напред от тази на Lenovo P70. Дотук добре...
Но, като се опитах да предавам на живо с 5X, се оказа, че не е способен да издържа на такъв тип натоварване. След няколко опита с продължителност 20-25 мин Livestream, Nexus-a спираше автоматично приложението и температурата му се повишаваше адски много, особено в зоната около камерата, в долната и част отдясно. Наложи се да го охлаждам с вентилатор, че даже и му изчезнаха всички икони на Home screen-a както и Wallpaper-a. Успях да го изключа, изстина и си работи нормално. Обаче тъпото в случая е, че не мога да си направя Livestream-a с този телефон. Ще трябва да търся други с по-слаба камера и може би процесор, за да не създават такава топлина. Или някой ще ме посъветва как бих могъл да предотвратя прегряването... Ако се сложи вентилатор да му духа през цялото време докато е на статив няма да е много удобно, такова е естеството на събитието. Намалях яркостта на дисплея на минимум за да се намали и консумацията на енергия... Махнах му и кейса, но пак се стигаше до загряване. Знам, че двете основни неща в случая са мобилните данни и самата камера, но без тях няма как да има Livestream. Там където ще се предава, wifi не е особено стабилен. А и си мисля, че и през него ще се изпържва също... Доколкото разбрах от други подобни случаи, голяма вина за греенето има и процесорът, който се намирал там, до камерата, отдясно или поне така чета из нета. Мисля да заема някой телефон от познат еднократно, но е много жалко, че точно с тази добра камера на 5x не можe да се снима продължително...
Цитирай
Аксесоари
#2

YouTube си има вградена опция за живо излъчване. Защо не ползвайте нея? Не знам кое приложение използвате, но има вариант да не е много оптимизирано.

Иначе, ако ще се излъчва на живо чрез LTE и в същото време се зарежда батерията, не мисля, че ще се получи да издържи много време.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#3

Lenovo-то успяваше да се зарежда и да предава с часове, без грешка. Що се отнася до опцията на Youtube, да има такава и щеше да е супер, ако можехме да я ползваме, но има едно изискване, което не покриваме и то е, че са нужни 1000 абоната за да може да се прави Live през Youtube. Но, това приложение, което ползвам работи добре. Факт, щом циганското Lenovo се справи, значи ще има и други такива телефони. Ще пробвам с един нисък клас Huawei, да видим.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)