Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От-къде да поръчам Xiaomi mi 5 s ram 4gb rom 128gb
#1

Здравейте колеги. Христос Воскресе!

Ще взимам Xiaomi mi 5 s ram 4gb rom 128gb, но никъде не-мога да го намеря цвят Silver или Grey от европейски склад за да избегна митницата. Някой може ли да помогне.

Lenovo K910 ; Motorola atrix 4G; Nokia n97 mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук пише, че е наличен. Можеш да се обадиш и да провериш. Също така можеш да попиташ и тук.
Цитирай
#3

Той е написал, че иска да избегне митница, т.е. цели китайската цена, която определено не е 880 лв.
Цитирай
#4

Не знам какво означава "китайска цена", но последния един месец цените на тази конфигурация с избягване на мито гонят 800лв., при това със съмнителна гаранция. В момента 4/128 модела не го виждам никъде другаде, затова предложих тези два магазина при това с две години гаранция. Ако някой го вижда някъде на по-ниска цена нека да каже!
Цитирай
#5

Citytell дават една година гаранция. Слот сигурно и те, каквото и да пише на сайта им...

Иначе за момента и Goldway и top one нямат тази опция за доставка през европейска държава. Така, че ще ти е трудно да избегнеш митница.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Здравейте!
След 2 месеца трепети при поръчка от Brosbg на Mi5S 128 GB grey ("накратко": неработещ пръстов отпечатък, връщанка и увещания, че са ми поръчали нов!), най-после в края на август си получих парите обратно! На 04.09 го поръчах отново същия от Али-то, продавач X SHOW store и на 11.09 успешно отлетя от Китай ... уж!
Незнайно защо, въпреки опцията за изпращане с DHL, продавача ми писа: "only Singapore post to EU", така и поръчах!?
Сега си чакам и се надявам да нямам ядове с митницата.
Като пристигне ще пиша пак.
Чао засега! Visslar
Цитирай
#7

Знаете ли как мога да изпратя телефона до адрес на куриерска фирма в Англия и от там с нея до България ? По този начин би трябвало да се избегне митническото облагане.
И защо до Англия няма митница а до България има ?
Цитирай
#8

(2017-09-14, 11:27:28)aladin написа:  Знаете ли как мога да изпратя телефона до адрес на куриерска фирма в Англия и от там с нея до България ? По този начин би трябвало да се избегне митническото облагане...
При Goldway с опция DHL също няма да има митническо облагане : https://ru.aliexpress.com/store/product/...739cNQKDud

 
Цитирай
#9

aladin, само едно съобщение над твоето, човекът е обяснил:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1422784
Цитирай
#10

(2017-09-14, 11:27:28)aladin написа:  Знаете ли как мога да изпратя телефона до адрес на куриерска фирма в Англия и от там с нея до България ? По този начин би трябвало да се избегне митническото облагане.
И защо до Англия няма митница а до България има ?

до англия има митница, но там се облагат пратки, декларирани като подаръци над 39 лири, което последно като го смятах беше 51$.


https://www.gov.uk/government/publicatio...post-users

Цитат:
  • if you’re sent a gift with a value of £39 or less, which complies with the rules shown in paragraph 2.4, it will be free from Customs Duty and import VAT (gifts of alcohol, tobacco, perfumes and toilet waters are subject to the limits shown in paragraph 2.5, while gifts of perfumes and toilet waters are subject to the limits in paragraph 2.6)
  • Customs Duty becomes payable if the value of the goods is over £135
и т.н.

Има случаи на минали пратки декларирани като таблет над 60$.
На моята си пишеше Phone (но горе беше отбелязан като Gift). Oбщо взето в Ali знаят какво да правят


въпреки всичко си прочетете т. 2.4:

2.4 Gifts

Goods sent as a gift that are over £39 in value are liable to import VAT, Customs Duty also becomes payable if the value of the goods is over £135.

To qualify as a gift:

the customs declaration must be completed correctly
the gift must be sent from a private person outside the EU to a private person(s) in this country
there is no commercial or trade element and the gift hasn’t been paid for either directly or indirectly by anyone in the UK
the gift is of an occasional nature only, for example, for a birthday or anniversary

Note: if you purchase something from outside the EU to give as a gift to a relative or friend, whether or not addressed to that person, it is treated as a ‘commercial consignment’ for which the import VAT relief threshold in paragraph 2.3 applies.

И помислете какво да правите, ако все пак решат да ви вземат ддс или ако е над 135лири - ддс+мито.
дали да оставите пратката за определено време да се върне до китай и да си пуснете диспут и т.н
Например Gabieli Не поемат занимавки с освобождаване на пратки от митница.
Цитирай
#11

(2017-09-13, 14:02:34)Stevean78 написа:  Здравейте!
След 2 месеца трепети при поръчка от Brosbg на Mi5S 128 GB grey ("накратко": неработещ пръстов отпечатък, връщанка и увещания, че са ми поръчали нов!), най-после в края на август си получих парите обратно! На 04.09 го поръчах отново същия от Али-то, продавач X SHOW store и на 11.09 успешно отлетя от Китай ... уж!
Незнайно защо, въпреки опцията за изпращане с DHL, продавача ми писа: "only Singapore post to EU", така и поръчах!?
Сега си чакам и се надявам да нямам ядове с митницата.
Като пристигне ще пиша пак.
Чао засега! Visslar

Здравейте отново! 
Телефончето пристигна успешно на 27.09 в правилния чувал -  директно в пощата! 
Описан като МР5player, мина без митница! Аз го закупих за $357, в момента цената е $400! Става дума за grey! Работи без проблеми,  веднага получи ъпдейт до 8.5.3.0.
Original Xiaomi Mi5S  prime Snapdragon 821 quad Core Press Fingerprint ID FDD 4G 4GB  128GB ROM P 5.15 " Mobile Phones
 http://s.aliexpress.com/myQ3aYbA 
Успех!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)