Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root-ване с S-off,ENG S-Off,Sup CID с един клик за ромове до 2.50.405.
#1

част I-ва - Получaване на ROOT, Radio S-OFF, Super CID, ENG HBOOT и ClockworkMod Recovery с един клик за СТОКОВИ РОМОВЕ до версия v.2.50.405.2 включително, тествано и без опасност от повреда на телефона.
заб. За Ромове с версия над горепосочената направете DOWNGRADE до v. 2.50,.405.2 с AAHK!

Да не се използва метода за рутнати телефони! Използвайте само за стокови ромове с версия до 2.50.405.2!!!

Моля прочетете преди всякакви действия внимателно и изпълнете ВСИЧКО от подготвителната част!!!

ВАЖНО!!! За да рутнете от новите стокови версии 3.0 и нагоре, засега е нужно първо да направете даунгрейд до версия 2.50... За последвали промении в темата и рутването директно от тук за версии над 2.50.405.2 ще бъдат направени съответните промени в темата, при първа възможност от автора!

За проверка на MD сумата на свалените зипове, ползвайте - md5.exe - http://min.us/mbcoVd7F1o

част II-ра - Възвръщане на рутнат апарат в състояние "от кутията" /във вида в който телефона е бил закупен/ с един клик. За да си въстановите напълно гаранцията на телефона след като е бил рутнат, в част II. са посочени начини за получаване на стоков ром и изчистени всички следи от рутване в Логфайл-овете.

част I-ва или:
1. Подготвителни действия за рутване.
1.1. Отстранете всички програми в телефона, или най-добре направете хард ресет и рестартирайте. SD-картата да бъде във формат FAT32.
1.2. Зaредете апарата на не по-малко от 50% и го включете в PC на зарядка с включен USB debuging. Телефона трябва да е в режим Само зареждане и включен USB debuging .

1.3. На компютъра трябва да има инсталирана новата програма HTC Sync .
1.4. Пред началото на процедурата рестартирайте компютъра и се убедете, че в диспечера на устройствата - Manage, Windows-а разпознава телефона като Android USB devices - My HTC и в H-boot USB като Android Bootloader Interface. ДРАЙВЕРИ за H-boot USB- http://min.us/mbhJhMyACX .
1.5. Изключете временно антивирусната програма.
1.6. Ако сте с версия Windows Vista или Windows 7, то изключете и UAC (User Access Control)
1.7. В процеса на рутване в компютъра могат да възникнат въпроси (ако не сте изключили UAC) при запуска ARUWizard.exe и на приемане на лицензираното съгласие на инструмента pskill.exe. За резултатната работа са необходими незабавни положителни отговори на тези въпроси.
1.8. Изтеглете файла rootkit.zip (7 750 358 байта; md5: f047cf19e06bb19c04b65161d3ddabc0 ) и разопаковайте архива на компютъра в директорията C:\rootkit (създайте я сами). Изтеглете файла rom.zip (301 004 498 байта; md5: c3d244a9f056e48ee3851a14ff52204c) или от тук и rom250.zip (259 503 624 байта; md5 a67daa6baa7ef085307593fef6329d14 ) или от тук и ги копирайте /без да ги разархивирате/, в директорията C:\rootkit. Препоръчителна е проверка на целоста на копираните архиви rom(xxx).zip с помощта на приложението WinRAR и с програмата md5checкsum.
1.9. Непременно се убедете, че в режим на телефона - FASTBOOT USB, в Диспечера на устройствата Windows-а разпознава телефона не като Android 1.0, а като Android USB devices - My HTC!!!
1.9.1. За да проверим това в start - Run (ако run липсва в менюто, то с едновременно натискане на клавишите Windows и R) пишем cmd, избираме ОК и в конзолата (черният прозорец) пишем:
Код
c:\rootkit\adb reboot bootloader
1.9.2. Оставете телефона в буут менюто. Ако драйверите са инсталирани правилно, то след изпълнението на командата в полето на start - Run:
Код
c:\rootkit\fastboot reboot телефона ще се рестартира.
1.9.3. Ако не се получи на вашия компютър, то провeрете на друг или инсталирайте чисто копие на Windows.

2. Проверка на CID на телефона
2.1.За това в start - run (ако run липсва в менюто, то с едновременно натискане на клавишите Windows и R) пишем cmd, избираме ОК и
в отворения прозорец пишем командата:
Код
c:\rootkit\adb shell getprop ro.cid. Ако CID се окаже ИЗВЪН по-долния списък:
HTC__001
HTC__E11
HTC__N34
HTC__203
HTC__102
HTC__405
HTC__Y13
HTC__A07
HTC__304
HTC__J15
HTC__032
то трябва да си направите GoldCard

2.3. За тези които имат GoldCard направо към точка 4.

3. Изготвяне на GoldCard:
3.1. За да изясним кода на получения инвертирован CID, извикваме Командния Ред (cmd) и пишем:
Код
c:\rootkit\adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc2/mmc2:*/cid
3.2. Ако командата завърши с грешка, то пробавате вариантите с цифри 0 или 1
Код
c:\rootkit\adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc0/mmc0:*/cid
или
c:\rootkit\adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid
3.3. От тук , поставяме получения код (пример - 0353445355333247800b4f1dd700ab33), и натискаме бутона "Submit", получения резултат ТРЯБВА да започва с две нули, т.е. да има вида, например, 00ab00d71d4f0b80473233555342303, а не ab00d71d4f0b804732335553442303.
3.4. После в този сайт , въвеждаме инвертирования номер, получен в т. 3.3. въвеждаме машинният /антиспам/ код на сайта, натискаме бутона SUBMIT и изтегляме /сваляме/ файла goldcard.img .
3.5. Качаваме инструмента Gold Card Tool /преименувайте сваления файл от .bin в .exe/, прeвключваме на телефона тип USB- в режим ДИСК, и през Windows форматираме картата:
3.5.1. Отваряме (Мой) Компютър, с десен клавиш кликаме на иконката Сменяем диск (ХSmile и избираме Форматиране...
3.5.2. Файловата система: FAT32 (по подразбиране)
3.5.3. Размер на клъстера: Стандартен
3.5.4. Способ на форматиране: Бързо с махната чавка! Тоест пълен формат.
3.5.5. Натискаме Старт. Процеса продължава от десет минути до два часа, в зависимост от големината на картата ви и компютъра.
3.6. Пускаме с Администраторски права Goldcard Tool и зареждаме файла goldcard.img който свалихме, натискаме бутона "LOAD Goldcard.img" , и после - "Patch MMC" - вече имате GoldCard.
3.7. Превключваме на телефона тип USB- в режим "Само зареждане ".
Това е с подготовката. Вече с един клик ще получим пълен рут в точка 4:

4. Рутване:
Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip ( md5: c3d244a9f056e48ee3851a14ff52204c) и rom250.zip (md5 a67daa6baa7ef085307593fef6329d14 ). Имате ги вече, проверявате им md5 кода който трябва да сте копирали от сайта откъдето ги свалихте!!!
Натискаме Start - Run (ако run липсва в менюто, то последователно натискаме клавишите Windows и R) и директно в полето пишем:
C:\rootkit\root.cmd и натискаме ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! На изхода получавате рутнат ром 2.50.405.2 и телефон с Radio S-OFF, Super CID, ENG HBOOT и ClockworkMod Recovery, едновременно.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
част II-ра или:1. Връщане на телефона в състояние "От кутията" с един клик (Само за рутнати вече телефони с Radio S-OFF) .

1.1. Ако сте закупили телефона с официален ром 1.32.405.6 , то в полето Start - Run пишете:
C:\rootkit\s-on-132.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!!Необходим файл в директорията c:\rootkit - rom.zip .
Копирате си го, проверявате му md5 кода и го поставяте неразопакован в c:\rootkit .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 1.32.405.6 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.

1.2. Ако сте закупили телефона с официален ром 1.72.405.3 , то в полето Start - Run пишете:
C:\rootkit\s-on-172.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom172.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 1.72.405.3 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
1.3. Ако сте закупили телефона с официален ром 2.36.405.8 , то пишем:
C:\rootkit\s-on-236.cmd и натискате ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom236.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 2.36.405.8 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
1.4. Ако сте закупили телефона с официален ром 2.50.405.2 , то пишем:
C:\rootkit\s-on-250.cmd и натскаме ОК.
Ще бъдат изтрити всички данни!!! Необходими файлове в директорията - c:\rootkit - rom.zip и rom250.zip .
На изхода получавате стоков /официален/ ром 2.50.405.2 с ЧИСТ каталог /devlog и телефон с оригинален CID и включена безопасност S-ON.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Как да проверим наличието на Radio S-OFF, Super CID и SIMLOCK
1. Натискаме Start - Run (ако run липсва в менюто, то последователно натискаме клавишите Windows и R) и в полето пишем:
C:\rootkit\check.cmd и натискаме ОК.
6.2. Гледате резултата и проверявате цифрите:
@CID: 11111111
11111111 - имате Super CID
друго значение - няма
@secu_flag: 0
0 - имате Radio S-OFF
1 - нямате Radio S-OFF
@SIMLOCK= 00
00 - Симкартата е отключена

2. Смяна на CID на HTC__A07 при наличие на Super CID.
2.1. Узнайте (глава II т. 2.1) и запишете своя оригинален CID.
ВНИМАНИЕ! Телефона трябва да е в режим Само зареждане и включен USB debuging .
2.2. Ако искате да поставите на телефона CID=HTC__A07, то пишете C:\rootkit\cid.cmd и натиснете ОК.
Оригиналният CID ще бъде съхранен на карта памет под името cid.
2.3. Ако искате да върнете своя оригинален CID (при условиe чe преди е била изпълнена точка 2.2), то пишете C:\rootkit\mycid.cmd и натиснете ОК

Източник : http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...try7015974 , http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=199447&st=660

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ееее човече мерси много, ще го пробвам, в момента тегля нужните файлове и ще кажа дали е станало.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#3

Някой прабвал ли е вече. Че за пръв път и малко меме шубе. Angel

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#4

Ми то и на мен ще ми е за пръв път а тия файлове ги тегля много бавно..

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#5

Руснаците са го пробвали също. Аз рутвах преди по стария вариант, когато бе възможен даунгрейда. Сега мисля с тоя начин, който и е нов, да мина на стоков и да рутна версия 2.50.405.2 директно без даунгрейд. Но ще е утре или в неделя като съм по свободен.

Аз файловете ги свалях за минути. Но дърпам с висока скорост. Колкото позволява сървара където са качени.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#6

Ще дадеш ли линк към сайта, да го разгледам (ако искаш на пм да не кажат, че е реклама)

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#7

Браво, предлагам темата да се направи важна :cheers:
Цитирай
#8

uomoto написа:Браво, предлагам темата да се направи важна :cheers:
Tака е, следя темата, но това упътване го няма нито в XDA, нито Modaco, нито Androidforums, затова изчаквах някой от форума да потвърди, че работи, защото ако я направя важна, общо взето декларирам, че това е работещ метод.

П.П. В този ред на мисли искам да препоръчам на автора на темата да постави в първия пост и един линк към източника.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#9

Да, този метод го няма в познатите ни Англ. сайтове. Но руснаците работят с него, само че е постнат в тема за тестване на къстъм ромове от над 500 страници и там малко по-рядко се среща мнение касаещо пряко поста. Повечето коментират клока на процесорите си и т.н. Затова освен линк към источника, ще поставя и втори такъв, който е за мнения по рутване. Само трябва да се съобразят датите на поста с датите на коментарите във втория линк.
Иначе не видях нито едно лошо изказване за метода, освен загубата на данни в един пост на тамошен разработчик, който коментираше, че абсолютно всичко се е изтрило /без картата/ при връщане на телефона в опцията "от кутията". Но автора изрично е подчертал с червено, че това все пак е начин за изтриване на всички следи от рут, с цел да не се разбере че е рутван някога апарата. Тоест във вида в който е бил като нов. Успех!

П.П. Има още много богат и "златен" материал за превеждане и ще го кача постепенно тук. Темите на автора - руски инженер в областа, са много и самият той не одобрява някои известни разработки в XDA, които могат да превърнат телефона ви в тухла. Например описва една от версиите на CMR, мисля че 3.0.5 или нещо такова беше, която стана известна с десетките брикнати телефони в XDA. Той пише, че просто са объркали една цифра в командите на програмата и тя вместо да раздели картата ви на партишъни, прави това в системния дял на телефона, като го превръща в неизползваем. :unknw: Постепенно ще качавм интересни неща от там.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#10

Тествах метода, като изпълних точка 5.4 по описаниято. Ънрутването се изпълни за около 15-20минути. След като oт start/run въведох командата - C:\rootkit\s-on-250.cmd се появи графичен прозорец от който прочетох само да не се пипа нищо. Изчезна за секунди и на негово място се зареди конзола /cmd/. Съвсем прилично ме уведоми че протича процеса и да се изчака. В началото тестваше рома, после форматираше там, зареждаше си файловте и накрая започна инсталацията по флашването. Всяко действие се изписваше в конзолата с обяснение какво се прави. И всеки фаил се изписваше на екрана на компа, къде се качва.Това беше rom.zip-ът. След като свърши зареди втория ром 250.zip. Повтаряше се всичко отначало пак с описание за извършваното. Втората част трая също колкото и първата - десетина минути.
Накрая се рестартира пак, мисля, че за трети път и вече съм със стоков ром - 2.50.405.2

Ето и инфо от буутлоудера:
СТОКОВ настоящ:
ACE PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-0.85.0024
MICROP-0438
RADIO-26.09.04.11_M2
eMMC-boot
04.12.2011.
------------------------------
Стар рутнат след даунгрейд, с Honey3D v1.1:
OS ver.-01.32.405.6
HBOOT - 0.85.2007 PD9810000 S-ENG-OFF
radio - 26.09.04.44_M2
10.11.2010
Направи ми впечатление, след като бях свикнал на Honey3D, че стоковия наистина лети. Ако на къстъм рома всичко си бе нормално и гладко, сега със стоковия направо си летеше.
Също така, от SD картата нищо не беше изтрито. Само, че вече не я разпознава като Gold Card а както преди по-старому. Контактите ми се въстановиха сами, може би защото се синхронизираха с Google. Телефона си работи нормално и наистина е като "от кутията". Както бе писал автора. Трябва да го почерпя. Като знам че е "казак", кой знае колко водка ще изпие Big Grin Но съм повече от доволен от направеното.
Утре ще рутна наново и направо от стоковия ром без даунгрейд, както е по описанието. :tease:

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#11

Рутнах с посочения метод. И понеже имах изпълнена подготвителната част още от ънрута до версия 2.50.405.2, то изпълних само точка 4. Тоест въведох командата C:\rootkit\s-on-250.cmd в прозореца на start/run. Всичко си мина без намеса от моя страна. Просто седиш и чакаш. На всяка стъпка е обяснено какво се прави. Накрая получих рутнат ром 2.50.405.2 с Radio S-OFF, Super CID, ENG HBOOT и ClockworkMod Recovery. Ето и малко снимки от автоматизирания процес:
/снимките са в обратен ред -последната е първа и т.н./

[Изображение: screenhunter10u.th.png]
[Изображение: screenhunter9.th.png]
[Изображение: screenhunter8.th.png]
[Изображение: screenhunter7.th.png]
[Изображение: screenhunter6z.th.png]
[Изображение: screenhunter5v.th.png]
[Изображение: screenhunter4j.th.png]
[Изображение: screenhunter3s.th.png]
[Изображение: screenhunter2o.th.png]
[Изображение: screenhunter1zs.th.png]

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#12

Щом си тествал метода и работи, отбелязвам темата като важна.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#13

Да, потвърждавам че тествах всички стъпки и метода е напълно безопасен и гарантиран. Препоръчително е ползването на UPS. За по сигурно, че ако спре тока и връзката с телефона се прекъсне може да се объркат нещата. Но стабилното и непрекъснато електрозахранване, е важно и за всички подобни интервенции по телефона, когато последният е свързан с компютъра.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#14

iuly_vn написа:Аз файловете ги свалях за минути. Но дърпам с висока скорост. Колкото позволява сървара където са качени.
Би ли качил файловете в някой български сайт,или друг,ако имаш време,разбира се -и аз като *Fusion имам проблем със скоростта-не надвишавам 15 kB/s download ;d .
Иначе браво за темата и за тестването!
Мерси предварително!
Цитирай
#15

rom.zip, rom250.zip и rom236.zip са качени и в multiupload. Сваляйте обаче от огледалото - www.megaupload.com, където скороста е 8 -15 мегабита. От яндекс аз дърпам с 160 - 200 КБ/с което са си едни цели 1.6 мегабита. Не знам защо вие сваляте толкова бавно. Може би проблема ви е в доставчкиа на интернет.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#16

Подтвърждавам 2-ри успешен опит за root с този метод Smile
Не ми се наложи да правя gold card - моя CID го имаше при изброените в списъка.
Само не ми е ясен филма с тоя CID ... сега като е супер CID трябва ли да си го сменя с моя който беше оригиналния или може и така да си седи ?
Цитирай
#17

CID (Carrier Identification) - Идентификационен номер. Параметър, който определя, какъв именно софтуер може да бъде инсталиран на Вашия телефон.
Остави го така. Стария може да си върнеш ако някога правиш ънруут.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#18

Само искам да попитам какс е прави хард ресет?

Edit: Това ли е?
http://www.google.com/support/forum/p/an...c7fd&hl=en

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#19

Ако имаш в предвид точка 1.1 от темата, то е достатъчно да го направиш от менюто на телефона- Wipe data/factory reset. Всъщност това е необходимо, само ако има някаква програма от типа на кракове в телефона, която би се намесила в разпознаването му от компютъра или по някакъв начин да въздейства на системно ниво. Мисля че не е нужно да се съобразяваш с тая точка. Аз не съм я правил, когато тествах метода за рут. Но за всеки случай няма да му навреди и един ресет.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#20

Добре пропуснах точка 1.1, защото наскоро бях дал Factory Reset. Но след като завърши процедурата и инсталирах Titaniuma иии ми каза че нямам привилегии, демек нямам руут... Спазвах всички точки, телефона ми се разпознава като My htc, единствената особеност, която се случи беше по време на операцията се появи някакъв Rom Utility или нещо от сорта (това на компютъра) и изчезна за има- няма 3 секунди.
Също така в този режим Fastboot USB ми пише някакви числа и едно S-on :/

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#21

абе хора няма ли по лесен начин да се ъп ти я рамове ли са. това тоста сложно. нямали като официялен ъп?
Цитирай
#22

Fusion написа:Добре пропуснах точка 1.1, защото наскоро бях дал Factory Reset. Но след като завърши процедурата и инсталирах Titaniuma иии ми каза че нямам привилегии, демек нямам руут... Спазвах всички точки, телефона ми се разпознава като My htc, единствената особеност, която се случи беше по време на операцията се появи някакъв Rom Utility или нещо от сорта (това на компютъра) и изчезна за има- няма 3 секунди.
Също така в този режим Fastboot USB ми пише някакви числа и едно S-on :/
Някъде бъркаш нещо в подготовката. Провери ли всичко? Много вероятно е да нямаш Gold Card. Провери и кода MD5 на rom.zip и rom250.zip. Наблегни на точка 3.1 и 3.2 от създаване на Gold Card.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#23

GoldCard си бях създал преди време. При проверката ми изписа HTC_032. Само този MD5 код не съм проверявал, но и не знам как xD.

Samsung Galaxy S IV
Цитирай
#24

Fusion, като четох и другите ти постове във всички начини за рутване, ти с нито един не си успял още. Май причината е в теб без да се сърдиш. Необходими са ти поне елементарни знания. Дай на някой приятел който разбира, да ти рутне телефона.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#25

И при мен нещата се получиха от раз!
Аз пробвах част II-ра - Възвръщане на рутнат апарат в състояние "от кутията"

Samsung S8+  - no root




Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)