Анкета: Работи ли при вас този метод? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. Забраних всичко ненужно
28.57%
4
28.57%
Да. Но само за някои програми
21.43%
3
21.43%
Не
7.14%
1
7.14%
Искам само да виждам резултатите
42.86%
6
42.86%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8 - Как да забраним ненужните Google приложения
#1
Lightbulb 

Здравейте, вчера попаднах на тази тема в en.miui.com и ми се стори доста полезна, особено за хора без ROOT права.
Досега подобен ефект можеше да се получи чрез настройката от тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89150
намира се някъде в средата и пише ''battery''
(но иконите остават, и е под въпрос това дали избраните приложения спират да работят)


eто все пак линк към източника, ако предпочитате на английски: http://en.miui.com/thread-522796-1-1.html

Преминавам направо към същинската част:
Какво е нужно?
Нужно е едно приложение от PlayStore - QuickShortcutMaker
Разбира се, нужно е да го инсталирате на телефона си и да го стартирате.

човекът, който е писал английската тема го е домързяло да си изтрие създадения пряк път към настройките, затова ще видите и допълнителна икона до тази на приложението:

[Изображение: 183512yw20zmzc1q3zmuui.png]


Продължаваме нататък. Вече сме стартирали приложението. По подразбиране сме в TAB activities.

[Изображение: 184049gwhhmyr25mfweeoz.png]


Под него има търсачка, но ако си падате изследователи може да плъзнете надолу до Settings и да пуснете от ляво допълнителното падащо меню(според оригиналната тема става и с натискане върху Settings). Започвате да търсите точно този ред:
com.android.settings/com.android.settings.settings$AllApplicationsActivity

[Изображение: 184313zwyliywiy8hwriww.png]



След като се натиснали на горепосочения ред трябва да ви излезе следното:

[Изображение: 184535wll5a2jdkwkljoka.png]

Постъпвате както се вижда на снимката - Натискате "Create"
Ще ви бъде поискано позволение за създаване преки пътища на главния екран - потвърдете с Allow или Разрешаване.

Отворете новосъздадения пряк път Settings (Независимо от езика на телефона ви, това може да си остане на английски - имайте го предвид)

[Изображение: 184917lqkg4qqgz31v931a.png]

След отварянето трябва да видите списък с всички приложения на телефона
Не е нужно да ви го показвам, а и нямаше скрийншот, ако трябва да сме честни.
От ваша страна се иска да намерите приложение, което желаете да забраните:
Chrome, Drive, Google Music, Talkback, Google Movies и т.н, и да го забраните - Да! Опцията за забрана трябва да е активна:

[Изображение: 185031wuucqlsupoukw3cp.png]



А сега, ако не ви харесва да имате ненужни икони по екрана - можете да деинсталирате приложението Quick Shortcut Maker. Прекия път ще си остане незасегнат. Ако не смятате да забранявате друго можете и него да го изтриете, но аз бих препоръчал да го оставите в някоя папка за всеки случай.


Нека забраняването на ненужни приложения започне сега Cool


Прикачени файлове
.zip base.apk.zip Размер: 1.3 MB  Сваляния: 41
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да допълня, че при мен при натискането на ''Create'' нищо не стана и след втория опит влязох в настройки/приложения намерих Quick Shortcut Maker и там от разрешения ръчно му зададох права да създава преки пътища на начален екран.Сега вече се получи Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

При мен като натисна settings отваря бял екран и няма нито едно приложение
Цитирай
#4

не трябва ли да изчакаш?
Преди малко се наложи на едно Redmi note 4. Белия екран стоеше доста дълго, но в крайна сметка зареди, ако трябва затвори и пак отвори новия шорткът.
Също така трябва да се убедиш, че си избрал AllApplicationsActivity, a не ManageApplicationsActivity ...
Цитирай
#5

При мен излиза само това


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Ако беше прочел инструкцията внимателно може би щеше да си решиш проблема...
ОТ този списък намираш конкретен ред в Settings и към него правиш шорткът
Цитирай
#7

Четох инструкцията внимателно и за това пуснах снимката. Аз имам само един ред settings ,а не както е в инструкцията 7 а може и повече .
Цитирай
#8

след преглед на твоя скрийншот .. виж да не е на кирилица, и виж също в търсачката дали ще се покаже нещо, също така кажи точно с кой ром си
Цитирай
#9

Рома е Global Stable 8.2.2.0, търсачката нищо не намира а за кирилицата не разбирам какво да направя
Цитирай
#10

Да потърсиш дали няма настройки на кирилица
Цитирай
#11

Няма,  има единствено  руски смених го нищо не помогна
Цитирай
#12

Вчера имах съприкосновение с Redmi 4 Pro на съфорумник.
При него е с Българско меню и съответно скрийншотът беше като при теб - само 1 Брой Settings.
Но по-надолу имаше и НАСТРОЙКИ, под които вече имаше нужния ред
Цитирай
#13

Благодаря , намерих го. В момента нямам батерия а ми трябва ,ще го пробвам довечера предполагам че ще стане .Добре си се сетил за български език, още веднъж благодаря.
Цитирай
#14

само да спомена от личен опит - при стартиране на вече създадения шорткът и на двата телефона, на които тествах започваше да цикли, уж че зарежда приложенията.
оставих го на заден план, отворих друго приложение и се върнах на това. Тогава вече беше се показал списъкът.
Цитирай
#15
Lightbulb 

Здравейте, ако искате да не инсталирате QuickShortcutMaker или друго външно приложение, вижте тези стъпки:


Arrow  Как да забраним повечето приложения на Xiaomi и Google без руут или външно приложение
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569



(QuickShortcutMaker ви води до същия линк Settings, но няма смисъл да инсталирате външно приложение, което иска разрешения, след като може да достигнете до този линк Settings и през Google Play приложението.)
Цитирай
#16

(2017-06-21, 12:07:29)suffer написа:  само да спомена от личен опит - при стартиране на вече създадения шорткът и на двата телефона, на които тествах започваше да цикли, уж че зарежда приложенията.
оставих го на заден план, отворих друго приложение и се върнах на това. Тогава вече беше се показал списъкът.

И при мен така стана. Мерси за коментара.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)