Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отказана гаранция
#26

(2017-04-18, 19:24:53)felipe написа:  Да питам-телефона ми е гаранционен към Теленор,но на гаранцията не е моето име и магазина от който е купуван телефона не е в моя град,при проблем мога ли да го занеса в някой от офисите на Теленор в моя град?
Могат. Телефона на жена ми е на мое име. Наложе се да го оставям за ремонт и и скаха аз. Да отида лично. На нея не и го взеха.  За Теленор говоря в Пловдив.
Цитирай
Аксесоари
#27

А как седи въпроса с липсата на касов бон и признаване на гаранцията?
Цитирай
#28

Здравейте. Няма да го приемат без наличието на платежен документ. Попитайте търговеца от който сте го закупили да го преиздадът. Поздрави МЛР Сервиз.
Цитирай
#29

Когато телефона е закупен на лизинг няма касов бон. Преди издаваха от Глобул касов бон на стойност 0 лева, но вече не съм срещал такова нещо. От Вива също не издават касов бон. Ползвал съм гаранцията само с гаранционна карта, без касова бележка.

Choosing...
Цитирай
#30

(2017-04-19, 12:27:17)ExclusiveX написа:  А как седи въпроса с липсата на касов бон и признаване на гаранцията?

(2017-04-19, 12:59:57)MLR Service написа:  Здравейте. Няма да го приемат без наличието на платежен документ. Попитайте търговеца от който сте го закупили да го преиздадът. Поздрави МЛР Сервиз.



Преди се бях обаждал в двата оторизирани сервиза и изрично ми казаха, че няма да приемат апарата без касова бележка. Но пък съм чул , че Самсунг съдействали и са приемани апарати и без касов бон.

                                                                    
Цитирай
#31

При подаване на рекламация потребителят задължително прилага и документите, на които се основава претенцията:

1. касова бележка или фактура;

2. протоколи, актове или други документи, установяващи несъответствието на стоката или услугата с договореното;

3. други документи, установяващи претенцията по основание и размер.



Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

(2017-04-18, 19:24:53)felipe написа:  Да питам-телефона ми е гаранционен към Теленор,но на гаранцията не е моето име и магазина от който е купуван телефона не е в моя град,при проблем мога ли да го занеса в някой от офисите на Теленор в моя град?

Директно с копия на документите в сервиз-а, без да се занимаваш с теленорци.
И ако по някаква причина Сръчко сервиз ти дадат протокол за замяна, ще видиш, колко смотани са теленор !
Цитирай
#33

Веднъж рутван, забрави за гаранцията. Кнокса става на 1 и си до там. Аз на моя J5 се наложи да му даунгрейдна фирмуера защото ъпдейта беше отвратителен. Кнокса ми е на 1 и вече не е в гаранция. Ще трябва да платиш 560 лв или да си купиш нов телефон на изплащане или каквото прецениш, но този телефон няма как да има гаранция вече. Кнокса е отвратителна шитня...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Цитирай
#34

Това не го разбрах:даунгрейдвал си го и кнокса е станал 0х1? И това за кнокса е относително.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#35

Гаранция се признава и без касов бон или платежен документ, разбира се има значение откъде е взет, занимавам се с продажба на телефони от доста време и им знам чалъмите на всички и на оператори и на вериги магазини и на по-малки магазинчета които даже при продажба не издават касов бон или фактура

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
#36

Да използвам темата отново Big Grin Попадна ми едно Galaxy S7 Edge, обаче в гаранционната карта няма нито печат, нито дата на закупуване. Абсолютно празна е. Да не е нещо менте? Половината е на български, а другата половина на румънски, което ме навежда на мисълта, че е взиман от емаг.
Цитирай
#37

Ако е от емаг - няма хартиена гаранция
Документа е в профила на купувача
Цитирай
#38

А как се процедира, ако искам да нося телефона в оторизиран сервиз? Или трябва да го пращам до Румъния?
Цитирай
#39

По-добре да го дадеш на eMAG, отколкото на нашите сервизи. От eMAG ти осигуряват напълно безплатен транспорт от и до сервиза в Румъния, просто трябва да се попълни формуляра в сайта им.
Цитирай
#40

еМаг искат копие от фактурата и гаранционната карта, които се изпращат по имейл и в профила на купувача в сайта. Преди няколко дни изпращах телефон за ремонт, дойдоха, взеха го за Румъния и след 10-тина дни беше върнат с отстранени проблеми.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#41

Благодаря за отговорите. Всичко е окей.
Цитирай
#42

(2017-04-19, 23:37:45)velizar.peshev написа:  Веднъж рутван, забрави за гаранцията. Кнокса става на 1 и си до там. Аз на моя J5 се наложи да му даунгрейдна фирмуера защото ъпдейта беше отвратителен. Кнокса ми е на 1 и вече не е в гаранция. Ще трябва да платиш 560 лв или да си купиш нов телефон на изплащане или каквото прецениш, но този телефон няма как да има гаранция вече. Кнокса е отвратителна шитня...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Ама ти въобще прочете ли темата, или просто си дращиш по клавиатурата?
Цитирай
#43

(2017-04-18, 19:43:57)Legal76 написа:  Директивата няма задължителен характер, за разлика от Регламента. Може да се прилага за съответната държава, а може и не.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Има задължителен характер. Тя е адресирана до държавите членки, които следва да я транспонират в определен срок от публикуването й в Държавен вестник на ЕС. До тогава, за разлика от Регламента, не можем да се позоваваме директно на нея, тъй като директивата е адресирана само до държавите. Трябва да изчакаме тя да бъде транспонирана в нашето законодателство в/със Закон, подзаконов акт, нещо друго. 
Възможно е да се транспонира по-рано от крайния срок. Тогава всичко е ясно.
Възможно е директивата да е лошо транспонирана или да не е транспонирана в определения срок. Тогава можеш да се позовеш директно на директивата.
Цитирай
#44

Колеги, понеже много ми деградира батерията за 1 година от играене на НФС ако отида с документите в Сръчко, ще ми я сменят ли при положение, че телефона работи идеално, просто се усеща, че батерията не е същата. Според Accubattery е на 78%.

POCO F1
Цитирай
#45

Батерията има 6 месеца гаранция, ако не се лъжа.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#46

И ако отиде не я покрива гаранцията след тези 6 месеца?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

Аксесоарите и батерията при Samsung са с гаранция 6 месеца. Ако възникне проблем след тези 6 месеца, то трябва да се плати за нова батерия(примерно).

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#48

Добре са се изхитрили. Тая батерия може разбира се да замине по всяко време, но със сигурност почти винаги след тия 6 месеца. Big Grin дано поне не е скъпо.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#49

(2017-04-20, 23:24:23)Iordan2000 написа:  По-добре да го дадеш на eMAG, отколкото на нашите сервизи. От eMAG ти осигуряват напълно безплатен транспорт от и до сервиза в Румъния, просто трябва да се попълни формуляра в сайта им.

Рекламирал съм така уред от Емаг, но през профила ми там. Колегата трябва да вземе може би гаранцията и фактурата, разпечатани от профила на продавача ама как после ще направи поръчка за връщане на апарата нямам никаква идея.
Цитирай
#50

Някъде пишеше, че при запечатаните телефони гаранцията на батерията е 2 години, т.е колкото на устройството.

POCO F1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)