Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отказана гаранция
#51

Преди време още като излезе Galaxy S6 след месеци ползване ми отказаха слушалките. Ходих до Техномаркет да питам дали могат да ги сменят и оттам ми казаха, че аксесоарите(вкл. батерията) имат гаранция 6 месеца. Дори в сайта на Samsung е написано, че аксесоарите са с ограничена гаранция.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
Аксесоари
#52

Слушалки зарядно и така и така но нямаше да е лошо батерията да беше с телефона 2 години особено на капсулованите вече.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

Батерията, когато е вградена би трябвало да се покрива за 2г (капсулован телефон). Тя вече не е като аксесоар, който можеш сам да смениш по прост начин. Мисля, че това е преобладаващото мнение.
Цитирай
#54

(2017-05-12, 21:01:29)Dakata87 написа:  Аксесоарите и батерията при Samsung са с гаранция 6 месеца. Ако възникне проблем след тези 6 месеца, то трябва да се плати за нова батерия(примерно).

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Това не е така!, както и в по-горният коментар е написано това важеше за телефони със сваляща се батерия. При тези които са едно цяло гаранцията важи за всяка една част, без аксесоари ( слушалки и зарядно )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#55

@OGIER, обаждаха се на Samsung да попитат на кое колко му е гаранцията. Малко прочети и тогава спори! Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#56

Ок, аз това помня че съм прочел, не ми се е налагало да сменявам батерия.
Ако знаеш нещо конкретно, просто напиши от къде и ще е ясно и полезно

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#57

Здравейте. За съжеление от опит знам, че устройствата на Самсунг имат 6 месеца гаранция на батерия, адаптер, USB кабел и слушалки, но често в оторизираните сервизи, за да избегнат излишни главоболия я сменят. Поздрави МЛР Сервиз.
Цитирай
#58

Пичове, да не спорите повече - Току що говорих със Сръчко, батерията при капсулованите телефони е с 2г. гаранция, ще отида да ми я сменят тези дни.
Поздрави.

POCO F1
Цитирай
#59

(2017-05-15, 10:14:01)lavazza написа:  Пичове, да не спорите повече - Току що говорих със Сръчко, батерията при капсулованите телефони е с 2г. гаранция, ще отида да ми я сменят тези дни.
Поздрави.
Благодаря за потвърдената информация

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#60

При капсолован телефон, що за аксесоар ще се води батерията ?
Утре някой ще каже, че и платката е аксесоар....

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#61

(2017-05-15, 11:04:50)Lam3r4e написа:  При капсолован телефон, що за аксесоар ще се води батерията ?
Утре някой ще каже, че и платката е аксесоар....

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Аз бях почти сигурен, че не се води аксесоар, ама понеже колегите се разпалиха и реших да потвърдя.

POCO F1
Цитирай
#62

При какви условия сменят батериите? Моята е паднала до 3000 mah и искам да я сменя.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#63

В рамките на тяхната гаранция разбира се.

 
Цитирай
#64

(2017-05-15, 18:52:39)NoMaD написа:  В рамките на тяхната гаранция разбира се.

Е сега ако отида и кажа че искам да ми я сменят щото ми е в гаранция телефона а батерията е на 90% от капацитета си ще ми вземат ли пари или не?

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#65

Не че нещо, ама това не е сериозно. Разбирам да беше на 50% от капацитета си, но това са 90% и е нормално за 6 месеца да се изхаби толкова. При мен е по-малко от 80% за година и 3 месеца. Ненужно ще си дадеш парите, ако питаш мен, но все пак ти си знаеш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#66

(2017-05-15, 22:40:06)ivkos написа:  Не че нещо, ама това не е сериозно. Разбирам да беше на 50% от капацитета си, но това са 90% и е нормално за 6 месеца да се изхаби толкова. При мен е по-малко от 80% за година и 3 месеца. Ненужно ще си дадеш парите, ако питаш мен, но все пак ти си знаеш.

Затова попитах дали е възможна безплатна гаранционна подмяна. Телефона го използвам цял ден(доста при това) и нямам възможност да го зареждам. Все още прави по 4 часа SoT  на 4G, но преди издържаше и по повече.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#67

(2017-05-15, 19:23:29)С.Игнатов написа:  Е сега ако отида и кажа че искам да ми я сменят щото ми е в гаранция телефона а батерията е на 90% от капацитета си ще ми вземат ли пари или не?

Да, ще ти вземат, освен ако диагностиката покаже съществени отклонения на батерията, но не и нормалното ѝ износване.

                                                                    
Цитирай
#68

(2017-05-16, 12:30:12)georgi4a написа:  Да, ще ти вземат, освен ако диагностиката покаже съществени отклонения на батерията, но не и нормалното ѝ износване.

Ясно. Днес говорих със "сръчковците" и още един сервиз и ми казаха че батерията все още си е аксесоар и гаранцията която има е 6 месеца. Смяната и струва 75 лева и ако имало някакви по-тежки следи от употреба по корпуса, сервиза не гарантира, че телефона остава водоустойчив.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#69

Аз лично смятам да сменя батерията малко преди края на гаранцията, когато се очаква да е с ~60% от капацитета си. За 75 лв. е един добър рефреш на телефона и би го направил използваем за поне още 1-2 години.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#70

А това че ще го разглобят и пак ще го сглобят ...Имайки в предвид квалифицираните хора по тия сервизи ...
Може и да се размине човек с водоустойчивост​та.

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#71

(2017-05-15, 10:14:01)lavazza написа:  .. да не спорите повече - Току що говорих със Сръчко, батерията при капсулованите телефони е с 2г. гаранция....

(2017-05-16, 14:50:28)С.Игнатов написа:  .. Днес говорих със "сръчковците" и още един сервиз и ми казаха че батерията все още си е аксесоар и гаранцията която има е 6 месеца. ...

А сега де Huh

                                                                    
Цитирай
#72

Доста спорен въпрос, ами ако батерията откаже напълно, какво правим?
Аз например им го оставям и им казвам, че тела не работи, има две години гаранция и да се оправят!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#73

Към господин Игнатов: Сръчковци мръчковци, какви са тези сервизи. Естествено че ще носят от десет кладенеца вода да ви вземат парите. Батерията НЕ Е аксесоар на капсуловани телефони. Пък какво казват гаражните смехорани няма особено значение.
Друг е въпроса, че и вие някак си издребнявате с някакви псевдо програми, които разбираш ли показват, че за половин година е паднал с 10-15 процента капацитета на батерията, а пък вие рзбираш ли бримчите постоянно на фаст чардж нон стоп...
Цитирай
#74

@vladdark
Сръчко == К&К
За издребняването ще се съглася с теб, когато се отнася за 10% загубен капацитет за 6 месеца. Обаче програмите не са въобще "псевдо". Телефонът си има и вградени метрики за капацитета на батерията, които се доближават много до стойностите, пресметнати от AccuBattery. Ето как се четат:

cat /sys/class/power_supply/battery/fg_cycle
връща число, което като се умножи по 2 е равно на циклите на зареждане

cat /sys/class/power_supply/battery/fg_fullcapnom
връща число, което като се умножи по 2 е равно на "реалният" капацитет на износена батерия

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1395800
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1395805

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#75

cat /sys/class/power_supply/battery/fg_fullcapnom при мен на с6 е 2501

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)