Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отказана гаранция
#76

(2017-05-16, 17:03:53)georgi4a написа:  А сега де Huh

И аз гледам сега коментара на колегата и си викам какво става - Г-жата, с която говорих при споменаването на модела веднага ми каза, че понеже е несменяема , периода на гаранцията е равен на този на устройството. Става дума за КиК-то в Гео Милев. Колегата ако е звънял някъде другаде ?

@ivkos, сигурен ли си , че и циклите се умножават по 2 ? .... То ще излезе, че аз за година съм на 542 цикъла и на 3000 ма.

POCO F1
Цитирай
Аксесоари
#77

Циклите не се умножават, само капацитета. В КиК(новите сръчко?) в Гео Милев звънях и в още 1 сервиз.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#78

^ А уточни ли, че става въпрос за модел с НЕсменяема батерия?

                                                                    
Цитирай
#79

(2017-05-17, 18:27:35)georgi4a написа:  ^ А уточни ли, че става въпрос за модел с НЕсменяема батерия?

Няма НЕсменяема батерия. Има капсулован телефон с батерия на която сменянето е невъзможно без посещението на сервиз. И да, уточних, че модела е S7 edge, след което специално направих коментар,че телефона е капсулован,но нямало значение. Батерия си е аксесоар и си движи с 6 месечна гаранция.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#80

Мисля, че достатъчно ясно се разбира, че под "Несменяема" имам предвид капсулована...но по важното е че когато е капсулована, по логически смисъл не може да се разглежда като аксесоар защото не можеш , когато си искаш да я "вадиш и слагаш", което мисля лесно ще "падне" и пред регулиращите органи. С две думи аз мисля , че в капсулованите телефони, спокойно може да се разглежда като неделима част и може да се настоява за гаранционна подмяна при установен дефект и след 6м.(до 24 м.)..и ако се стигне до "разправии"- това лесно би могло да се докаже.

                                                                    
Цитирай
#81

(2017-05-17, 19:37:00)georgi4a написа:  Мисля, че достатъчно ясно се разбира, че под "Несменяема" имам предвид капсулована...но по важното е че когато е капсулована, по логически смисъл не може да се разглежда като аксесоар защото не можеш , когато си искаш да я "вадиш и слагаш", което мисля лесно ще "падне" и пред регулиращите органи. С две думи аз мисля , че в капсулованите телефони, спокойно може да се разглежда като неделима част и може да се настоява за гаранционна подмяна при установен дефект  и след 6м.(до 24 м.)..и ако се стигне до "разправии"- това лесно би могло да се докаже.

Знае ли човек. На едни от колегите взимат гаранционно руутнати телефони, нашия искаха да го върнат. Въпрос на късмет, знам ли. А това,че батерията в този случай се води аксесоар е пълна глупост за мен и следвам твоето мнение. Батерията струва 42 лева, а самата и смяна 33 лева. Туй в оторизиран сервиз и разбираш ли ако по телефона няма следи от употреба тогава получаваш гаранция,че все още функционира като водоустойчив.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#82

(2017-05-17, 19:44:33)С.Игнатов написа:  ако по телефона няма следи от употре*а тогава получаваш гаранция,че все още функционира като водоустойчив.

Тоест ако хипотетичо имам драскотина върху екрана или ръбчето на камерата е ошлайфано, няма да е водоустойчив? Къде е логиката в това? Или имат предвид по-сериозни щети като напр. наранена рамка от изпускане?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#83

(2017-05-17, 20:44:53)ivkos написа:  Тоест ако хипотетичо имам драскотина върху екрана или ръбчето на камерата е ошлайфано, няма да е водоустойчив? Къде е логиката в това? Или имат предвид по-сериозни щети като напр. наранена рамка от изпускане?

Само са по-сериозни като наранена рамка например, да. Или пък горе тва за сим картата има луфт причинен от неправилно изваждане или слагане.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#84

Пичове,
Гаранцията на ВСИЧКИ стоки, на територията на България, е 2 години. Точка! Ако тия измекяри се правят на интересни (при опит за смяна на батерия, примерно) газ към КЗП (а може и само по телефона) и би трябвало да умрат веднагически.

Пример (може би, не толкова еднакъв Smile ):
Купувам си обувки. Още при плащането, питам за гаранцията  Visslar  - викат, 1 месец. Хм, дооооообре. Подносвам си ги активно и след десетина нахлузвания, едната зяпва (гладно, гладно). Разбира се, беше минал "въпросният" месец. Аз съм корназ - отивам в продавалницата с усмивка и искам бързо взимане на решение (в моя полза, разбира се). Започна едно суетене, пристигна и управителката с кисела мутра и виЙш ли, нямало как да ми помогнат. Изчаках да поотмине комплицираното им бездействие и им заявих, че съм говорил с КЗП Dance - само като чуха, веднага се разбързаха да ми записват данните и да вземат кондурите за ремонт. След около две седмици, ми се обадиха да ги посетя. Отивам аз, оная управителка ме гледа мръсно - на мен ми дреме, ама друг път. Не само, че не са ги ремонтирали, ами направо ми казаха да си избера някакви на същата стойност, или да си взема същите  Cool

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#85

Здравейте, през месец февруари тази година закупих Samsung Galaxy S7 Edge от сайта Emag.bg. Оказа се, че телефона се предлага не директно то Емаг, а от техен партньор - Валвас БГ ЕООД. Месец и половина след покупката, телефонът започна да работи неизправно, като след още около месец напълно се повреди, като даже не успявах да го включа. Предадох го за сервизна поправка на 09.05.2017г (преди да дойдат да го вземат ме мотаеха 1 месец с най-различни оправдания). Поправката се забави над 30 дни - ако трябва да съм точна - 41 дни. Обадих се на Валвас и им заявих, че са пресрочили 30- дневния срок за поправка по закон и желая възстановяване на сумата, като Валвас ми заявиха следното: те са изпратили телефона за поправка към Самсунг, но там са установили, че е била извършвана външна намеса върху устройството (т.е. че аз съм го давала на сервиз) и гаранцията е отпаднала, поради което те отказват да ми върнат парите. В момента Валвас са изпратили телефона в офис на Speedy до поискване, в същото състояние, в което им го изпратих, без да е извършвано нищо.  Подадох жалба в КЗП, но не знам дали ще може да се докаже, че тази външна намеса е осъществена от Валвас, а не от мен. Въпросът ми е следния, редно ли е да отида до Speedy да взема телефона или да остане там и дали някой друг си е ,,изпатил'' от фирмата Валвас? Благодаря много.
Цитирай
#86

@s.kostadinova ти си закупила телефона от въпросните валвас, следователно имаш работа с тях. А къде те пращат телефона и какво правят с него си е техен проблем. Щом са ти го задържали над 30 дни, значи си в правото си да си искаш парите. Всичко друго са пълни глупости и измислици, на каквито просто така съм се наслушал, че няма накъде.. Като са приемали телефона за ремонт, да бяха отбелязали, че му е имало нещо от рода на "външни намеси" и други такива, но тъй като е нямало такива и те не са го отбелязали никъде, всичко друго е приказки на вятъра.. Аман от такива мишоци, които продават, обаче после нямат никаква идея и желание, може би и възможност, да се отнесат професионално при даден проблем.. Дръж си здраво, натискай КЗП да помагат и ги накажи тези мизерници...... Не ходи да си взимаш телефона засега, първо направи връзката с КЗП и така.. Ако има някакъв начин, свържи се и със самите ЕМАГ, все пак те си слагат името да представляват такива мишкарски магазинчета. ...Това е моето скромно мнение..
Цитирай
#87

Emag казаха, че могат да помогнат в случая единствено чрез комуникация с Валвас и нищо повече. Ще се обадя на горещия телефон на КЗП да попитам как да процедирам. Благодаря.
Цитирай
#88

Определено трябва да ти възстановят сумата, ако ще и в Китай да са го пратили. Опитай наистина да направиш връзка с ЕМАГ, те имат много лоши спомени от погазванията на законите в България(КЗК ги глобяваха няколко пъти, КЗП ги вкара в "черния" си списък).

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#89

Здравейте, имам s7 edge, който си купих преди 2 месеца втора ръка, със гаранция още година към виваком проблемът е че дисплея е прегорял на фасебук бутоните отгоре, ходих до КиК сервиз, от там ми отказаха, тъй като имало лека пукнатина долу до хоум бутона която не е върху дисплея изобщо, да подчертая, че телефона не е изтърван, поне няма такива следи по лайсната, сега обаче преди седмица или две ми се появи на дисплея вертикална розова линия която за някакъв период от време се удвои и утрои и е доста дразнещо, четох из форумите, че това е масов дефект във дисплеите още от с6, та въпроса ми е дали ще ми откажат отново гаранцията ако отида и по някакъв начин мога ли да търся някакви права ако имам такива след като има пукнатина дори минална.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#90

Само ти можеш да отговориш най- точно на въпроса си, като отидеш пак и споделиш какво е станало. Ако имаш отрицателен отговор, можеш да пишеш и до КЗП, за мен имаш основание за признаване на гаранцията.
Успех.

                                                                    
Цитирай
#91

@mom4ev, доколкото знам колеги са ходили с телефона и документите директно в КЗП и оттам веднага с техни служители в Сръчко и изведнъж е уважена гаранцията.

POCO F1
[-] 1 потребител изказва благодарност на lavazza за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#92

Благодаря Ви за отговорите, не съм ходил до КЗП, защото служителката беше изключително затвърдена, че и от най-малката пукнатина телефона вече нямал гаранция, но ще отида до КЗП щом така седят нещата, но това ще стане след 2 седмици тъй като след няколко дни заминавам на почивка за близо седмица.



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#93

Малко помощ и от мен! Предполагам, че повечето пишещи тук са в "зряла" възраст и не би трябвало така наивно да се подлъгват от нашите продавачи! Относно гаранциите: - винаги предявявайте искове относно гаранцията към магазина от където е закупена стоката; - дори да сте загубили касовата бележка, от магазина са длъжни да издадат дубликат след като им кажете датата на закупуване; - винаги изисквайте фактура, там е изписано името ви; КЗП натрупаха огромен опит и е задължително да се обръщате към комисията при нередности; - не се връзвайте на продавача, гледат да ви пратят в девета глуха и ако не сте упорити ГУБИТЕ. Отделете един час, два, ден, седмица...и се запознайте детайлно с правата си, има достатъчно информация на сайта на КЗП! Успех!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Voina i mir за това мнение:
  • airbus, ganchev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)