Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Xiaomi Redmi Note 4X - мнения за различните ROM-ове за този телефон
#1

Здравейте! Тръгнах да пускам тази тема, поради огромното ми разочарование от работата на Global Stable v8.2.2.0 и v8.2.4.0.
Основният им проблем:
На "празен ход", т.е. по време на нощния престой разхода не енергиен ресурс е огромен. За 10-12-14 часа престой батерията се ражрежда между 12-20%. Основни консуматори са само и единствено Системно от Андроид, Андроид операционна система и Устройството е неактивно.... Те изяждат повече от 90% от тези изразходени 20% батерия. Wakelock детектор засича огромен брой прекъсвония от системни процеси...
Отказах се да пускам скриншоти тъй като току що видях, че от всички сайтове са изтеглени download линковете в т.ч. и fastboot, към версии на Global Stable v8.2.x.x и фигурира предходна версия v8.1.1.15.
Тествал съм и двата проблемни ROM-a в "работен" режим - възпроизвиждане на видео. При работа всичко е нормално - екран 15ч и 30 мин гледане на видео в рамките на денонощие и разряд на батерията от 100% до 3%.
Но в покой нещата са трагични...
Някой да препоръча версия на ROM с която телефона се държи нормално в режим на покой и не "топи" батерия.
Информативно - и файлът logd съм приименувал на logd.bak.... ефект нула.
Ако имате впечатления - добри или лоши за други версии на ROM-ове за Xiaomi Redmi Note 4X, драснете някой ред тук.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай Resurection Remix

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#3

Благодаря колега. Дай малко почвече данни за този ROM (Resurection Remix). Най-вече ме интересува автономността - т.е. как е по отношение на консумация на енергиен ресурс. При все че... Преди години имах един ZTE Blade Q на който бях флашнал една портната версия на MIUI v5... От тогава MIUI  ми е слабост... Отвлякох се... Wink 
Да продължа малко темата от предходния ми пост. Предходния ми телефон (на друг производител) беше от същия клас, също с 14 nm процесор и по нисък Endurance rating - 101h. Тествал съм го както на интензивна работа (за по кратък тестов период), където съм достигал 12-14 часа екран, така и за по-ненатоварено ползване.
Резуллтатът от втория тест - след 10 дни и 1 час работа и 6 часа екран, в батерията оставаха 20% остатъчен заряд. (За невярващите пускам скрийншоти) Big Grin 
Засичал съм общата консумация на Системно от Андроид, Андроид операционна система и Устройството е неактивно в продължение на много часове - общата им сума е
8,2 ma/h, което прави 196,8 ma/h на денонощие и около 2000ma/h за 10 дни престояно време + 664ma/h (консумирани от екрана за "неговите" 6 часа) и остатъчни 20% от 3300ma/h-овата батерия...
Xiaomi Redmi Note 4 - Endurance rating - 119h (пояснение - в сайта gsmarena, Xiaomi Redmi Note 4 e точно този телефон ):
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4-8531.php
http://www.gsmarena.com/battery-test.php...=8531#show
... и се намира на 4-то място....
Батерия 4100(4000)ma/h.
При тест в рамките на 24 часа телефона възпроизвежда видео  в продължение на екран 15ч и 30 мин - точно колкото е посочено в теста...
Но в режим на покой данните са следните... при което телефона не е ползван дори за секунда...

Период - 13 часа
Системно от Андроид - общо 539ma/за 13h или 41.5 ma/1h
Андроид операционна система - общо 140 ma/за 13h или 10.8 ma/1h
Устройството е неактивно - общо 50 ma/за 13h или 3.8 ma/1h
Общо за трите средната консумация за 1 час е.... 56.1 ma/h

Сметнете сами къде са онези 8.2ma/h и къде тези 56.1 ma/h и колко престой би издържал телефона с тези ROM-ове без да се пипа... около 3 дни... при нулева употреба.

Между другото. През този период пробвах MultiROM, който доколкото ми е известно е руска разработка базиран на China Stable. При първата версия, която пробвах - v8.2.4.0 също имаше известни проблеми с точенето на батерията в покой. Но при следващата версия v8.2.5.0 проблемът беше поправен и консумацията бе наред... Но при v8.2.5.0 възникна друг проблем Bu . При влизане в Опции на програмиста или при опит да се пусне камерата, възникваха грешки, ако ROM-ът беше на български език. На английски всичко беше наред.... Май на MultiROM v8.2.5.0 ще се връщам.
Гледам китайските версии China Stable v8.2.x.x и техните производни,какъвто е MultiROM не са отзовани...

P.S. Някой компетентен може ли да ми "разчете" точно, публикуваните по-долу скрийншоти 03 и 04. Това е отчетеното от Wakelock детектор на Kernel wakelock и CPU wakelock.

P.P.S Някой има ли по-обширна информация за разработките на MultiROM? По конкретно ме интересуват т.н. Developer базирани - виждам, че има две разработки от тях - и двете са със "седмична сигнатура" - едната е Android 7, другата предполагам Android 6. Някой да има повече информация за тези две разработки?


Прикачени файлове Миниатюри
               

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

Моя като е изключен изкарва и повече с един заряд Smile
Ако искаш още по малка консумация търси нещо с А7 ядра ...
Ама по добре си намери пауър банка, че като те гледам на 2 седмици веднъж стигаш до кола или 220V та да се позаредиш ...
Извинявай за иронията ама 56,1 ма/ч консумация е смешно малка ако си ползваш телефона ... Само синхронизациите на вайбър нормално са повече, 2-3 мейла ако имаш още толкова ... недай си боже сложиш и фейсбук ап ...
Издребнявате ... в рамките на нормалното си е всичко ... до 2% на час не се приема за проблем ... А и като ти гледам математиката ... нещо си объркал сметките на 1-2 места Smile
Жив и здрав и не си измисляй проблеми.
Цитирай
#5

Колега отдавна съм в "бранша" и знам много добре какво пиша и какво говоря. Първо чети внимателно, разбери за какво иде реч и тогава коментирай. Написаното от мене третира един проблем касаещ работата на споменатите версии на MIUI само и единствено по време на покой. Всичките ми телефони работят с едни и същи приложения и с една и съща организация. За сведение - почти всички ненужни Google истории са спрени или замразени. Фейсбук не ползвам, всякакви синхронизации са спрени. Няма как два различни телефона с много близък по качество хардуер с декларирани от производителите сравнително близки рейтинзи на консумация, който са организирани по един и същи начин да имат такава огромна разлика в консумацията по време на покой (почти 7 пъти). Всъщност има как... Зависи от това до каква степен е оптимизирана OS за работа с наличния хардуер... Е явно точно тези версии на MIUI не са съвсем оптимизирани...
По времето, когато съм засичал консумацията дори на споменатия от тебе Viber му е заложено да се съобразява със системата... А тя в по-голямата част от този период е с изключен WiFi и данни...  А и в последния скрийншот е виден делът на извънсистемните приложения в събуждането на телефона - почти нулев е. Нямам намерение повече да те открехвам в същността на проблема... А относно математиката(провери си калкулатора за дефекти) Wink  можем да поспорим сериозно... но не тук.
Ако все пак не си разбрал точно за какво иде реч, отвори руския сайт 4pda.ru, поразрови се из него и прочети за проблемната консумация по време на покой на споменатите версии на MIUI при този телефон.... Дано да разбираш от руски език.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

Колега какво е ma/h си отговори и тогава ми казвай на кой калкулатора е грешен ... така написано от теб как изглежда?
664ma/h за 6 часа си е 3984ma ... много различно от правилното 664ma/6h ... Добре, че отдавна си в бранша ...
И при еднакъв хардуер имаме разлики, пък какво остава за сходен такъв ... ама ти си от бранша ...
"10-12-14 часа престой батерията се ражрежда между 12-20%" ... ако искаш и да се зареди а? 12 часа 12 % си е прекрасно и дори в най-лошия случай пак си до 2% на час което е в рамките на нормалното, а и не даваш статус на мрежата. То в това Системно от Андроид влиза и модемната част ... колебания в обхвата, МТО условия, зашумяване, електромагнитни излъчвания/смущения, профилактика на клетката или други манипулации от страна на оператора ... все условия които могат да помогнат за по-бързото или по-бавното падане на батерията с темп до 2% на час (от там на горе вече не е нормално) ... ама ти си от "бранша" къде ли аз съм тръгнал да ти обяснявам, пък и руски знаеш ...
Относно PS и снимчиците ... ами ще взема да позная с горните няколко реда и 24383 събуждания от телефон (модем) + първите (топ) 5 от втората пак са за връзките, ама ти си от бранша, разбираш ги и ще се оправиш ...
Оправи ми настроението благодаря ти. Жив и здрав и поздрави от един дето излезе от бранша без да е влизал, 'щот няма времето и нервите да се занимава с това ...
Цитирай
#7

Колега, колега! Аз съм седнал за руския език да те питам... Не знаех, че толкова трудно се справяш и с българския. Съвсем ясно съм го написал. Цитат от по предния ми пост:
... "+ 664ma/h (консумирани от екрана за "неговите" 6 часа)"....
Смятам, че всеки средноразбиращ от темата ще се светне за какво точно става въпрос. Ако седнем да се формализираме ще трябва доста да се задълбочим в полемиката и да поразширим понятията за мерните единици в системата СИ и тяхните производни...
Не съм ти искал мнението, още повече "гадателствата" за това кога и как си зареждам батерията, как си ползвам телефона и т.н. .Ако си решил да се правиш на всезнайко мисля, че не му е тук мястото.
Поставил съм актуални въпроси, които вълнуват доста много потребители на този телефон, на които търсим адекватно решение.
Така, че молбата ми е след като не можеш да помогнеш с нещо конструктивно, поне не пречи и не пълни темата с безсмислени обструкции.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#8

Аз използвам Note 4 (mtk) и в стенбай режим, телефонът от 23ч. до 8 ч. сутринта ми сваля 1-2% батерия... Това с , Xiaomi.eu weekly ROM (той е на базата, на chaina dev)  -
https://xiaomi.eu/community/threads/7-4-13-14.39618/
Въобще много съм доволен от този РОМ. Абсолютно никакви проблеми с него и Note 4 вече повече от 4 месеца седмични ъпдейти...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

(2017-04-19, 22:54:54)plmng написа:  Колега, колега! Аз съм седнал за руския език да те питам... Не знаех, че толкова трудно се справяш и с българския. Съвсем ясно съм го написал. Цитат от по предния ми пост:
... "+ 664ma/h (консумирани от екрана за "неговите" 6 часа)"....
Смятам, че всеки средноразбиращ от темата ще се светне за какво точно става въпрос. Ако седнем да се формализираме ще трябва доста да се задълбочим в полемиката и да поразширим понятията за мерните единици в системата СИ и тяхните производни...
Не съм ти искал мнението, още повече "гадателствата" за това кога и как си зареждам батерията, как си ползвам телефона и т.н. .Ако си решил да се правиш на всезнайко мисля, че не му е тук мястото.
Поставил съм актуални въпроси, които вълнуват доста много потребители на този телефон, на които търсим адекватно решение.
Така, че молбата ми е след като не можеш да помогнеш с нещо конструктивно, поне не пречи и не пълни темата с безсмислени обструкции.


Конструктивно няма да ти помагам 'щот си от бранша ... идеята ми беше да те насоча (спрял съм да давам готови решения, че се свиква и не се учи кое и как) да се сетиш кое консумира по 2% на час в стендбай ама лошо реагираш ... Във второ мнение ти казвам какво е ... "всезнайко" ... Ама ти май не искаш да да ти се помага? ... И да колега, съвсем ясно си написал 664ma/h което е 664 милиампера за 1 (един) час ... много различно от 664ma/6h ... ако това е да имам проблеми с Българския то да имам ги, но се замисли какви са твоите ... 

Последен шанс да ти помогна: - нормално за човек от "бранша" да направи един тест в самолетен режим и да игнорира модемната част като проблем и после да изказва разочарованията си от оптимизациите ... Пък и след като си от бранша трябва да го знаеш - ром - ядро - модем ... за тези от бранша  да се смени модемната част, кернел да смениш или пачнеш, ром да си преработиш  не е проблем ... Даже ром от кода да си компилираш ... не те знам от кой бранш си, ама не си от моя ми се струва ... пък нека съм "всезнайко" и да пълня темата с "безсмислени обструкции" ...
Цитирай
#10

bodonance
....да направи един тест в самолетен режим и да игнорира модемната част....
 ... Даже ром от кода да си компилираш ...
...24383 събуждания от телефон (модем) + първите (топ) 5 от втората пак са за връзките...

Благодаря за закъснелия съвет колега. Този вариант със самолетния режим е вече отработен, без резултат...
Това с декомпилиране, корекции, рекомпилиране съм го проиграл при предходния ми телефон на този производител - Redmi Note 3 Pro. Чиста загуба на време... За дребни и елементарни проблеми, който китайците не отстраняваха с месеци...Както казва един колега от друг форум - "Искам като си купя телефон и да мога да го ползвам без проблеми". Ама не би...
Оказа се, че отчетения брой събужданията от телефон (модем)... и при MultiROM е от същия порядък а консумацията от батерия е нормална (2% за 8 часа и малко отгоре нощен престой, което е около 10ma/h... и е съвсем приемлива стойност). Т.е. "ключа за бараката" не е заровен и тук.
Въпреки позакъснялия ти опит да помогнеш с нещо, все още смятам, че не е необходимо да си избиваш комплексите тук с ненужни обструкцци..
Въпреки това извинения, ако съм те обидил с нещо!

 cinizam
Аз използвам Note 4 (mtk) и в стенбай режим, телефонът от 23ч. до 8 ч. сутринта ми сваля 1-2% батерия...

Това е нормалнта консумация в стендбай режим и според мене... А и с едната от версиите на MultiROM която пробвах нещата бяха в този порядък... От вчера се върнах на нея и всичко с консумацията на батерия е ОК.
Всъщност нещата се поизясниха, (чакаме отговор от китайците).... Като го получим ще съобщя резултата.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#11

Аз съм със същия телефон, от 23 ч. вечерта до 8 часа сутринта батерията ми пада с няколко процента (около 2%). Ползвам Global Stable v8.2.4.0 с много инсталирани приложения. В сайта на Xiaomi са свалени версиите 8.2.2.0 и 8.2.4.0, налична е само 8.1.15.0, което говори че има някакъв проблем с другите два РОМ-а. Не съм ползвал 8.1.15.0, защото веднага след като получих телефона се ъпдейтна с по-новата версия.

Поздрави!

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#12

Важно е да се спомене и дали са включени мобилните данни или WiFi.Иначе 2% за 9 часа са нищо.
Цитирай
#13

Включени са Wi-Fi, синхронизациите с Google и Xiaomi. С моето ползване телефонът изкарва 3 - 4 дни с 8 - 9 часа SOT, дисплей на ауто. 24 часа изкара с 4 часа и половина GPS и екран на макс + 5 часа Youtube клипове и един час четене на новини (всичко това на 4G). На сутринта имаше запас от 20% Smile

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#14

Oт официалния сайт са свалени линковете, но работят. Има ги в тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89568
Цитирай
#15

Вчера връщайки Nandroid backup на версия Gllobal Stable v8.2.4.0 във връзка с коментираната версия на Google Play, за която говорихме в една друга тема на този раздел, направих експеримент.
Както ви бях споменал в една друга тема, всички опити за спиране и замразяване най-вече на Google приложения с Titanium Backup при версия Global Stable v8.2.2.0 се оказваха неуспешни и водеха до bootloop (логото Mi с три въртящи се точки и непрекъснато рестартиране до това състояние).
Същия експеримент при версия Global Stable v8.2.4.0 се оказа успешен, без никакви проблеми. След замразяване на всички ненужни (за мене), най-вече Google приложения, телефона се рестартира съвсем нормално.
И двете версии v8.2.2.0, v8.2.4.0 са флашвани на чисто през fastboot, с една и съща версия TWRP, SuperSu ...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#16

A това тествал ли си го?
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89610
Цитирай
#17

Да, тествах го при Global Stable v8.2.2.0. Резултатът беше абсолюто същият - неуспешен. Big Grin Това приложение прави всички бутони (Активирай/Деактивирай), които в стоковия вариант са затъмнени, активни. Обаче дори да деактивирам само едно от многото приложения, които по принцип замразявам и резултатът е същия - логото Mi с три въртящи се точки и непрекъснато рестартиране до това състояние.
При Global Stable v8.2.4.0 не се е налагало да го пробвам, защото там замразяването с Titanium Backup си е напълно успешно, също така и с второто приложение, което използвам в подобни случаи (Де-инсталатор Про v8.2) замразяването минава нормално без вредни последствия. Smile

P.S. От няколко дни тествам MultiROM (руска разработка базирана на China Stable, изчистена от китайски приложения). Тествал съм две версии Stable v8.2.4.0 MCFCNDL и Stable v8.2.5.0 MCFCNDL (и двете имат български език). При първата имаше известни проблеми с консумацията, но при втората проблемът с консумацията беше изчистен и батерията се държи перфектно.
Голямо достойнство на MultiROM е минималната консумация на RAM. При работа свободния RAM е 1,8-1,9 GB (при Global Stable v8.2.4.0 e около 1,3 GB). Проблем се оказа, че при версията на MultiROM v8.2.5.0 MCFCNDL, когато сте на български език не се отваря камерата и менюто Опции на разработчика (докладвани бъгове), но пуснете ли ROM-а на английски език, всичко е перфектно.
Така, че ако не ви притеснява това, че телефона ви ще е с меню на английски, флашнете версията, която може да изтеглите от 4pda.ru (Yandex disk):
https://yadi.sk/d/xGkIEQ7X3GzSn4
Препоръчвам я, доре работи.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#18

Здравейте,
Да добавя и аз - след като бях с  MIUI 9 Global stable 9.0.5.0 , при който батерията на телефона ми падаше с по 10% на вечер вчера качих MIUI 9 Global dev 7.12.4 при който падането на батерията е 2%.
Интересно то е, че с Mi flash не мога да сваля до MIUI 8 без да е отключен bootloader-a.
Цитирай
#19

тестпойнт
Цитирай
#20

Аз съм доволен от 9.0.5.0 що се отнася до батерията
Цитирай
#21

(2017-12-20, 08:38:49)aladin написа:  Здравейте,
Да добавя и аз - след като бях с  MIUI 9 Global stable 9.0.5.0 , при който батерията на телефона ми падаше с по 10% на вечер вчера качих MIUI 9 Global dev 7.12.4 при който падането на батерията е 2%.
Интересно то е, че с Mi flash не мога да сваля до MIUI 8 без да е отключен bootloader-a.

[Изображение: cMLcC9Jk62.png]

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#22

Как да сложа бета версия?
Цитирай
#23

Сваляш .zip файла и го прилагаш през ъпдейтъра. Ще ти се ресетне телефона до фабричен вид
Цитирай
#24

Мерси много
Ако не звучи нахално и връзка за изтегляне към актуалната бета, ако не е проблемWink))):Wink(
Цитирай
#25

http://bigota.d.miui.com/7.12.14/miui_HM...b9_7.0.zip

Утре ще е друга, така или иначе
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)