Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефонът на Andy Rubin показан в реклама на Michelin ?
#51

Не съвсем. Доста критики отнесе, че е доста неоптимизиран. Странно за телефон с чист Андроид.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-11-10, 08:45:16)e34v8 написа:  Не съвсем. Доста критики отнесе, че е доста неоптимизиран. Странно за телефон с чист Андроид.

До колкото знам телефона получи 5 сериозни ъпдейта и почти всичко било фикснато.
Цитирай
#53

Изпуснаха влака според мен, трябваше да бъде пуснат на 450$ и да има наличности веднага след представянето сега щеше да е масов като 1+ например.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#54

(2017-11-10, 17:23:59)dp4u4umi6ev написа:  Изпуснаха влака според мен, трябваше да бъде пуснат на 450$ и да има наличности веднага след представянето сега щеше да е масов като 1+ например.

Впрочем ако телефона беше $450, та дори $500 с наличност, да кажем седмица след представянето, този телефон щеше да сведе продажбите на OnePlus 5 до нула. Essential телефона е изключително приятен за използване, но въпреки материалите, от които е направен, не струва 700 щатски долара..

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#55

(2017-11-11, 21:37:41)Anastasia123 написа:  Впрочем ако телефона беше $450, та дори $500 с наличност, да кажем седмица след представянето, този телефон щеше да сведе продажбите на OnePlus 5 до нула. Essential телефона е изключително приятен за използване, но въпреки материалите, от които е направен, не струва 700 щатски долара..

Имали телефон който да струва 700$?Какво да кажем за тези по 1000?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#56

Тези по $1000 не струват толкова но пък дават много повече функционалност ( екстри ги наречи ) от този телефон. Плащаш тези $1000 не само за телефона, а за бранда и това което стои зад него. Тези телефони по $1000 са продавани от брандове които всъщност най-много наливат в R&D и бутат технологиите до нивата на които са днес. Плащаш тези $1000 за още много неща ( детайли ) в които не бих желал да навлизам защото е дълга тема. Ние като консуматори сме свикнали да гледаме на всички като на готов продукт за който сме в бойна готовност да плюем при първа възможност, а само малка част от хората реално разбират какво точно се случва задкулисно за да се стигне до този краен продукт на който така се радваме или презираме.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#57

(2017-11-14, 01:04:19)CuBG написа:  Тези по $1000 не струват толкова но пък дават много повече функционалност ( екстри ги наречи ) от този телефон. Плащаш тези $1000 не само за телефона, а за бранда и това което стои зад него. Тези телефони по $1000 са продавани от брандове които всъщност най-много наливат в R&D и бутат технологиите до нивата на които са днес. Плащаш тези $1000 за още много неща ( детайли ) в които не бих желал да навлизам защото е дълга тема. Ние като консуматори сме свикнали да гледаме на всички като на готов продукт за който сме в бойна готовност да плюем при първа възможност, а само малка част от хората реално разбират какво точно се случва задкулисно за да се стигне до този краен продукт на който така се радваме или презираме.

Ахам малко са хората които го разбират това зад кулисите ...  Аз самия не го вдявам ... я да видим наливат в R&D, имат си данъци, такси, амортизация и какви ли не други разходи и накрая като ги премахнеш всички тези разходи включително и за R&D и други "задкулисни" дейности не оставаше ли нещо което го наричат НЕТНА печалба ... Това не е ли баш парата 'дето си отива за един по охолен живот на директора, акционерите и т.н.? ... Как един разбиращ задкулисния живот на компаните, като теб ще ми обясни на мен човека в бойна готовност да плюя ръст на нетната печалба на самсунг с 88,9% ... Сигурно за R&D ще иде а? Или за яхта на директора? А от чий гръб расте тази печалба?

Колкото до функционалността какво повече дават, че и с много? Иначе да плащаш много за бранда и това което стои зад него, като новата яхта на директора и т.н. ...

ЕДИТ: http://www.capital.bg/biznes/kompanii/20..._pechalba/
Уааа акционерите сега какъв хубав Research на яхти ще си направят и после ще се плати и development на тези яхти ... Верно за R&D отиват парите ...
Цитирай
#58

Надали в другите "бели" държави плюят толкова много по високите цени на
флагманите....?
Никой не ни е виновен, че живеем в най-бедната държава от съюза и че нашите
мобилни оператори имат най-скапаните политики за субсидиране на скъпи и атрактивни
модели смартфони!
Не оправдавам високите им цени, но сега 1000 човека ще се нахвърлят върху колегата
CuBg, че човека си е изразил мнението и то е различно с това на масите.
И на мен ми се кара лимузина на мерцедес, но не мога да си я позволя - и какво да
ги пуснат от Даймлер на производствена цена ли?
Тази тема я дъвчем почти във всеки раздел и мисля че отдавна всичко е казано по нея.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#59

(2017-11-14, 09:25:14)doktorra написа:  Тази тема я дъвчем почти във всеки раздел и мисля че отдавна всичко е казано по нея.

И аз мисля, че всичко е казано по нея. Колегата bodonance добре го е казал...
Цитирай
#60

Колеги, дали някой от вас ползва essential phone или има преки наблюдения върху телефона? Знам, че в България е слабо популярен, но в момента е на доста изгодна цена и му се чудя...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

В САЩ бяха прекратени продажбите на смартфона Essential PH-1, познат и като Essential Phone : https://www.gizchina.com/2018/12/28/esse...-deadline/

 
Цитирай
#62

Очакваше се... Високата цена и първоначалните софтуерни бъгове, както и слабата маркетингова политика не позволиха на компанията да се наложи. Иначе телефончето е много симпатично и удобно, ползвам го от два месеца насам и съм много доволен. На фона на грозните огромни тухли, които са стандарт днес, е супер красив, компактен и пъргав. И винаги получава пръв всички ъпдейти, декемврийския пач го получих ден преди пикселите дори. Гледам колегите с актуални флагмани правят сметки кога ще получат андроид пай, а есеншъла го има от лятото Smile Единствено камерата е средна хубост, понякога прави чудесни снимки, друг път - не толкова, но това не е приоритет за мен. Във всичко друго е перфектен.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

Пазара се пренасити, малко телефони вече могат да допренесат интерес към клиентите.
И все пак, хората масово си залагат на Епъл и Самсунг и не гледат встрани. (Извън България)
И аз пробвах доста китайски Андроиди, еми S8 плюс си остава пак с най-готиният дизаин, екран и тн.

Хората вече не се впечатляват от това, че някой си еди кой си, щял да прави сматфон, голям праз, днес смартфони, смартфони, лопата да ги ринеш.
Всеки идва, изцвъква си смартфона и след година и нещо никой не го помни, малцина са го пробвали и са минали пак на "позната" фирма, някои са се интересували от него, повечето не са го и виждали.
Поне така работи, "на запад", нали постоянно се споменава за България, че сме 10-та ръка хора и за нас всичко е скъпо, та който живее в по-развити страни, ще го потвърди, хората там са или Самсунг или Епъл и не се занимават с "глупости" Smile
Цитирай
#64

Да, избират Самсунг или Епъл, но в последно време и Хуауей (който както иска да го произнася Smile ). В общи линии китайците доказаха, че нов играч може да се набута след най-големите, стига да налее достатъчно пари в маркетинг. Облъчването започна с P8 и P8 lite и оттогава не е спирало. А по въпроса дали се впечатляват - престъпно е, че дори не се интересуват Smile Знам, че потребителите на нашия и подобни форуми са друга бира, но тези хора купуват като овце. Няма да влизам в по-дълбоки размисли защо е редно всеки да проучи поне малко пазара, преди да си даде парите. Но пък мога да споделя следното: Бях дълги години с 1+1, на 95% от хората трябваше да обяснявам кои са 1+ и за какво се борят. Взех Нокиа 8, на 95% трябваше да обяснявам как Нокиа са се върнали на пазара (някои по на под 20 години не знаеха какво е Нокиа...), взех Поко - познайте какво трябваше да правя, при положение, че един от официалните магазини на Шайоми е във Виена (технически малко извън Виена).
Цитирай
#65

И пак ще го кажа, хората залагат на Айфон и Самсунг... и третият никъде не се е "набутал", Хуавей са скъпи и са на цената на Самсунг, хората пак си избира Самсунг.
В развитите страни и Хуавей не е така "вървежен", за Поко шмоко, Нокия, 1+1 не искат и да чуят.
И общо взето- ДА, в нашият форум, хората си купуват максимум качество за минимум пари, като се опитват да си затворят очите за марката и си казват, Еми то Андроида си е Андроид, какво значение има марката, нали е евтин и процесора е як, има яки параметри, но това е така, защото сме технологично грамотни и това ни е хоби, да екпериментираме, освен това смартфоните са си "наши води".
Обикновеният потребител на запад, просто влиза в магазина и купува S9 plus, Note 9 или iPhone Xs Max.... и това мога да го потвърдя от хилядите клиенти с които работя и не са "технически грамотни".
Обеснявам им за Поко, Шмоко, никой не иска и да чуе.

Та по темата, този телефон, няма как да има бъдеще.НЕ и ДНЕС.
То не, че другите са цъфнали и вързали.
Само влизаш в мола и отвсякъде аксесоари за Айфон и Самсунг, питаш дали имат кейс за Поко, за Нокия....ъъъъъъ ко е тфа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)