Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FM радио – разполагаме ли с такова?
#1

Извинявам се, ако темата е разисквана и преди, просто не можах да открия нищо. Въпроса ми е разполага ли този модел телефон с такова и ако не, има ли начин да бъде инсталирано? Благодаря предварително на отзовалите се!

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма вградено радио, използвай онлайн радиа.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#3

Новите модели нямат радио за да се ползват онлайн радиа и да се начислява трафик. Тъп маркетинг.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Цитирай
#4

То па едно качество на радиото .... ич не е загуба ... (л.м.)
Цитирай
#5

Благодаря за отговорите. Ако модераторите решат, нека закрият темата. Поздрави!

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#6

(2017-04-22, 14:07:57)velizar.peshev написа:  Новите модели нямат радио за да се ползват онлайн радиа и да се начислява трафик. Тъп маркетинг.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Конкретезирай се с моделите на Самсунг, а не като общо цяло -защото други производители си го предлагат!!!
Цитирай
#7

То в платката го има като чип, ама го няма като опция

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

(2017-04-23, 02:59:03)BGDropche написа:  То в платката го има като чип, ама го няма като опция
Само в американските модели с Snapdragon процесор. Там даже след един ъпдейт им го активираха в нашите с Exynos процесор няма радио дори и на платката. Иначе сте прави то пък едно радио ако си извън някой от големите градове просто нищо не можеш да слушаш и не ми липсва като функция. През интернет мога да слушам всяко радио което пойскам а не само тези който излъчват в региона в които се намирам.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#9

Онлайн радио , разбира се. Много от радиата дърпат мн. малко нет , дори работят на изчерпан трафик. И дърпат по малко ток. Излишен чип е FM радиото

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#10

Идея за такова радио, по възможност без реклами?
Цитирай
#11

TuneIn Radio Pro
DI.FM

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Аз примерно съм си направил плейлист с мой любими онлайн радия като .m3u и го пускам с foobar2000. Удобно е когато свържа телефона през блутуут с радиото в колата - мога да сменям станциите директно от самото радио до като карам без да пипам телефона.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#13

След като обикновенно си идва с чипа а РАДИОТО Е БЕЗПЛАТНО, защо винаги трябва да го търся и слушам онлайн?!?!?
Логика без извинение -ТОЧНО ЗА КРЕТЕНИ -нулева!
Като се върнем назад тази ПРОСТОТИЯ с фм приемника дойде от от американците и канадците с нагризаната ябълка и къпинката, някой след време си взеха поука(канадците) и го пуснаха в блекбери10, други ги замениха(корейците)... ама то е така място за ЗАБЛУДЕНИ ТЕЛЕТА все ще се намери в обора!!!
Цитирай
#14

Едно време не си плащахме и кабелна телевизия, а гледахме безплатно Канал 1 и Ефир 2, ама нещата се променят. За мен си е напълно нормално в 21 век всичко да се случва през интернет. Има планове с много включен интернет, вече даже има и такъв с неограничен, та какъв е проблема? Качеството си е качество, не пръщи, не ти трябват слушалки за антена...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

Аз си мислех, че вече сме в ерата на on-demand мултимедията, където ТИ избираш какво да гледаш и слушаш, а не се примиряваш с това, което решат радиата и телевиите. А то имало още хора, мрънкащи за тази отживелица FM радио, където качеството на звука се равнява на 96 kbps в добрия случай, когато нямаш смущения или ниска мощност. Вие си знаете.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#16

(2017-04-23, 20:52:04)mgmchannel написа:  След като обикновенно си идва с чипа а РАДИОТО Е БЕЗПЛАТНО, защо винаги трябва да го търся и слушам онлайн?!?!?
Логика без извинение -ТОЧНО ЗА КРЕТЕНИ -нулева!
Като се върнем назад тази ПРОСТОТИЯ с фм приемника дойде от от американците и канадците с нагризаната ябълка и къпинката, някой след време си взеха поука(канадците) и го пуснаха в блекбери10, други ги замениха(корейците)... ама то е така място за ЗАБЛУДЕНИ ТЕЛЕТА все ще се намери в обора!!!
Колега намали алкохола - вреден е в прекомерни количества и се радвай на живота.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#17

(2017-04-23, 20:52:04)mgmchannel написа:  След като обикновенно си идва с чипа а РАДИОТО Е БЕЗПЛАТНО, защо винаги трябва да го търся и слушам онлайн?!?!?
Логика без извинение -ТОЧНО ЗА КРЕТЕНИ -нулева!  
Като се върнем назад тази ПРОСТОТИЯ с фм приемника дойде от от американците и канадците с нагризаната ябълка и къпинката, някой след време си взеха поука(канадците) и го пуснаха в блекбери10, други ги замениха(корейците)... ама то е така място за ЗАБЛУДЕНИ ТЕЛЕТА все ще се намери в обора!!!

Можеше да ни обясниш колко нищо не разбираш и с по малко епитети и сравнения! Че и по грамотно!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#18

(2017-04-23, 20:52:04)mgmchannel написа:  След като обикновенно си идва с чипа а РАДИОТО Е БЕЗПЛАТНО, защо винаги трябва да го търся и слушам онлайн?!?!?
Логика без извинение -ТОЧНО ЗА КРЕТЕНИ -нулева!  
Като се върнем назад тази ПРОСТОТИЯ с фм приемника дойде от от американците и канадците с нагризаната ябълка и къпинката, някой след време си взеха поука(канадците) и го пуснаха в блекбери10, други ги замениха(корейците)... ама то е така място за ЗАБЛУДЕНИ ТЕЛЕТА все ще се намери в обора!!!

Offtopic Слушай си "Хоризонт" и не се занимавай с глупости. Стой си в 18 век, там е удобно...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#19

Спора е излишен - винаги е по-добре да има дадена екстра, отколкото да я няма. Още повече че нищо не им коства.
Аз например си използваХ радиото, основно когато съм в чужбина, да "усетя" обстановката максимално. А сега тази елеметарна екстра ми липсва.
Цитирай
#20

(2017-04-25, 10:21:27)jivkojj написа:  Още повече че нищо не им коства.

Напротив. Коства им много - допълнителен хардуер (чип) и разработването и тестването на софтуера за това радио (със сигурност по-скъпо от чипа). Може хардуерът да струва центове в едно устройство, но екстраполирано до милиони произведени бройки, допълнилнителните им разходи за ценното FM радио достигат милиони долари.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#21

А колко милиони долари печелят от потребителите... Каква е логиката всички по- евтини модели на Самсунг да разполагат с радио, само флагманите да нямат???

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#22

По-евтините модели на Samsung са предназначени за потребители, които не могат да си позволят да платят $800+ за телефон. Статистически погледнато, по-вероятно е същите потребители да плащат по-ниски абонаментни такси с по-малко мегабайти, съответно да не могат да си позволят да изразходват малкото си мегабайти за стриймване на музика от Spotify, SoundCloud, онлайн радио и др., затова биха избрали да слушат FM радио.

Най-вероятно проучванията на Samsung са показали, че потребителите на високия клас по-рядко използват FM радиото, сравнени с потребителите на ниския клас, за това са решили да спестят тези милиони разходи като не вграждат FM хардуера и софтуера във флагманите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#23

(2017-04-23, 20:52:04)mgmchannel написа:  След като обикновенно си идва с чипа а РАДИОТО Е БЕЗПЛАТНО, защо винаги трябва да го търся и слушам онлайн?!?!?
Логика без извинение -ТОЧНО ЗА КРЕТЕНИ -нулева!  
Като се върнем назад тази ПРОСТОТИЯ с фм приемника дойде от от американците и канадците с нагризаната ябълка и къпинката, някой след време си взеха поука(канадците) и го пуснаха в блекбери10, други ги замениха(корейците)... ама то е така място за ЗАБЛУДЕНИ ТЕЛЕТА все ще се намери в обора!!!

Последно предупреждение към теб! Прочети много добре т. 5 от правилата на форума!

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#24

(2017-04-25, 12:36:31)ganchev написа:  Последно предупреждение към теб! Прочети много добре т. 5 от правилата на форума!

"5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартно заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви. "

Извинявам се, пропуснал съм я, но и никого лично/персонално не съм и обидил.



(2017-04-23, 21:32:53)ivkos написа:  Аз си мислех, че вече сме в ерата на on-demand мултимедията, където ТИ избираш какво да гледаш и слушаш, а не се примиряваш с това, което решат радиата и телевиите. А то имало още хора, мрънкащи за тази отживелица FM радио, където качеството на звука се равнява на 96 kbps в добрия случай, когато нямаш смущения или ниска мощност. Вие си знаете.

Тази отживелица за разлика от интернета от оператора е безплатна и винаги най-вероятно ще остане такава. Какъв е проблема да я няма в телефони до 2000лв, че и повече, а в по нисък клас модели да я има.... а сетих се понеже въпросната екстра е сигурно центове -както написаха хората по-горе, явно от самсунг целят да направят по голям марш печалба -за телефон струващ -по части 500-600лв те ти искат 1700-1800лв и не могат да се лишат от някакви центове...
Просто не е сериозно. Цялата работа идва от един "бутиков" производител който никога не е предлагал въпросната секстра -който го дава винаги премиум, и друг който започва да го копира във високия(премиум) клас -след Note2 -ако трябва да издребняваме.
Не е сериозно и етично към потребителите да искат една торба пари - и да го крият/махат фм приемника... по едно време бяха почнали и слота за карта да махат, после им увря мозъка за бързо и го върнаха.
Истината е че човек когато купува продукт за 1700-1800лв той е взискателен и си търси максимума за парите си, а с тези "селски номера", на селски бек вендора сам им пада в очите.

(2017-04-25, 10:42:33)ivkos написа:  Напротив. Коства им много - допълнителен хардуер (чип) и разработването и тестването на софтуера за това радио (със сигурност по-скъпо от чипа). Може хардуерът да струва центове в едно устройство, но екстраполирано до милиони произведени бройки, допълнилнителните им разходи за ценното FM радио достигат милиони долари.

А парите -маржа от 1000+ лева на печалба, които ти/ви взимат не им коства ядове нали, и могат и го правят най-безцеремонно да ви вземат паричките... нали?
Търсете си правата и си отстоявайте! Другите флагмани на другите производители го могат, ама тия не -защо и от къде накъде?!?

(2017-04-24, 01:45:14)ИванМатин написа:  Offtopic Слушай си "Хоризонт" и не се занимавай с глупости. Стой си в 18 век, там е удобно...

Аз си го слушам, и го слушам в цяла Европа, където ми душата сака, без да ме цакат за скъп роуминг... за нещо което се предлага от времето на баба ти Цура, безплатно Wink . Визирам -където и да има радиото ми е без пари -без такси и обвързване за каквото и да е.

(2017-04-23, 21:20:24)ivan_vylka написа:  не пръщи, не ти трябват слушалки за антена...

То има и такива модели, за които не ти трябва слушалки за антена... но да не издребняваме, на крива ракета... космоса и пречи Smile .
Цитирай
#25

@mgmchannel, подхвърляш термина "марж", което ме кара да си мисля, че разбираш 1-2 неща от бизнес. Тогава защо продължаваш да питаш защо няма радио? Отговорът е бизнес! А бизнесът е правенето на пари! Пари не се правят, когато наливаш милиони в ненужни щуротии, които ползват 5% (примерно) от поребителите.

Наличието на FM радио не прави телефона по-привлекателен и по-произвеждащ пари на Samsung. Телефоните се купуват и правят пари заради уникалните AMOLED дисплеи, извития екран и качествените чипове (процесори и памет). Изброените неща не идват от просто сглобяване на силиций в чипове или изливане на стъкло в калъп. Голяма част от парите, които плащаме отиват именно за Research & Development на тези неща, друга голяма част - в маркетирането на телефоните.

Така че според мен маржът далеч не е толкова голям, колкото го описваш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)