Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FM радио – разполагаме ли с такова?
#26

(2017-04-25, 20:52:21)ivkos написа:  @mgmchannel, подхвърляш термина "марж", което ме кара да си мисля, че разбираш 1-2 неща от бизнес. Тогава защо продължаваш да питаш защо няма радио? Отговорът е бизнес! А бизнесът е правенето на пари! Пари не се правят, когато наливаш милиони в ненужни щуротии, които ползват 5% (примерно) от поребителите.

Наличието на FM радио не прави телефона по-привлекателен и по-произвеждащ пари на Samsung. Телефоните се купуват и правят пари заради уникалните AMOLED дисплеи, извития екран и качествените чипове (процесори и памет). Изброените неща не идват от просто сглобяване на силиций в чипове или изливане на стъкло в калъп. Голяма част от парите, които плащаме отиват именно за Research & Development на тези неща, друга голяма част - в маркетирането на телефоните.

Така че според мен маржът далеч не е толкова голям, колкото го описваш.


Човека който купува и плаща, обикновенно е свикнал да има всичко в един флагман, или поне такава е нагласата на човек даващ 1800+ лева -да е максимално задоволен и доволен от едно високо-производително устройство -популярно за времето си на излизане.
Ако ти не си цениш парите си и смяташ че могат да те цакат, ок -ще те разберем, но не всеки определено мисли така -и хората които ги дават тези пари много много добре си правят сметка за какво ги дават.
Цитирай
Аксесоари
#27

Абе много полезни неща махнаха самсунг. Не само радиото. Аз също не бих се разсърдил да си имам FM радио, IR и приемане на разговор с жест...
Цитирай
#28

Понякога има смисъл.Нищо не ми пречи да слушам музика по време на работа.Но понеже бачкам в чужбина и нямам излишно време за нищо,а не знам добре езика,слушането на местно радио по цял работен ден ,всеки ден би ми помогнало много по-бързо да науча езика.Изненада.Май никой не се беше сетил за такова приложение.Сори и моя няма радио(за съжаление,слушам от LG G5 на жената).
Цитирай
#29

Как се актива радиото на този телефон?
Цитирай
#30

Никак! Телефона няма радио. Можеш да си качиш онлайн радио от магазина, но ползва интернет.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#31

Липсата на радио е бизнес. Но на обикновения (клет) потребител му е нужно всичко в един флагман за 1800 лв. Ще ми е страшно кофти да купя телефон за почти 2 бона и да не мога да си слушам радио... Да знам, че има интернет радиа, но НЕ ИСКАМ такива. Нещото, което адски мразя е липсата на някоя функция в телефона.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Цитирай
#32

Повечето радиа имат приложения и можеш да ги слушаш без проблем.

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#33

Знам, но не искам стрийминг от нета искам си нормално FM радио първо че не хаби данни и второ пести батерията 5 пъти повече от непрекъснатия стрийм...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Цитирай
#34

Наскоро попаднах на това много добро приложение за БГ онлайн радиа Online Bulgarian Radio.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#35

Как това приложение е много добро? Интерфейсът му е потресаващ и противоречи на всички утвърдени правила при дизайна не само на Андроид приложения, ами и като цяло на графичния дизайн.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#36

По отношение на функции аз поне не съм попадал на по-добро.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#37

Ползвам TuneIn Radio pro, доволен съм.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

TuneIn Radio е най-доброто. Останалите са писани от кофти developers и не са и известни...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Цитирай
#39

Аз ползвам това:

https://play.google.com/store/apps/detai...i.bulgaria

чат пат съм доволен и тъй като не живея в България имам от същия разработчик за Германия.

TuneIn Radio Не ми харесва, че бомбардират с реклами. По едно време даже се бяха оляли с акустичните реклами (прекъсват стрийма и реклама) и ги отписах тотално.

А това с липсата на ФМ радио при флагманите - много гадна работа Sad
На дъщеря ми купих един горе-долу евтин ZTE и той си има радио.
Цитирай
#40

(2017-09-19, 14:00:10)jivkojj написа:  Аз ползвам това:

https://play.google.com/store/apps/detai...i.bulgaria

чат пат съм доволен и тъй като не живея в България имам от същия разработчик за Германия.

TuneIn Radio Не ми харесва, че бомбардират с реклами. По едно време даже се бяха оляли с акустичните реклами (прекъсват стрийма и реклама) и ги отписах тотално.

А това с липсата на ФМ радио при флагманите - много гадна работа Sad
На дъщеря ми купих един горе-долу евтин ZTE и той си има радио.
Ами има си платена версия, при която няма реклами. С нея съм и съм доволен.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

Аз пък си мисля, че никой от тук пишещите няма достоверна информация относно това какво имат намерение да добавят, и последствие добавят, производителите на мобилни телефони, чрез бъдещи актуализации, и въобще като цяло.
Ние разбираме едва след като всичко това придобие финален, официален, завършек.
Така например за оператора Verizon производителят на Galaxy S7 още преди една година е добавил FM радио, като ъпдейт. Което ще рече, че хардуерно въпросният чип си е бил в Galaxy S7.                         http://www.androidauthority.com/samsung-...te-783942/

Аз примерно ползвам FM радио когато съм на риба, и съм доволен от такава благинка. За сравнение с радиата които могат да се слушат през Интернет, FM радиото харчи, примерно, много по-малко от заряда на батерията. И на практика когато съм бил на открито не съм имал проблем със сигнала.
Цитирай
#42

Голям кеф е да си слушам радио и да тече RDS инфо Smile
Цитирай
#43

добавили са радио на Куалком S7-ците. На тея със Exynos до сега не се е чувало да има радио и по всяка вероятност самия чип не разполага с такава възможност. 
На мен 2-3 часа радио на ден по LTE успява да ми стопи с около 30-40% батерията. Отделно трафика. Трафика не ми е толкова проблемен, но това че все едно имам с 30% по-малка батерия ми е тъпо.
Цитирай
#44

От както се помня слушам радио и ще слушам, докато мога да помня... С изненада разбрах че ноут4 няма радио. Това е една от причините да ползвам Galaxy j5 2017 с вградено радио. Всяка година махат по нещо и добавят по нещо. Можеше да оставят и достъпа до батерията, все пак не всеки търси водоустойчивост, дето я има при някои само на документи...

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...60697.html

Последни новини по темата...
Цитирай
#45

И кое е по темата? Един пита нещо за телевизора, а другите се гаврят с него, вместо да отговорят.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#46

(2017-04-23, 16:54:01)astankov написа:  Аз примерно съм си направил плейлист с мой любими онлайн радия като .m3u и го пускам с foobar2000. Удобно е когато свържа телефона през блутуут с радиото в колата - мога да сменям станциите директно от самото радио до като карам без да пипам телефона.

Колега, можеш ли да дадеш подробности, как точно си направил настройките във foobar 2000. Искам да направя точно това, което си описал - плейлист с онлайн радиа, които да мога да сменям от бутоните на волана.
Предварително благодаря

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай
#47

Ами направи си плейлист на компютъра с онлайн радия и го запази като .m3u файл. Ако ползваш фуубара и на компютъра може да направиш и .fpl файл работят и двата. Линкове към много онлайн радия има в сайта predavatel.com избираш тези които харесваш сваляш съответно всеки файл по отделно и после в един празен плейлист на фуубара ги замъкваш един по един. После запазваш така направения плейлист и го качваш в телефона. Когато си в колата от фуубара на телефона вече намираш плейлиста и го пускаш. С бутоните предишна или следваща песен сменяш съответно радията. Естествено трябва да си свързал радиото на колата и телефона преди да пускаш плейлиста

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#48

(2017-11-19, 18:01:26)astankov написа:  Ами направи си плейлист на компютъра с онлайн радия и го запази като .m3u файл. Ако ползваш фуубара и на компютъра може да направиш и .fpl файл работят и двата. Линкове към много онлайн радия има в сайта predavatel.com избираш тези които харесваш сваляш съответно всеки файл по отделно и после в един празен плейлист на фуубара ги замъкваш един по един. После запазваш така направения плейлист и го качваш в телефона. Когато си в колата от фуубара на телефона вече намираш плейлиста и го пускаш. С бутоните предишна или следваща песен сменяш съответно радията. Естествено трябва да си свързал радиото на колата и телефона преди да пускаш плейлиста

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Много благодаря, стана

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)