Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Sony Xperia Z (C6603) Проблем със записаните видеоклипове
#1

Днес забелязах че телефона ми Sony Xperia Z (C6603) има някакъв проблем със записването на видеоклиповете които снима със камерата му. Изпуснах го на пода без да искам, и видях че при падането явно се беше изключил защото като го вдигнах, и започна да се включва. След това правих няколко видеклипа с камерата, и като го свързах към компютъра с USB кабела и в директорията:

 Компютър\Xperia Z\Вътрешна памет\DCIM\100ANDRO

 открих видеклипове които са правени преди около 2 седмици, но тогава при свързването на телефона с компютъра, ги не е имало в тази същата директория изобщо Компютър\Xperia Z\Вътрешна памет\DCIM\100ANDRO, в това съм абсолютно и напълно сигурен. Върнах се в компютъра на дата на която са снимани видеоклиповете и видях че са точно същите които днес при свързването ги открих. Или по-точно казано телефона си записва някои видеоклипове и си ги крие и складира незнайно къде?!
 И при определени обстоятелства и случаи когато той реши ги показва?

 Това преди време се повтори пак, но тогава незнам защо не му отдадох чак толкова голямо значение, без да го изпускам обаче сега този проблем започна да ме дразни и да ме притеснява.

 Нима трябва всеки път да се изпуска телефона за да се появяват скритите и липсващи видеоклипове?!

 Някой може ли да обясни на какво се дължи този проблем и съответно начин за справянето с него и елиминирането му?
Цитирай
Аксесоари
#2

Хора, няма ли кой да ми помогне за този извънземен проблем?

Телефона не ми показва всички видеофайлове които са записани с камерата, когато го свъжа с компютър с USB кабел, виждам че има липсващи видеклипове. Това го разбирам защото много добре знам колко видеоклипа са снимани. Примерно - снимани са клипове от 10 до 17, а аз виждам само 11, 13, 15, понякога след рестарт на телефона ги виждам в папката която са записани.

Как да се справя с този проблем?
Цитирай
#3

През файлов експлорер на самия телефон, винаги ли са видими на телефона?
На друг компютър / с друга операционна система , също ли се забелязва този ефект?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Аз до сега през файлов експлорер не съм пробвал. Кой бихте ли ми препоръчали да изпробвам?

На друг компютър съм пробвал със жив линукс и пак със Windows 7, отново е същото.
Цитирай
#5

Например с File Commander или Es File Explorer.
Пробвал ли си как е ситуацията с броя клипове, ако се окаже на приложението камера да ги записва на сд картата?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Moni, пробвах с File Commander и Es File Explorer, и с 2 та проблема продължава да стои. Също пробвах и да укажа на приложението камера да записва на сд картата, няма промяна?
Цитирай
#7

Да разбираме в крайна сметка, че не само през компютър, но и от самия телефон когато се проверява за наличието и последователността им, има пропуски в показване на файловете?
Няма логична причина и е достатъчно странна тази ситуация.
Не знам, би могъл да си запаметиш (в моментите когато всичко е наред и е видимо) важното за теб от телефона на компютър и да направиш ресет или преинсталиране на софтуера с Xperia Companion.
Друго на този етап не знам какво може да се предположи и предложи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)