Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi note 3prime не може да тегли през 3G
#1

Здравейте !Телефона редми нот3 МТК прайм 32гб  не мога да тегля когато е са вкл. мобилните данни. Изписва очакване на мрежа  . Проверих на всякъде дори и приложението "изтегляне" но там в настройки има само относно версията и няма опция за без лимит  . Та мога ли само да преинсталирам dowload manager и от къде да го изтегля  без да флашвам с друга версия ..? В момента съм с  mui 8.1 epic rom 6.9.8 

Моля за помощ.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами не можеш да го преинсталираш без Root.
Реално някой с China stable или Dev трябва да ти го прати като APK.
Или да видиш дали няма по-нова версия на EPIC ROM-a, в която този бъг да е оправен
Цитирай
#3

Ако може някой да го прати моля ви ...;(( Как да разбера дали ми е рутнат.?? Как да разбера коя версия мога да сложа на епик ром след тази която имам ..? Аз преинсталирах с епик ром основно защото телефона не се свързваше с блутут модулите на много устройста или ако се свързва накъсваше. Сега друг проблем с това 3G
Благодаря ти suffer че се отзова , преди година си ми помагал отновоWink)
Поздрави!
Цитирай
#4

Ами аз хубаво се отзовах, ама този телефон го имах преди година и половина почти и .. трябва някой, който го притежава да се обади с насоките.

За Root - как е слаган ром-а? С флаштул или през TWRP?

Твоя ром, ако цифрите са верни е версия от 8ми септември.
Последната версия е тук http://en.miui.com/thread-467421-1-1.html
и е от 5ти януари.
По описанието на темата се вижда че има вграден Root.
Също така пише и как да се ъпдейтне
Цитирай
#5

Да спомням си че на теб не ти харесваше тази версияSmile)) Ами аз до сега съм флашвал само през флаштул. Мога само да чакам някой да помогне и да даде dowload manager

suffer а тази версия подходяща ли е не разбирам английски може ли да кажеш дали е за моя телефон..?
http://en.miui.com/thread-570154-1-1.html


Не можах да разбера как да го ъпдейтна без да го флашвам на цяло..

How to install UPDATE from Epic ROM 6.X.XX (Unlock Bootloader; for lock bootloader, you should use SPFT Tools and install only system and boot files from Dual Build below
моля те кажи какво да направя и ако ако ъпдейтна ще ми се запази ли всичко , приложения снимки, клипове телефони..?
Цитирай
#6

Тази версия е подходяща - да. Просто е базирана на China Stable.
За инсталацията най-добре е да провериш дали имаш TWRP.
За целта отиваш в ъпдейтър приложението и от трите точки избираш Reboot to recovery.
Ако покаже телефон, на който трябва да се включи кабел - нямаш Recovery
Ако изпише ТWRP - значи имаш нужното, за да ъпдейтнеш без загуба на данни.
Ако имаш Root би трябвало да можеш да си инсталираш TWRP през Flashify или TWRP manager, Които пък могат да се изтеглят от плей стор.
Цитирай
#7

Показа ми кабел ...Sad( Как да проверя дали ми е руутнат и какво да изтегля ..? Ако флашвам с флаштуул май имаше някаква опция да запазя данните си - така го правих миналата година ама забравих коя отметка беше(махаше ли се оставяше ли се ) забравих .Sad( Помагай
Цитирай
#8

Флаштул не ми е сила. Провери за Super SU или Super User Инсталирано приложение при теб. Това ще ти даде 50% гаранция че си с Root
Цитирай
#9

да имам го кажи какво да правя като го отворя.?
Като го отворя има приложения :
Adway
OTA
Root explorer
Titanium
и срещу тях има знак #
какво да правя.?
Цитирай
#10

Ами просто си свали flashify от play store и виж дали ще поиска root права
Цитирай
#11

изтеглих , инсталирах и поиска нещо си и само видях че нещоо си за 15 мин. и долу му дадох Alow или нещо от сорта . Сега като се отвори ми пише :
Boot image
Recovery image
Zipfile

какво да правя>?
Цитирай
#12

идеално.
имаш Root
Сега трябва да си свалиш .img файл с TWRP recovery И да го приложиш през флашифай от Recovery image.
https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888159
Файлът се намира в архива.

Не знам дали опцията ZIP файл ще свърши работа, така че разархивираш img файла и през Flashify посочваш пътя до него
Цитирай
#13

    [attachment=16629][attachment=16629][attachment=16629][attachment=16629][attachment=16629]опитах да изтегля TWRP има 3 версии презRecovery image но все ми дава грешка и нещо се обърка   и пише да опитам по късно  
Какво да правя.?


Опитах с zip файла който ми даде и виж какво изписва не знам кое да натисна...




ако дам на TWRP оr Philz only ми изписва това : 

да давам ли отметки на wipe cashe
wipe dalvik
wipe data


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#14

Дал съм линк. Теглиш зип файла, вътре е img файла.
Ако не ти дава да го флашнеш, значи може да е защото си със заключен буутлоудър
Цитирай
#15

(2017-04-24, 13:21:01)suffer написа:  Дал съм линк. Теглиш зип файла, вътре е img файла.
Ако не ти дава да го флашнеш, значи може да е защото си със заключен буутлоудър

 трябва ли да слагам отметки , просто притеснявам да не объркам нещо ;((


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Значи. НЕ избираш флаш зип, а RECOVERY IMAGE. И .img файла е в zip-a.трябва да го разархивираш
Цитирай
#17

ами май се флашна или поне ме пита дадох ок и поиска да се рестартира аз сега влязох в актуализация и дадох да влезе в режим рековери и рестартира се но не ми показа кабела и се рестартира пак нормално но не ми изписа TWRPSmile) Сега какво предстои..?
Цитирай
#18

Не знам. Трябва да те пусне ако се е флашнало.
Нека някой с този телефон да пише
Цитирай
#19

просто вече след като се рестартира не показва кабела ... и отново се рестартира ..Извинявай че ти досаждамSad какво да направя по на татък>?
Цитирай
#20

Aми няма какво да се направи без компютър.

Ако можеш да флашнеш новия ром без загуба на данните си го изтегли и го флашни през флаштул.
Но на заключен буутлоудър не знам как са нещата. Нека някой с този телефон да пише
Цитирай
#21

ОК Благодаря ти все пак и аз се обърках от всичко до сега ... Сега не знам имам TWRP или няма как да проверя като го закача към компютъра ли и как да процедирамс TWRP без да загубя данните си.?

Поздрави и извинявай че ти загубих толкова време Sad(( Оставям го така ..трудно ми е без помощSad(
Цитирай
#22

През компа във фастбуут се проверява за заклюен буутлоудър с:
fastboot oem device-info

Също така най-добре си флашни с флаштул версията върху тази - като си запази данните ако искаш с вградения бекъп, ако искаш начина който знаеш.
Според мен опитай и още веднъж с флашифай да флашнеш рекавърито, но след това без излишни рестарти - директно влез в него.
Може и да мине от втория път
Цитирай
#23

Добро утро! Аз просто не зная как се процедира с TWRP и дали е с recovery .... След като ми изписа да го флашна и ми изписа reboot or flash more .. аз дадох reboot рестартирва се и вече не изписва кабелчето а стои празен екран и отново се рестартирва и си зарежда всичко . Аз просто не знам как да процедирам .. трябва ли да е свързан с компютъра трябва ли да имам rom или update ..?? Нищо не ми е ясно.. Оставям го така ако някой не ми поясни стъпка по стъпка..Sad(
Цитирай
#24

e, нали каза че знаеш как се флашва с флаштул,. без да губиш данните. Просто свали версията за флаштул и действай.
Другите неща ги пише по инструкциите - трябва си четене
Ако искаш да флашваш през TWRP, според мен трябва да е отключен буутлоудъра.
Това се проверява през компютър, телефонът трябва да е в режим fastboot и да се въведе командата:
fastboot oem device-info
Ако на втория и третия ред, които връща пише TRUE - Значи можеш да си флашнеш TWRP рековъри със следващата команда:
fastboot flash recovery twrp.img

През Recovery, специално за този ром се процедира през Install - избираш предварително сваления ZIP файл и плъзгаш за да започне процедурата. След това ще има бутон Reboot, след което вече трябва да си с новия ром.
Да разбирам че втори път през Flashify не е тествано дали след това влиза в TWRP
Цитирай
#25

Да с флаштул знам как се процедира : мисля че за да се запазят данните трябваше да махна отметката на userdata . Но нали каза че по добре е през TWRP та затова тръгнахме да действаме и проверяваме.Smile)
Да споделя как процедирам и не знам дали е првилно:избирам flashify /recovery image/choice a file / open from  ( но избирам местонахождението на img файла разархивиран и качен в папка dowloads с file explorer и  ме пита flash recovery.? давам YUP!  предлагами да се reboot now  давам ок и се рестартирва : показва MI логото след известно време  стои така и се рестартирва отново и телефона си влиза в нормална работа. Това е не знам какво трябва да се появи ако съм режим TWRP.?  Сега не знам след като не ми изписва кабела на екрана ще мога ли с флаштул да го флашна.?



от миниатюрата по долу при долната икона не се случва нищо а при горната влиза в fastboot но не знам какво да правя . ако трябва да се въвежда в cmd това : fastboot oem device-info
изписва ми че : fast boot is not recognizet as an internal operable program or batch file


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)