Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации P10

Firmware Finder ви спестява чакането, стига да одобрен за инсталация дадения фирмуер.
Цитирай
Аксесоари

@emzo, с риск да бъда наречен отново "отворко", моля разкажи как става с FF.
Да речем, за моя модел във FF не виждам B171, пък той дойде на OTA преди седмица.[Изображение: 1ad2addc137f0efc7708189159544224.jpg]

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай

Може ли с прости думи да ми обясните как става актуализацията през Firmware Finder. Виждам че за дадена актуализация има по два файла Ota и Full package. След като сваля някой как става процедурата. Устройство не ми е рутнато.

Изпратено от моят VKY-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=s5hHTZ4LGMM
Цитирай

Поразровете се назад във темата и ще видите как се ъпдейтва чрез фф . Било то чрез проксито или директно теглене и слагане във телефона и инсталиране . Колегата отгоре да пробва с чистенето на кеша на фф или да го махне и пак да го качи . Преди време и на мене не ми ги показваше версиите във фф ( новите ) .

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Чистил съм кеша, дори сега пак го направих, но няма промяна.

Даже и тук не излиза нищо по-ново от B164
http://pro-teammt.ru/firmware-database

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай

Aз пък даже съм с B151.. Никакви ъпдейти не съм получавал.. Писах си с Huawei по фейбсук и ми обясниха, че ъпдейтите пристигат по ИМЕИ-я на у-вото.
Утре мисля да отида до Мтел и да ги попитам, защо не получавам абсолютно никакви актуализации..

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

В крайна сметка сматаш, че ще получиш отговор от оператор защо телефона ти не се ъпдейтва? Добре, хем си питал производителя, който ти е дал отговор, хем искаш още да питаш, да се ядосваш. Аз като искам нова версия не питам, а я инсталирам сам. Има си инфо с кое и как става. Напълно официални са версийте и дори се инсталират с лекота.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Ще питам оператора, защото ако не са активирали у-вото от ИМЕИ-а и не са маркирали в системата им, че у-вото е продадено, може за това да не получавам никакви ъпдейти. По принцип още с покупката на ново у-во се получават системни актуализации. Аз не получих такава.

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

Актуализирах до B162 през FF след което B170 си дойде по нормалния начин.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-18, 21:03:46)Android_big.fan написа:  Ще питам оператора, защото ако не са активирали у-вото от ИМЕИ-а и не са маркирали в системата им, че у-вото е продадено, може за това да не получавам никакви ъпдейти. По принцип още с покупката на ново у-во се получават системни актуализации. Аз не получих такава.

Big Grin спести си излагацията, а просто си направи бекъп и си ресетни апарата.
Цитирай

(2017-10-18, 22:00:26)emzo написа:  Big Grin спести си излагацията, а просто си направи бекъп и си ресетни апарата.

Не ми се занимава честно казано с такива работи.. Пък си ми е и в правата.. Какво като попитам, човешко е Big Grin

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

(2017-10-18, 21:04:25)zaharyg написа:  Актуализирах до B162 през FF след което B170 си дойде по нормалния начин.

Аз по същият начин минах на B162 и в събота получих B171

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

FF?
Какво е това?

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай

Firmware finder.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Отидох до Мтел, служителя имаше П10ка, отвори я и той също нямаше ъпдейта. Явно все още не е наличен за VTR-L29. Каза, че и всички изложени телефони П10ки на щанда са с б151 и нямат актуализации. Писах и с хуауей по фб, казаха ми че няма причина за притеснение с апарата и все някога ще дойде...

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

Сложи временно сим на друг оператор и ще дойде.
Цитирай

(2017-10-20, 10:01:40)Android_big.fan написа:  Отидох до Мтел, служителя имаше П10ка, отвори я и той също нямаше ъпдейта. Явно все още не е наличен за VTR-L29. Каза, че и всички изложени телефони П10ки на щанда са с б151 и нямат актуализации. Писах и с хуауей по фб, казаха ми че няма причина за притеснение с апарата и все някога ще дойде...

Ръчно актуализирах до б162, после до б164 през фирмуер файндър, след това( някоя друга седмица) си дойде б171- снимка
В крайна сметка или направи моите стъпки, или чакай, или се сърди,чуди, питай продавачи защо няма ъпдейт

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Снощи пуснах FF в момента съм с 150 едносимовия намери ми 164 зпочна да тегли и докато тегли намери и 171 и двете изтегли но бях спрял проксито и ми изписа че ъпдейта е невалиден и ще бъде изтрит. Дали е заради това че спрях проксито или има друга причина?

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай

проверявайте тук http://pro-teammt.ru/firmware-database/?...are_page=0

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

Ще го почакам ъпдейта.. Ама батерията.. Нямам думи, какво се случва?!


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

Моля за помощ голяма драма е за мен не мога да исталирам по нов firmware. С FF започва да тегли VTR-L09C432B162 стига почти до края и пише че има допълнение и направо започева да тегли B171 но за него няма удобрение за инсталиране и когато го истегли и него пише "Неуспешно удостоверяване на иснталационния пакет. Този пакер е неупълмощен и ще бъде изтрит. Моля изтеглете и истълирайте упълномощеб инсталационен пакет. " Странното че един път само съм ъпдейтвал и в момента съм с B150 като гледам всички имате по-нови обновления.

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай

Аз също съм с Б151. За сега само търпение, не желая да руутвам и т.н, защото имах лош опит със стария телефон.

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай

(2017-10-20, 22:46:23)Android_big.fan написа:  Аз също съм с Б151. За сега само търпение, не желая да руутвам и т.н, защото имах лош опит със стария телефон.

Ъпдейт през Firmware Finder няма нищо общо с руут! Но щом имате досатъчно търпение, ок! Тогава няма смисъл от въпроси като " кога и  защо " няма ota обновяване!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай

Гледах някакво видео и за това не искам да пипам, но ако е напълно безопасно и не се влиза в recovery режими, twrp-та и т.н, а става бързо и лесно ще го направя. Просто със старият телефон имам ужасен опит след руут и от тогава не смея да пипам Big Grin

 Huawei P10, Graphite Black!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)