Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 3G/4G
#1

Здравейте! 

Имам странен проблем. 
Когато съм някъде където няма 4G и съответно телефона си намира 3G мрежата и си стои на нея. 
В този момент като излезна навън, където по принцип има 4G обхват  телефона автоматично трябва да превключи на 4G( така е настроен), но си стои на 3G.
Успях да фиксна тоя бъг единствено като влезна в настройките, превключа на 3G, после пак на 4G.
Проблемът не се проявява когато включа данните на място където има 4G, тогава директно си го хваща. 
На Mtel съм,  не помня дали на теленор съм имал този проблем, но определено е от сравнително скоро.
 Смених сим картата, Лайпнал съм кечове, etc. няма разлика. 

Помощ!

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#2

Превключва си телефона просто не става на секундата, в която хване 4г, а след минута две три.
Цитирай
#3

Хм. Аз мисля, че минута две е много.
По-скоро проблема изглежда е друг.
Настроен е така, че да се хваща към по-силната мрежа.
Тъй като след като поизлезна малко по-на открито, където сигнала на 4G явно става по-силен от този на 3G и си превключва. Просто докато на 4G сигнала не надмине този на 3G явно не превключва ако е на автоматично.
Някой друг да потвърди?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#4

Потвърдено но едва ли има смисъл от това. Естесвено ,че не може да стане толкова бързо . Има си определен тайминг (както на wifi така и на мобилен ) в който търси мрежа.
Същото е така да се каже и когато провеждаш разговор при пуснат 4Г . Веднага (при липсата на ВОЛТЕ) го сменя на по-ниското и след приключване на разговора почва да търси пак по-бързата мобилна мрежа.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#5

Ами направих някои тестове и нищо нормално не виждам в това поведение. Може ли някой да пробва дали като е на закрито където му хваща H+ само и после като излезе навън дали въобще му се променя на 4G.
Както и обратното.
Защото при мен или се сменя след много време или в повечето случаи не се сменя въобще.
С LG G3 няма такова нещо, за няколко секунди обръща на другата мрежа.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#6

(2017-04-25, 19:38:06)remixa92 написа:  С LG G3 няма такова нещо, за няколко секунди обръща на другата мрежа.

Различно написан софтуер...

Иначе аз този тест не мога да го направя, защото в Пловдив не съм видял място без 4G и няма къде да тествам.
Цитирай
#7

Аз уикенда пътувах с влака София - Варна и на места (както се досещате) няма никакво покритие. За секунди си превключваше от никакъв обхват на Edge, H+ или 4g. Не съм забелязал проблеми до сега. Става въпрос за Теленор. Нямам карта на Мтел да тествам.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#8

(2017-04-26, 11:24:58)aiwara написа:  Аз уикенда пътувах с влака София - Варна и на места (както се досещате) няма никакво покритие. За секунди си превключваше от никакъв обхват на Edge, H+ или 4g. Не съм забелязал проблеми до сега. Става въпрос за Теленор. Нямам карта на Мтел да тествам.

Реално ако се замислиш...няма как да знаеш дали веднага се е превключвало, когато ти се е появявал 4G примерно. Ти може да си бил влезнал в обхват...но известно време да си е стояло само нa H+, и после да е превключвало.
На теб ти се струва изведнъж...защото реално веднага ти се променя иконата от H+ na 4G, но дали се случва веднага като се намериш в обхвата на клетката или не...това как да го знаеш?!
Цитирай
#9

Е аз съм в Пловдив също, но в Тракия на закрито никога няма 4G.
Честно казано не мога да преценя дали е бъг или така е конфигурирана системата.
Явно наистина чака 4G сигнала да стане по-силен от този на 3G и тогава превключва.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

(2017-04-26, 20:13:51)remixa92 написа:  Явно наистина чака 4G  сигнала да стане по-силен от този на 3G и тогава превключва.

...което всъщност има голяма логика и е по-добре, че е така (поне за мен). Защото ако ти превключи на 4G с една чертичка...батерията ще си замине за отрицателно време. Всеки знае, че слабия обхват е враг номер 1 за батерията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)