Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] MTP не работи след Root
#1

Добър ден!
Вчера си root-нах телефона (прочетох доста теми как става това и изгледах няколко клипа) и всичко мина както трябва. 
След като се рестартира телефона и всичко приключи се опитах да го свържа с компютъра тогава индикатора за зареждане светна и батерията започна да се зарежда. Принципно от горе се появяваше известие от което се избира как да се сподели паметта. След роот-а това известие не появи. Когато отида в Settings/Additional settings/Developer options в полето Select USB Configuration е избрано Charging only и когато се опитам да го променя то се връща пак на Charging only. Разрових се из интернет намерих няколко начина как да го променя но не помогнаха отново се връща на Charging only. 

Когато включа флака или външния HDD с OTG кабела всичко работи. 
Когато пусна Fastboot режима и свържа телефона с компютъра на компютъра се появява "известие", че е засечено устройство.
 
С две думи не мога да споделя паметта на телефона(xiaomi redmi 4 pro) с компютъра. 
Как мога да оправя проблема?
Аксесоари
#2

С кой ром си?
Опита ли UnRoot - ако само Root-a е проблема.
Компютъра ако е свързан с рутер можеш през телефона (приложението Explorer) да пуснеш FTP и да си копираш файлове безжично
#3

Стоковия с който дойде (поръчах си телефона от aliexpress ако има значение ).
Не съм пробвал с UnRoot не знам дали проблема е от там за това не съм пробвал (трябва да видя как да го направя, ако може да дадеш тема или да напишеш как да го направя, че не знам как става точно)
Само знам, че се появи след root-а.
За прехвърлянето на файловете не е проблем има една кофа с приложения билото то през bluetooth или Wi-Fi с или без рутер.
#4

При руснаците има няколко начина за връщане на MTP режима, погледни и там, ако не си ги пробвал.
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=783994


Прикачени файлове Миниатюри
   
#5

@milen_milen - unroot Най-лесно през SuperSu Приложението. В настройките му, почти най-долу, има опция за Full unroot


Но, според мен, пробвай първо на @milstan Линк-а
#6

Определено и при мен беше така след като руутнах, както е казал колегата @milstan , при руснаците е обяснено как да заработи пак. Аз флашнах през TWRP едно зип-че , и всичко работи перфектно !

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 5  4/64 Red
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)