Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внезапно рестартиране
#1

Здравейте, ползвам OnePlus 3T с OOS 4.1.0 с root, но ядрото и ROM-а са стандартните. Отключването на устройството става с пръстов отпечатък, като  резервния метод е шаблон. Когато телефонът се изключи и включи, респективно рестартира, отключването става само чрез шаблона. И ей го на проблема - от време на време, щом опитам да го отключа, на дисплея се показва направо въпросната решетка, по която да "нарисувам" шаблона. След това влизам в "Settings" -> "About phone" -> "Status". В полето Up time пише, че телефонът е включен от 484 часа. Възможно ли е да се е рестартирал?! А защо ако се рестартира, броячът не се нулира? Някой може ли да даде идея какво може да е в основата на проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно някое приложение. Почни да изтриваш последните инсталирани едно по едно. Другия вариант е да направиш фактори ресет.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#3

Може неволно да е отчело няколко докосвания до скенера за пръстовия отпечатък и затова да ти иска код (в твоя случай модел). Аз когато нацъкам няколко пъти грешни отпечатъци и отключването след това става само с PIN.
Цитирай
#4

Това се случва и при мен. Телефона казва "For additional security we need your pattern.". Опцията за отпечатък я няма тогава.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#5

Включен ли ви е Pocket mode?
Цитирай
#6

Да, при мен е включен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)