Анкета: Използвате ли си телефона докато шофирате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Постоянно, винаги е в ръката ми
10.11%
9
10.11%
Не, в никакъв случай
28.09%
25
28.09%
Само за разговори
32.58%
29
32.58%
Само за selfie
1.12%
1
1.12%
Само за игра. Да опасно е и трябва да спра
1.12%
1
1.12%
С хендсфрий съм и не пипам телефона
12.36%
11
12.36%
Не шофирам
14.61%
13
14.61%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли си телефона докато шофирате?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Използвате ли си телефона докато шофирате?"


[Изображение: Phone-and-Drive.png]



С участието си в Анкетата заявявате, че сте запознати с правилата за участие в Анкетите!
Аксесоари
#2

"Само за разговори" - да, виновен.

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
#3

"Постоянно, винаги е в ръката ми" ... невинен Smile
Колата е с вграден телефон и съм му бучнал една сим и там ... управлението е от волана та постоянно ми е в ръцете ...
#4

Имах хендсфрий, което се повреди, така че сега само инцидентно за разговори.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#5

Смятам анкетата за напълно излишна, защото задавате ”Отговори”.... Да телефоните са неотлъчно в ръцете ни.. Та нали това Ни учат още на шофьорските курсове. За да не голословя, прилагам нагледно и снимка.
   

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#6

Не, в никакъв случай, возя дете на задната седалка.
#7

Определено не, телефона е свързан с блутут и разговорите си ги приемам в движение. Съобщенията чакат.

Samsung Galaxy S10+ Green
#8

Не че ми е постоянно в ръката, но го ползвам. GPS, разговори, съобщения. Естествено че не стои в ръцете ми. С една обикновена стойка имаш лесен достъп до тези неща...
#9

Ползвам го само с хендсфри, а на дълъг път на стойка, като навигация.

Poco F4 GT 12/256
#10

Според мен, за един добре владеещ колата шофьор не би представлявало проблем да държи телефон в ръката за провеждане на разговор. На мен по скоро ми прави впечатление понякога, че естеството на разговора ми отплесва от пътя и много пъти съм се викал, абе тука огледах ли се като минах на кръстовището, или пък като завих, погледнах ли в огледалото, защото съм се заплеснал в разговора, а не че държа телефон.
Е са да караш и да си чатиш или гледаш клипчета е недопустимо.
Аз съм от тези, които говорят докато карат.
#11

Според мен липсва отговор: "Нямам хендсфри, но не използвам телефона докато шофирам. Спирам на първото удобно място и връщам обаждането"... Аз поне правя така.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
#12

Телефона не го пипам докато шофирам, дори и папата да се обажда.
Безопасността на първо място, повечето ми пътувания са по половин час, а по-дългите пътувания не шофирам сам.
Толкова половин час ще изкарам без да бърборя по телефона.
#13

Говоря най-вече на високоговорител докато карам. Съобщения само на светофар.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
#14

Никога не използвам телефона когато шофирам а карам по 20 000 км на година, Мисля че е много грозно и опасно да се разсеиваш с такива глупости докато шофираш. Дори като ми званят не вдигам. За жалост няма достатачно големи глоби, има достатачно несъобразителни шофьори за да се разсейвате допълнително с глупости? А ако толкова ви е важно да говорите ми купете си Хендс Фрее по 10Лв. ги има не сте толкова бедни 5 литра бензин/дизел е това...
#15

Маркирах "само за разговори", НО
1. нямам собствена кола
2. Като карам бих погледнал телефона на някой светофар или другаде, където колата не е в движение
3. Ако ще говоря ще е в задръстване или някъде където да мога хем да си кажа нещо набързо, хем да не причиня ПТП


Ползвайте хендсфри!

[Изображение: giphy.gif]
#16

Да, виновен и без оправдания
#17

Не си и помислям !

"This offence carries a fine of up to £1000 and 6 points on your driving licence (The fine can rise to £2,500 if you are driving a bus, coach or heavy goods vehicle)."

http://www.pattersonlaw.co.uk/motoring-o...Gwods9kILg


Ако ви стиска,говорете докато шофирате...Smile


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)