Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P8 Lite с различни дисплей?
#1

Здравейте, колеги, днес сравних екрана на моя P8 Lite, със същия телефон на един приятел. Бях много учуден, че моят екран е по-тъмен и някак бялото е по-сиво. Видимо P8 Lite на моя приятел беше по-светъл и бялото настина бяло. Проверих че и двата телефона са на максимална яркост и еднаква температура на цветовете, но въпреки това екраните изглеждаха различно. Много странно. Някакви предположения защо е така?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
Аксесоари
#2

При тези телефони се уверих че всичко е възможно всяка бройка е различна. Ето тук има информация защо китайските телефони са евтини.
http://www.blitz.bg/lyubopitno/dzhadzhi/...07026.html
Цитирай
#3

Е точно ”блиц” ли намери за достоверен източник на подобна информация Big Grin
Цитирай
#4

Huawei по принцип не се водят от евтините безименни или измислени марки.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#5

(2017-05-01, 10:46:14)Vi70 написа:  Е точно ”блиц” ли намери за достоверен източник на подобна информация Big Grin

И на още две три места го срещах не само в блиц
Цитирай
#6

Написаното в статията не се отнася за този модел. Сглобката му е добра, дизайна е страхотен, а и е прилично тестван преди да стигне до крайния потребител. Нека потърсим по-достоверна и логична причина за конкретния случай. Аз също ще проверя яркостта с 2 еднакви телефона.
Цитирай
#7

Имам спомен, че и в нашия раздел на п9 лите имаше колега, който спомена, че с приятелката му май са си купили телефоните от един оператор, и неговия дисплей жълтеел спрямо другия апарат.
Не знам дали е дефект или просто лоша калибрация в завода
Цитирай
#8

Моят е купен от Мтел, а другият от Технополис.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#9

Възможно ли е от фабричния протектор така да се вижда??

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#10

Малко вероятно, но винаги може да провериш. С едната ръка държиш 10 кинта в джоба, с другата чопкаш в единия ъгъл, разлепяш и разбираш Big Grin
Цитирай
#11

(2017-05-02, 19:24:20)Vi70 написа:  Малко вероятно, но винаги може да провериш. С едната ръка държиш 10 кинта в джоба, с другата чопкаш в единия ъгъл, разлепяш и разбираш Big Grin

10 кинта в джоба?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#12

За нов протектор.
Цитирай
#13

(2017-05-02, 18:40:34)roumen_s написа:  Възможно ли е от фабричния протектор така да се вижда??

Възможно е. Приятелката ми е с фабричен и нейния телефон е по-тъмен, защото заводския протектор е леко матиран. Не е лош протектора, иначе. Като ти се поотлепи, сложи един стъклен (препоръчвам ти да е за повече от 10 лева) и дисплея ще ти се стори една идея по-ярък Smile
Цитирай
#14

Цената няма значение. Не е някаква техника, зависи от това как цялостно се ползва телефонът.
Моят е за 1.80 лв. (курса на долара тогава) и си държи без проблеми година и половина.
Цитирай
#15

В али експрес или ги подаряват с калъф (или гръб) или пък стъклените са евтини. Как пък няма да дам 10 лева за едно парче протектор, който друг е поръчал и ми продава с яка надценка.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#16

Колега, а провери ли дали двата телефона са са със еднаква версия на андроида? Защото от там може да идва и разликата в яркостта на дисплеите.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#17

На единия може да е включено увеличаването на четливостта на слънце от опциите на програмиста.
Цитирай
#18

При мен също забелязвах различни цветове на двата телефона в подписа ми.
Черния е от Мтел (двусимов) , а белия от Технополис (едносимов).

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#19

Разлики има и според мен са в зависимост от партидата и датата на производство.В къщи има три такива телефона.С абсолютно еднакви версии на андроида и на фърмуеъра са.Моят (едносимов) и на щерката (двусимов) са абсолютно еднакви и като цвят на дисплеите и като софтуеър отвътре.Например подредбата на иконите при нас може да бъде 4х4,5х4 и 5х5 реда и икони.При отключване с обложка/списание (или както там беше) изписва категориите на български-спорт,хоби,мода,пътуване и т.н.
В същото време на жената телефона,също едносимов,последен купуван,дисплеят му жълтее,иконите може да са макс 4х5,а не 5х5,в менюто за списанието/обложките пише на английски-fashion,sport,travel и т.н. Имаше и разни други разлики,ама сега не се сещам.И трите телефона са купувани от техномаркет и са с еднакви стъклени протектори.Така че не си ги сваляйте за тъпи проби и не ровете,просто телефона така е произведен.
П.С.Сетих се сега едно нещо.На моя ако му е изключен ГПС-а,не може да ми опресни прогнозата за времето.На другите не знам как е.Затова и на трите ГПС стои включен.Имам двама колеги,на които прогнозата се обновява с изключен ГПС,само посредством wi-fi и 3/4 г клетка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)