Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Източване на батерията в стенд бай
#1

Здравейте,

от месеци се мъча с този проблем и съм на път да хвърля телефона..

Проблемът е, че за една вечер батерията пада с 30%. Независимо дали е с чклюена мрежа или wi-fi. Дори в airplane mode - същата работа..  за 8-9 часа - към 30% пада в абсолютен покой. 
Най-големият консуматор е 'phone idle", което не говори много. Съответно и през деня държи малко, тъй като дори да не правя нищо едни 30% ги отписваме.. съответно едвам докарвам до 5% към 8 вечерта..

Правих хард ресет 3 пъти (2та пъти последнователно). Купих нова батерия - без промяна.

Телефонът не е удрян или мокрен... Все още е в гаранция, но първо, че това е малко събективен проблем, и втори - има малка цепнатина на стъклото близо до камерите (неизвесно как се получи още 1вата седмица след като го купих) и е много вероятно да откажат гаранция "защото е удрян".


Отворен съм за съвети.. насоки за сервиз и пр...

Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в раздела за G4 - има тема за батерията. Но първото е да си свалиш CPU Spy и да видиш дали телефона "заспива" или някое приложение го държи буден и точи батерията.
Цитирай
#3

Добра работа върши и GSam Battery Monitor, но за да разбереш коя точно програма го държи буден ще ти трябва root и Wakelock Detector.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#4

Wakelock Detector може и без руут да се ползва. @silverfox

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

Вярно, имаше някаква опция при инсталиран ADB, разрешен USB Debugging и инсталирано някакво приложение в Chrome да тръгне, но при мен на един таблет не успя.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#6

Преборих се с Wakelock Detector-a без руут.

Този NlpCollectorWakeLock ли е проблем..?



screen1

Screen2
Цитирай
#7

Да, NlpCollectorWakeLock е проблема. По някаква причина постоянно ти сканира за wifi мрежи за да определи по тях местоположението ти, но не успява. Ползваш ли google now?
На първо време влез в настройки > местоположение, натисни трите точки > сканиране и изключи сканиране на wifi и Bluetooth. След това се върни в местоположение и най долу, google история на местоположението го изключи и него. Влез в настройки > памет и usb > вътрешна памет, намери кеширани данни и ги изтрий.
Рестартирай телефона и следи положението.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

За съжаление това се оказа фантомен проблем.

Реално установих, че батерията се точи дори при напълно изключен телефон.. за 1 ден батерията изчезва до 0 ако е пъхната в телефона.
Отделена от него си стои пълна.

Това ме води до мисълта за някакво късо или утечка .. Това подлежи ли на ремонт или е за нова платка?
Цитирай
#9

А дали не е заминала? Ако не се лъжа - батерията е с не повече от година гаранция, че дали не е и 6 месеца.
Цитирай
#10

Един съвет - отлепи батерията и виж дали има под етикета лентов кабел закачен към нея(това малко в кръга на конспирацията за следенето дори и при изключен телефон.Самсунга ми имаше такава пътечка и след махането й държеше повечко)

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#11

Това под батерията най вероятно е е NFC за безжично зареждане

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай
#12

Ъпдейт - пробвах да мина гаранционно, но естествено ми отказаха, поради липсващото 2 мм парченце от стъклото до камерата.
Очевадно несвързано с утечката, но нейсе..

Ще го пратя на някой сервиз в София.

Иначе батерията на V10 е сменяема.. няма какво да й отлепям.. няма закачени кабели към нея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)