Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Одеве ми се получи проблем с дисплея както ми се беше случило като го взех в началото. В един момент спря да реагира, замръзна си на началния екран. Няколко рестарта, нищо. После по едно време като си плъзгах безцелно и натисках на икони та да видя дали все пак ще реагира натиснах два пъти бързо на една от иконите и взе че се отвори. Тогава макар и с трудности стигнах до приложенията и деинсталирах едно за което имах подозрения и после рестартирах, да, ама не. Дръпнах с два пръста, свали панела ама нищо не ставаше, и работеше едно адски тромаво и бавно. Вбесих се страшно и го зарязах и като се върнах беше проработило. Въпроса е че не мога да си обясня въобще дали това идва дори от дисплея, защото все пак по един или друг начин си реагираше макар и тая малка реакция да беше безполезна все пак с телефона почти нищо не можеше да се направи. Както споменах ми се случи за втори път. И понеже знам какво ще ми кажат в сервиза хич не ми се занимава, а и даже може да ми откажат гаранцията заради това, че е взет от скайфон и тогава вече тотално ще полудея. Все пак някой друг да се е сблъсквал?
Цитирай
Аксесоари

Трудно ще докажеш проблема, а и като не се проявява често ...трудно ще установят причината. Но все пак ако съм на теб бих го занесъл до сервиз.

А защо да ти откажат гаранцията?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Защото не знам дали скайфон работят с оторизираните сервизи. На един приятел вчера му се е случило същото със s7 edge и са му го взели блокирал тъча ама при него се е задържало.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дааа, пак блокира ама тоя път май за постоянно Big Grin
Същност не е смешно, не съм в софия за празниците а телефона ми е почти неизползваем. Обаче ми е любопитно нещо. Като недовиждам си помагам с програма в достъпност от google, та как така с включена програма си реагира, а като е спряна не става!? Деинсталиране не помага, въобще от къде се пръкна тая глупост!?
Цитирай

Не можеш ли да го върнеш към заводски през тази програма?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Успях да го ресетна. Тръгна правилно подозирах че все пак може да е и софтуерно.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз от самото начало предполагах, че е софтуерно Smile Радвам се, че вече всичко е наред Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здраеейте, колеги!
Със S8 съм отскоро и имам няколко въпроса относно дисплея.... Като цяло телефона е чук, държи се доста добре, батерията си я бива, на antutu прави 175000, което е впечатляващо. Но дисплея малко ме разочарова. Когато го погледна под ъгъл и дисплея розовее малко. Това нормално ли е? Ще прогресира ли дефекта в бъдеще и той хардуерен ли е, или софтуерен? Един приятел има S6 и при него бялото на телефона е страхотно, докато при мен ако се вгледа човек, изглежда леко сиво, а при наклонено положение розово...... Телефона го ползвам от 1 седмица, взет от виваком с договор. Да ходя ли да им го връщам, или да си карам така?

П.С. Може би плюса на това "мръсно" бяло, е че не ми товари толкова очите, но пък розовото ме вбесява! Какво да правя според вас?
Цитирай

(2018-01-05, 18:06:05)Plamen93 написа:  Здраеейте, колеги!
Със S8 съм отскоро и имам няколко въпроса относно дисплея.... Като цяло телефона е чук, държи се доста добре, батерията си я бива, на antutu прави 175000, което е впечатляващо. Но дисплея малко ме разочарова. Когато го погледна под ъгъл и дисплея розовее малко. Това нормално ли е? Ще прогресира ли дефекта в бъдеще и той хардуерен ли е, или софтуерен? Един приятел има S6 и при него бялото на телефона е страхотно, докато при мен ако се вгледа човек, изглежда леко сиво, а при наклонено положение розово...... Телефона го ползвам от 1 седмица, взет от виваком с договор. Да ходя ли да им го връщам, или да си карам така?

П.С. Може би плюса на това "мръсно" бяло, е че не ми товари толкова очите, но пък розовото ме вбесява! Какво да правя според вас?
В насройки на дисплея има лек за розовеенето, режим на дисплея слизаш надолу отметка хладно и червения цвят го намали

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Не става, опитах...... Розовеенето си остава, макар и незабележимо да е, мен ме вбесява! Дори на някой като им спомена за проблема и те отричат да виждат въпросното розовеене. Страхувам се, ако го оставя така и го ползвам с "розов" дисплей, да не се влоши проблема в бъдеще и тогава като отида във Виваком и помоля за смяна или пращане в сервиз, да не ми откажат...
Цитирай

Не могат да ти откажат щом не си го повредил ти. Когато искаш им го носиш да сменят.
Цитирай

След смяна на дисплея не губи ли водоустойчивост ?
Цитирай

Не щом е сменен в оторизиран струва ми се.
Цитирай

А баланса на цветовете на края на екрана пипна ли?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Тая настройка за края на екрана дали е за четирите страни на екрана, или само за извитите части, все съм се чудил?

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Пробвай с настройки>дисплей>разширени опции> баланс цветове на края на екрана ако няма промяна пак, влизаш в диалера и набираш *#15987# тук имаш решение точно за розовеенето, моята настройка е -3 Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-06, 12:59:08)Plamen93 написа:  Не става, опитах...... Розовеенето си остава, макар и незабележимо да е, мен ме вбесява! Дори на някой като им спомена за проблема и те отричат да виждат въпросното розовеене. Страхувам се, ако го оставя така и го ползвам с "розов" дисплей, да не се влоши проблема в бъдеще и тогава като отида във Виваком и помоля за смяна или пращане в сервиз, да не ми откажат...
Розово, жълто, синьо, бимбяно... Каквото се сетиш е нормално за този телефон. Погледни назад в темата и в youtube, има клипове. Бяло, няма как да стане.. Най много да го докараш до друг нюанс. Няма два еднакво калибрирани дисплея. Моя е жълт.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте след сменен гаранционно дисплей, преди не знам колко месеца, мисля че лятото беше сега пак се появи бърн ин на същото място. Чудя се дали да изчакам да се изрази по-ясно или веднага да го пращам, а и нямам какво да ползвам.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

По принцип ако го даваш на оператор за сервиз са дрлъжни да ти дадът обротен телефон.
Цитирай

Къде ти се появи burn in?
Цитирай

Предния път му беше горе в лентата на състоянието. На мен ми е чудно - 2 пъти да изгори там и то за кратко време на ползване.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Пак е горе и като правиш уайп кеш и на синия екран доста си пролича. Гледам да прескачам оператора, въпреки че съм корпоративен. Преди време ми бяха дали едно htc трагично от най-първите модели.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2018-03-25, 12:15:19)mefistoreyon написа:  По принцип ако го даваш на оператор за сервиз са дрлъжни да ти дадът обротен телефон.
Това къде го пише, за да го видя ако ми се наложи?
Общи условия или договор?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

И на мен винаги са ми давали но след като поискам иначе се правят на луди

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай

Здравейте!
Имам лек проблем с s8. Телефона ТРАКА! Чува се мисля от камерата, защото като я пусна на видео и разклатят рязко, трака по-малко, а ако е изгасена, съответно трака повече.... Уж работи де, но това тракане ме изнервя страшно много!! Телефона е изпускан, разбира се, но винаги е бил с удароустойчив калъф и стъклен протектор..... Няма и драскотина по него, но това тракане... Angry Да не съм прецакал нещо? И да очаквам ли проблеми в бъдеще?

Благодаря предварително..... Надявам се коментарите да са обнадеждаващи, защото не искам да го отварят - след това вероятно няма да е същият... Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)