Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+
Photo 

Аз съм свикнал да е ярко, и въобще дори не ми прави впечатление, като даже съм и свикнвал вече с Burn-in–те,, но щом го правят от самсунг, още по-добре Big Grin

EDIT: Пратиха ми смс, че телефонът е в офиса и го взех, той си е направо чисто нов: сменили са както вече постнах: Дисплея (заедно с рамката около него, това се подразбира), батерията (обсъждахме защо), порта (тук след като видях как влиза сега, определено нещо със стария се е развалило, защото влизаше много по-трудно и не щракваше, така че основателно и похвално, че са го забелязали) и за капак (pun inteded) задният капак, което е изненада за мен, че и него са сменили, така че в завършек 4/4 и е доста добре. Доволен съм, благодаря за съветите. Smile 
[Изображение: HSy3aaf.jpg]

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
[-] 1 потребител изказва благодарност на naskox за това мнение:
  • hondarullezz
Цитирай
Аксесоари

(2018-08-08, 10:06:21)naskox написа:  Аз съм свикнал да е ярко, и въобще дори не ми прави впечатление, като даже съм и свикнвал вече с Burn-in–те,, но щом го правят от самсунг, още по-добре Big Grin

EDIT: Пратиха ми смс, че телефонът е в офиса и го взех, той си е направо чисто нов: сменили са както вече постнах: Дисплея (заедно с рамката около него, това се подразбира), батерията (обсъждахме защо), порта (тук след като видях как влиза сега, определено нещо със стария се е развалило, защото влизаше много по-трудно и не щракваше, така че основателно и похвално, че са го забелязали) и за капак (pun inteded) задният капак, което е изненада за мен, че и него са сменили, така че в завършек 4/4 и е доста добре. Доволен съм, благодаря за съветите. Smile 
[Изображение: HSy3aaf.jpg]

Да те попитам тъй като са ти сменили и задния капак а моя е с карбонов протектор за модела (от али експреса) и стъклени протектори на камерата (лещата) и (светкавицата hearth sensor) за да предпазват отдолу всичко е като ново (мразя надрани неща) Smile Та по въпроса преди да го пратя да ги махам ли? Отпред съм със стъклен протектор който е ясно че заминава (Така или иначе има вече 2 пукнатини) Въпроса ми е като ти дойде имаше ли фолио временно (заводското) на екрана или е гол Big Grin докато сложа стъклен (миналия път чаках седмица да дойде) Да знам голе долу дали от рано да не запазя и Благодаря за изчерпателния отговор Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Колкото по-гол го оставиш толкова по-добре. Днес в сервиза им минават сума ти телефони нали не си мислиш, че ще седне а тоя има лепенка да я отлепя бавно внимателни пък после пак. Моят съвет е махай всичко. Аз винаги им го оставям както завода го е изкарал. Един единствен път само бях с протектор и проблема беше тотално нерелевантен с дисплея и предупредих изрично да не го свалят и бяха уважили молбата ми. Дойде в кутия Теленор сервиз и беше изцяло облечен в целофан, отпред отзад ижпо ъглите с черно.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
[-] 2 потребители изказват благодарност на naskox за това мнение:
  • divna, hondarullezz
Цитирай

Колеги моя също мина по този път (оторизиран сервиз от оператор,  мисля К&К ) и всичко ми беше сменено както е описал колегата,  но за задния капак нямам наблюдения и тия дни като се прибера ще погледна какво пише в протокола ... но аз също имам протектори на камерата и сензора  и не бяха махнати !
Цитирай

Какви са тези протектори на камерата и сензора?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-08-08, 21:42:21)divna написа:  Какви са тези протектори на камерата и сензора?

Стъклени от Али експрес Smile ето ти и линк пазят доста лепят се лесно 

Dreamysow Back Camera Lens Flash Light Tempered Glass For Samsung Galaxy  note8 note4 5 S6 edge S7 edge S8 PlusScreen Protector

 http://s.aliexpress.com/amArINnI?fromSns=

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
[-] 1 потребител изказва благодарност на hondarullezz за това мнение:
  • divna
Цитирай

И такаа днес успях и пуснах моя по Еконт към ,,Сръчко" Махнах фолиата протекторите бекъп.. И формат. И сега започва чакането , като пристигне ще дам отзиви Big Grin (Извадихме верния стар LG G2 И вече се усеща липсата му Sad ...)

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
[-] 1 потребител изказва благодарност на hondarullezz за това мнение:
  • seemore
Цитирай

Хубаво е да няма нищо по телефона като се праща. Сервиза не носи отговорност за допълнителни аксесоари, но аз бих го сложил в нещо омекотяващо, защото като пращах стария ми С6 в сервиз ми го върнаха поиздраскан по рамката. Проблема е пътуването от магазина до сервиза. После от сервиза на обратно обикновено ги опаковат по адекватно и са с тиксо за протектор например.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-08-16, 15:08:51)pockobg написа:  Хубаво е да няма нищо по телефона като се праща. Сервиза не носи отговорност за допълнителни аксесоари, но аз бих го сложил в нещо омекотяващо, защото като пращах стария ми С6 в сервиз ми го върнаха поиздраскан по рамката. Проблема е пътуването от магазина до сервиза. После от сервиза на обратно обикновено ги опаковат по адекватно и са с тиксо за протектор например.

Взех мерки застраховка на 800лв ако го повредят и към 9 лв за доставка Smile пари не жаля.. Изрично ги предупредих да се сложи в най голямото аеро фолио и стикери чупливо Smile иначе да гол както е купен всичко свалих!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Май бързичко става Smile Така, че скоро ще сте си пак заедно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

И така той се върна след 6 дни Big Grin
( S8) нов екран и батерия прилежно облепен в меко транспортно калъфче.. Което за мен беше голяма изненада, професионално отношение и ремонт Smile
Какво ще ме посъветвате имам бекъп през самсунг архивите и на лаптопа с кой от 2 та да го възстановя?

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Здравейте имам едно питане относно моят s8 наскоро си го купих всичко е наред,но при почукване на задния капак в средата където е батерията се чува един звук като някак си глух на кухо един вид.,а към краищата вече става по плътен така ли е при вас!?
Цитирай

emo_841, така е, не се притеснявай! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Колеги, моя е взиман от Теленор.
Имам само някъв протокол/ф-а. Двустранна А4 , от едната страна протокол, другата ф-ра пише или нещо такова..
Касов бон няма, тъй като е по някви промоции и договор....
Това достатъчно ли е за сервиза при възникнал проблем.
Предполагам доста от вас са с подобни телефони от оператори...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай

(2018-09-07, 06:51:51)mitakabs написа:  Колеги, моя е взиман от Теленор.
Имам само някъв протокол/ф-а. Двустранна А4 , от едната страна протокол, другата ф-ра пише или нещо такова..
Касов бон няма, тъй като е по някви промоции и договор....
Това достатъчно ли е за сервиза при възникнал проблем.
Предполагам доста от вас са с подобни телефони от оператори...
Ще ти обясня какъв беше проблема при мен но с друг модел апарат.. Този случай беше следния Взех си апарат чисто нов от вимаком през OLX уви оставен в заложна къща обаче нямаше касов бон/бележка имаше само гаранционна карта която беше попълнена и подпечатана.. С течение на времето ми се наложи да използвам гаранцията поради дефект в екрана уви ме отказаха , Понеже няма касовата бележка по техни думи тя била гаранцията Ами касовата бележка избелее с времето какво прави и след доста доста ходене тук там и приятели и връзки ми изкараха така наречената фактура която ти имаш. И с нея работата вече два пъти става тъй че смело пращай всичко което имаш като документи и телефона към сервиза на сръчко... наскоро го пратих пак Преди десетина дни сложих всичко което ми изкараха фактури и прочие след пет-шест дни ми го върнаха Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

(2018-09-07, 07:57:50)hondarullezz написа:  Ами касовата бележка избелее с времето какво прави 

На всички скъпи стоки, които съм купувал касовия бон го давам да го ламинират и си го прилагам после при фактурата.
Хайде да видим как ще избелее.  Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • hondarullezz
Цитирай

Ламинирането спира ли избеляването наистина?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2018-09-07, 14:15:31)hollyshit написа:  На всички скъпи стоки, които съм купувал касовия бон го давам да го ламинират и си го прилагам после при фактурата.
Хайде да видим как ще избелее.  Wink

Интересно никога не бих се сетил ще го направя и на моя така и така го взех втора ръка на шест месеца преди време наскоро ми се наложи да ползвам гаранцията бележката беше свежа все още но ще я ламинирам както си направил ти

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Моя ни лепенки ни стъкла е виждал.Така или иначе на година, година и половина се сменя.Няма смисъл да му слугувам.Изтървал съм го ама засега държи, като се потроши минавам на следващ модел.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-07, 14:15:31)hollyshit написа:  На всички скъпи стоки, които съм купувал касовия бон го давам да го ламинират и си го прилагам после при фактурата.
Хайде да видим как ще избелее.  Wink
Мен когато си купувах телевизор в Технополис ме посъветваха просто да копирам касовата бележка на а4.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На мен също в магазина на Самсунг ми препоръчаха да направя копие на касовия бон.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ксерокопие може да е всякакво менте. Знаете колко лесно може да се направи.
Освен това при търговски спор и съд никой няма да ви признае копие, искат оригиналните документи и нищо друго.
Точно затова се ламинира касовият бон или, ако ви мързи да ходите до близката книжарница или магазин му лепвате внимателно от двете страни от онова широкото и прозрачно тиксо, отстрани се изрязват остатъците.
И в двата случая се спира притока на кислород и реакцията с избледняването и изчезването на надписите се спира.
Също така, приложен с телбод към фактурата касовият бон не може да се откъсне и изгуби, както често се случва, защото е много по-твърд и здрав.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2018-09-07, 17:08:13)divna написа:  На мен също в магазина на Самсунг ми препоръчаха да направя копие на касовия бон.
Да, не е нужно никакво ламинирани. С тези " умни телефони " е съвсем лесно. Сканирам всеки бон и ми седят и в телефона и в облака

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Искам да ви благодаря за тази тема, защото благодарение на нея разбрах, че burn-in на дисплея се покрива гаранционно.
Аз имах доста сериозно изгаряне долу, където е лентата за навигация и следователно занесох моят Galaxy S8+ обратно на търговеца.
Днес гледам, че са сменили дисплея и батерията. (Забелязах, че са написали доло вместо долу Huh )


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аз си мисля, че слагат някакви не качествени дисплеи в сръчко, макар че ми казаха, че ги вземат от Самсунг България. За мое огромно съжаление имам леки наченки отново на бърн ин отново на същото място вече за 3 ти път. Последно ми сменяха дисплей преди мисля 2 месеца. Всъщност не мога ли да искам нов телефон вече. Това сменяне на дисплеи може да продължи до безкрайност.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)