Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Гаранцията покрива смяната на дисплея. Възползвай се.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

Здравейте колеги, имам проблем с дисплея на S8+ на мой приятел! Телефона е на 5 месеца. В долната лява половина на екрана се появи черта дълга 3-4 мм. и широка 1-2 мм. Половината е черна, а останалата част е в няколко цвята. Няма следи от изпускане или нещо подобно. Не мога да си обясня как се е появила тази черта. Въпроса ми е дали в Сръчко ще ми сменят дисплея гаранционно?
Благодаря предварително.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай

Щом няма следи от изтървания и ако не е потапян на дълбоко във вода(може да е влязла вътре) няма причина да не го сменят гаранционно. Случват се такива дефекти по дисплеите.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • bga
Цитирай

Здравейте!! искам да попитам дали някой е ползвал услугите на Sitytel и дали е връщал продукт в гаранционен срок за поправка!
Цитирай

(2018-11-18, 11:31:39)emo_841 написа:  Здравейте!! искам да попитам дали някой е ползвал услугите на Sitytel и дали е връщал продукт в гаранционен срок за поправка!

Аз съм ползвал техните услуги. Още, като си купих телефона забелязах по краищата на дисплея леко розовеене.
Не се оправи с калибриране и им върнах телефона за гаранционна повреда. Веднага го взеха и го занесоха в гаранционния сервиз на Самсунг.
По спомени след 3 или 4 дни си взех телефона със сменен дисплей. Бързо мина всичко, нямаше проблеми.
Но, аз съм от София и имах възможност лично да им занеса телефона. Вие, ако сте от провинцията може да се забави процедурата с размотаването по куриери.
Цитирай

(2018-11-18, 13:03:33)hollyshit написа:  Аз съм ползвал техните услуги. Още, като си купих телефона забелязах по краищата на дисплея леко розовеене.
Не се оправи с калибриране и им върнах телефона за гаранционна повреда. Веднага го взеха и го занесоха в гаранционния сервиз на Самсунг.
По спомени след 3 или 4 дни си взех телефона със сменен дисплей. Бързо мина всичко, нямаше проблеми.
Но, аз съм от София и имах възможност лично да им занеса телефона. Вие, ако сте от провинцията може да се забави процедурата с размотаването по куриери.
Ok но на сайта им пише ,че не  приемат проблем с батериите  ,т.е дали при проблем ще ми откажат гаранцията!?
Цитирай

Не знам къде и какво са писали Ситител. При проблем с батерията в сервиза на Самсунг си имат техника за целта. Пускат тестове и, ако не премине успешно се подменя батерията с нова, безплатно за клиента, гаранционно.
Не пречи да се свържеш по телефона със сервиза на Самсунг и да им обясниш ситуацията. Евентуално да ги попиташ за твоят IMEI номер дали признават директна гаранция, та да не се занимаваш с посредници, като Ситител в случая.
Явно Ситител са брали много ядове до момента с разни клиенти, които са предявявали некоректно претенции за повредена батерия в гаранционния срок. Затова и са написали, че не признават такива претенции, но от друга страна те нямат право да изменят условията на оригиналната гаранция на Самсунг. Тя би трябвало да е еднаква за всички апарати, без значение директна продажба или през прекупвач посредник в редичката.
Затова най-добре пробвай първо директен контакт със сервиза на Самсунг, пък после се занимавай със Ситител.
Същата е ситуацията и с някои мобилни оператори, които често си позволяват да си измислят гаранционни спънки, а в последствие в Самсунг оправят гаранционно същите тези отказани от операторския сервиз повреди.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna, pockobg
Цитирай

Съгласен!
Но също трябва да имаш и нужните документи, за да важи гаранцията в официален сервиз. Мен ми искаха фактурата+касаов бон+гаранцията от кутийката.

@hollyshit
Даже проблема ти ако се е проявил до 3тия ден от закупуването имаш право да поискаш смяна с нов, а не да ти носят твоя на сервиз.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-11-19, 11:58:28)pockobg написа:  Съгласен!
Но също трябва да имаш и нужните документи, за да важи гаранцията в официален сервиз. Мен ми искаха фактурата+касаов бон+гаранцията от кутийката.

@hollyshit
Даже проблема ти ако се е проявил до 3тия ден от закупуването имаш право да поискаш смяна с нов, а не да ти носят твоя на сервиз.
Аз нямам фактурата
Цитирай

Изчетох половината тема и тотално се отказах от купуването на тоя телефон ... всеки втори има проблем с екрана. При С9 същата история ли е ? Аз съм със С5 4 години вече и нямам проблеми, но С8 е някакъв ужас явно. Винаги ползвам телефона на 20-30% яркост, освен ако навън не е прекалено светло за да го вдигна до 50.
Цитирай

(2018-12-12, 20:30:50)Deranox написа:  Изчетох половината тема и тотално се отказах от купуването на тоя телефон ... всеки втори има проблем с екрана. При С9 същата история ли е ? Аз съм със С5 4 години вече и нямам проблеми, но С8 е някакъв ужас явно. Винаги ползвам телефона на 20-30% яркост, освен ако навън не е прекалено светло за да го вдигна до 50.

Е чак всеки втори е малко несериозно казано.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай

S8 беше проблемен в първите партиди. Като първи телефон с безрамков дисплей естествено първите бройки бяха с много проблеми. После при Note 8 вече проблемите изчезнаха, а вече при S9 и Note 9 не съм чувал някой да се оплаква или ако има някой, то са единични случаи. Но взет сега нов S8 вече предлагам, че няма да има никакви проблеми, отдавна са изчистени "лошите" бройки.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • divna
Цитирай

Обнадеждаващо, но дали по нашите магазини ще имат от новите бройки на С8 ? В Китай е едно, там имат пресни доставки, но тук ?

(2018-12-12, 20:46:02)ivan_vylka написа:  S8 беше проблемен в първите партиди. Като първи телефон с безрамков дисплей естествено първите бройки бяха с много проблеми. После при Note 8 вече проблемите изчезнаха, а вече при S9 и Note 9 не съм чувал някой да се оплаква или ако има някой, то са единични случаи. Но взет сега нов S8 вече предлагам, че няма да има никакви проблеми, отдавна са изчистени "лошите" бройки.
Цитирай

Защо реши, че точно в Китай има пресни доставки не знам. Там на почит са китайските телефони и айфоните, корейските не са им много любими  Big Grin
Като казах първата партида, че са имали дефекти, имам в предвид, че телефоните, купени първите 1-2-3 месеца от пускането му в продажба са имали такива. А вече от близо две години този модел е в продажба, така че сам си прави сметка колко време е минало от тогава и дали са останали още от първите бройки. Шанса е абсолютно минимален, да не кажа никакъв.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-12-12, 22:21:29)ivan_vylka написа:  Защо реши, че точно в Китай има пресни доставки не знам. Там на почит са китайските телефони и айфоните, корейските не са им много любими  Big Grin
Като казах първата партида, че са имали дефекти, имам в предвид, че телефоните, купени първите 1-2-3 месеца от пускането му в продажба са имали такива. А вече от близо две години този модел е в продажба, така че сам си прави сметка колко време е минало от тогава и дали са останали още от първите бройки. Шанса е абсолютно минимален, да не кажа никакъв.
Вземай спокойно ! аз го взех преди 3 месеца и нямам проблеми ,но от батерия не съм много доволен иначе е топ!
Цитирай

(2018-12-12, 22:21:29)ivan_vylka написа:  ...

Защото Китай имат огромен внос на Самсунг телефони предвид 2 милиарда население и най-лесно и бързо получават доставки от която и да е друга държава.

Забил съм на С8 тъй като С9 е сравнително по-скъп, а и бюджета ми е 700лв твърдо. OLX е добра алтернатива, но там винаги е 50/50 дали не те лъжат с тая примамлива обява. Дали по Коледа ще паднат цените в онлайн магазините като СитиТел ?

Извинявам се за разводняването на темата, но не искам да правя нова за всеки малък въпрос.
Цитирай

За теб знаем, че имаш хипохондрични наклонности откъм батерията  Big Grin Тоест сам си въобразяваш за такива и от прекалено въобразяване, то взема че наистина се скапе  Big Grin
Шегувам се, не се засягай  Wink

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-12-12, 22:26:04)emo_841 написа:  Вземай спокойно ! аз го взех преди 3 месеца и нямам проблеми ,но от батерия не съм много доволен иначе е топ!

Благодаря за отговора! Издръжливостта зависи от ползването. При мен е главно за разговори по 1-2 часа на ден на 20-30% яркост и по 30 минути ФБ или нещо подобно. Смятам, че ще държи 2 дни с такова потребление ?
Цитирай

(2018-12-12, 22:30:25)Deranox написа:  Защото Китай имат огромен внос на Самсунг телефони предвид 2 милиарда население и най-лесно и бързо получават доставки от която и да е друга държава.

Забил съм на С8 тъй като С9 е сравнително по-скъп, а и бюджета ми е 700лв твърдо. OLX е добра алтернатива, но там винаги е 50/50 дали не те лъжат с тая примамлива обява. Дали по Коледа ще паднат цените в онлайн магазините като СитиТел ?

Извинявам се за разводняването на темата, но не искам да правя нова за всеки малък въпрос.
Моят е от там

(2018-12-12, 22:32:43)Deranox написа:  Благодаря за отговора! Издръжливостта зависи от ползването. При мен е главно за разговори по 1-2 часа на ден на 20-30% яркост и по 30 минути ФБ или нещо подобно. Смятам, че ще държи 2 дни с такова потребление ?

Може и 3 тогава!
Цитирай

(2018-12-12, 22:32:43)Deranox написа:  Благодаря за отговора! Издръжливостта зависи от ползването. При мен е главно за разговори по 1-2 часа на ден на 20-30% яркост и по 30 минути ФБ или нещо подобно. Смятам, че ще държи 2 дни с такова потребление ?

Вероятно да.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здравейте, вчера си купих S8 PLUS втора ръка за 550 лева в пълен комплект с единствена забележка- малкото черно петънце, видно на снимката. Трябва ли да ме притеснява това? От какво се е появили. Продавача твърдеше, че не го е изпускал или мокрил, но не може да му се вярва все пак. Телефона няма следи от падане или каквото и да било. [Изображение: da10d25190b847a3e9c4a9e07820238e.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имаш си мини страничен ноч.Гаранция няма ли тоя телефон?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Има, но е купуван от Дубай и не е валидна в БГ

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами честито,с времето ще става все по-голямо това петно.Смяна на дисплей в официалния сервиз е точно толкова за колкото си го купил втора ръка.Един въпрос..защо се набутвате с такива телефони?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • arrogant
Цитирай

Точно това черното няма да стане по голямо,но мен лично ще ме дразни
Имам S7edge с такова петно,вече втора година си стои без да мърда
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)